Fatalne wiadomość dla Stocha przed PŚ w Kulm. On marzy, żeby zrobić mu na złość!

2020-02-13 8:13 JWa
Kamil Stoch, Stefan Kraft
Autor: East News Kamil Stoch, Stefan Kraft

Już w najbliższy weekend kibiców skoków narciarskich czekają emocje związane z PŚ w Kulm. W Austrii po raz pierwszy w tym sezonie fani obejrzą loty narciarskie, a więc wyjątkowo emocjonującą rywalizację. Po ostatnich zawodach w Willingen spory apetyt ma Kamil Stoch. Jego plany, podobnie jak pozostałych faworytów, może pogrzebać Stefan Kraft. Austriak opowiedział bowiem o swoim marzeniu i zrobi wszystko, by je spełnić!

Stefan Kraft u bukmacherów jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w najbliższych konkursach PŚ w Kulm. Austriacki skoczek przewodzi obecnie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wyprzedzając Karla Geigera z Niemiec i naszego Dawida Kubackiego. Akcje Krafta obniża jednak jego dotychczasowa postawa na skoczniach w ojczyźnie. Choć utalentowany zawodnik już 18 razy wygrywał zawody rangi Pucharu Świata, to nigdy nie zrobił tego w Austrii! Triumf w Kulm byłby więc dla niego czymś wyjątkowym.

Wyjątkowa motywacja Stefana Krafta może więc pokrzyżować plany między innymi Polakom. Ostatnio dobrą formę złapał Kamil Stoch, a i Dawid Kubacki wciąż pozostaje groźny. Wobec wielkiej motywacji Austriaka wszyscy mogą być jednak bezradni. - Jednym z moich największych celów jest wygranie przed własną publicznością, co w Pucharze Świata nie udało mi się nigdy dotąd - powiedział Stefan Kraft, cytowany przez skijumping.pl.

Oprócz Dawida Kubackiego i Kamila Stocha Polskę podczas PŚ w Kulm reprezentować będą: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. W piątek odbędą się pierwsze kwalifikacje. Indywidualne konkursy na mamucie zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Najnowsze