Izabela i Karolina Małysz, Adam Małysz

i

Autor: Instagram/Izabela Małysz/Instagram/Adam Małysz Izabela i Karolina Małysz, Adam Małysz

Izabela i Karolina Małysz miały spore obawy. Wszystko przez prezesurę Adama, w tle konflikt ze Stochem

2022-06-27 10:51

Od 25 czerwca Polski Związek Narciarski oficjalnie ma nowego prezesa. Następcą Apoloniusza Tajnera został Adam Małysz. Był on jedynym kandydatem na to stanowisko, a walny zjazd PZN w Krakowie był niemal jednomyślny. Tym samym "Orzeł z Wisły" awansował z roli dyrektora, choć jego rodzina stanowczo odradzała mu zostanie prezesem. Żona Izabela i córka Karolina miały spore obawy, na które złożył się m.in. konflikt Małysza z Kamilem Stochem.

Kiedyś Tajner i Małysz tworzyli legendarny duet na skoczni, a od kilku lat współpracowali w strukturach PZN. Były trener 44-latka przez ponad szesnaście lat zarządzał federacją, jednak jego rola dobiegła końca. Schedę po 68-latku przejął dotychczasowy dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, który przejmie sporo nowych obowiązków. Mimo to, miał on ogromne poparcie środowiska, które nie wystawiło żadnego kontrkandydata i niemal jednomyślnie przyznało Małyszowi mandat prezesa. Jeden z najlepszych skoczków w historii długo wahał się nad startem w wyborach, ale ostatecznie dał się namówić i to właśnie on będzie decydował o kształcie sportów zimowych w Polsce w najbliższych latach. Nakłaniano go z wielu stron, ale najbliżsi nie byli optymistami. "Orzeł z Wisły" zdradził, że żona i córka odradzały mu prezesurę.

Wielkie święto w rodzinie Apoloniusza Tajnera. Jego syn wziął ślub. Piękne zdjęcia z uroczystości

Izabela i Karolina Małysz miały spore obawy. Wszystko przez prezesurę Adama

Od dłuższego czasu było wiadomo, że 39-krotny zwycięzca zawodów PŚ jest jedynym kandydatem na nowego prezesa PZN. Jednak dopiero 25 czerwca walny zjazd w Krakowie zatwierdził tę zmianę. Małysz rozpoczął nowy rozdział, a tuż po ceremonii porozmawiał z "Super Expressem". Właśnie w tym wywiadzie przyznał, że początkowo najbliższe mu kobiety były bardzo sceptyczne. Przeprowadziły z nim poważną rozmowę, z której cała rodzina wyciągnęła ważne wnioski. Duży wpływ na ich obawy miał konflikt na linii Małysz - Stoch, który wybuchł pod koniec zimowego sezonu.

Zbigniew Boniek zwrócił się do Adama Małysza. Wystarczyły dwa słowa, obok tego wydarzenia nie dało się przejść obojętnie

Sonda
Czy Adam Małysz będzie dobrym prezesem PZN?

Pojawiły się chwile kryzysowe. Zwłaszcza moja rodzina nie wyobrażała sobie, abym został prezesem po takiej krytyce. Były też obawy o większą moją nieobecność w domu. Ale po rozmowach doszliśmy do wspólnego mianownika i dostałem wsparcie od żony i córki - przyznał nowy prezes PZN w rozmowie z Dariuszem Chrabałowskim. Odniósł się w ten sposób do krytyki, jaka spłynęła na niego w Planicy, gdy liderzy kadry - na czele ze Stochem - mieli powiedzieć, że nie jest on częścią kadry. Miało to związek z kontrowersyjnym zakończeniem współpracy z Michalem Doleżalem, co doprowadziło do tego, iż dwaj najwybitniejsi polscy skoczkowie stracili kontakt. Wciąż nie rozmawiali od końca marca, ale to już wkrótce powinno się zmienić.

Poniżej cała rozmowa z Adamem Małyszem na gorąco po objęciu funkcji prezesa PZN:

Adam Małysz nowym prezesem PZN
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze