Puchar Stanleya dla Tampa Bay

i

Autor: AP Rosyjski hokeista Nikita Kuczerow podnosi trofeum

Kolejny cios dla kibiców z Rosji i Białorusi. Będą musieli obejść się smakiem

2022-06-19 10:32

Colorado Avalanche prowadzi z Tampą Bay Lightning 2-0 w finale NHL i jest coraz bliżej Pucharu Stanleya. Hokej na lodzie to jeden z ulubionych sportów kibiców w Rosji i na Białorusi. Władze najlepszej hokejowej ligi świata jednak wykreśliły oba kraje z listy corocznego światowego tournée Pucharu Stanleya. Kraje-agresorzy kontynuują inwazję na Ukrainę - tłumaczą.

Aż 7:0 wygrali hokeiści z Colorado w drugim meczu finału play-off NHL z Tampą. W rywalizacji do czterech zwycięstw są już w połowie drogi do tytułu, bowiem prowadzą 2-0. W pierwszym spotkaniu „Lawiny” wygrały u siebie 4:3 i to dopiero po dogrywce. Przypomnijmy, że zespół Tampa Bay to obrońcy tytułu.

Trofeum tradycyjnie było zabierane przez członków zwycięskiej drużyny do swoich krajów. Taka sytuacja była planowana także w tym roku, ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu.

Halvor Egner Granerud przyłapany na pracach społecznych. Robi to od sześciu lat

Włodzimierz Lubański. Komuniści wyrwali mi marzenia o Realu l Futbologia

– W tym roku Puchar Stanleya nie pojedzie do Rosji ani Białorusi – powiedział zastępca komisarza NHL Bill Daly cytowany przez dziennik "USA Today".

W składzie obu zespołów występuje czwórka Rosjan, którzy wcześniej mogli skorzystać z prawa pokazania trofeum w swojej ojczyźnie. Zawodnikami "Błyskawic" są Nikita Kuczerow, Andriej Wasilewski - mistrz świata z roku 2014 i Michaił Sergaczow. Ich rodak Walery Niczuszkin reprezentuje drużynę Avalanche.

Plany Thomasa Thurnbichlera wyszły na jaw. Polscy skoczkowie mogą być w szoku, zabierze ich do wojskowego ośrodka

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) zadecydowała w zeszłym miesiącu, że "zamrozi udział" Rosji i Białorusi w mistrzostwach Świata w 2023 roku.

Władze NHL preferują zupełnie inną politykę niż zdecydowana większość sportowych federacji. Zawodnicy z rosyjskim bądź białoruskim paszportem mogą grać w tej lidze bez przeszkód. Komisarz ligi Gary Bettman stwierdził, że gracze z tych krajów będą dostępni do selekcji w tegorocznym drafcie NHL.

Kolejny skandal z udziałem rosyjskich sportowców. Chodzi o okropny symbol wojny

Sonda
Czy z powodu wojny rosyjscy sportowcy powinni być wykluczeni ze startów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze