Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO Dawid Kubacki

Mistrz wraca

Na takie informacje o Dawidzie Kubackim czekali wszyscy kibice. To już potwierdzone. Stanie przed wielką szansą

2023-06-01 9:52

Dawid Kubacki jeszcze kilka tygodni temu przeżywał jedne z najtrudniejszych tygodni w swoim życiu. Związane było to z poważnymi problemami zdrowotnymi jego żony, Marty. W pewnym momencie pojawiły się nawet pytania, czy mistrz będzie mógł wrócić do skakania. Obecnie wszystko wygląda już zdecydowanie lepiej, a w środę przyszły świetne informacje dla wielu kibiców skoków narciarskich.

Końcówka ubiegłego sezonu w Pucharze Świata w skokach narciarskich na długo zapadnie w pamięci Dawida Kubackiego. I to nie za sprawą rywalizacji, czy osiąganych sukcesów, a z powodów osobistych. Tuż przed zakończeniem zmagań nadeszły fatalne informacje o Marcie Kubackiej. Żona skoczka narciarskiego w poważnym stanie trafiła do szpitala i zmagała się z problemami kardiologicznymi. Dawid Kubacki zrezygnował ze startów i wrócił do Polski.

Na takie informacje i Dawidzie Kubackim czekało wielu. Jest potwierdzenie

Stan Marty Kubackiej był na tyle poważny, że zastanawiano się, czy skoczka zobaczymy jeszcze podczas rywalizacji. Obecnie z żoną reprezentanta Polski jest już zdecydowanie lepiej, a sam zawodnik mógł wrócić do treningów. Potwierdzeniem tego, że sytuacja u Dawida Kubackiego uległa znacznej poprawie jest lista ogłoszonych skoczków, którzy wystąpią na Igrzyskach Europejskich. Wśród nich jest właśnie Kubacki.

Będzie to kolejna szansa dla zawodnika na duży sukces. Oprócz Kubackiego w kadrze znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Kacper Juroszek. Rywalizacja na skoczni w ramach Igrzysk Europejskich odbędzie się 28 czerwca na obiekcie średnim, a w dniach 30 czerwca - 1 lipca zmagania przeniosą się na Wielką Krokiew.

Sonda
Czy Dawid Kubacki zdobędzie medal na Igrzyskach Europejskich?
Listen on Spreaker.
Najnowsze