Maciej Staręga (z lewej) i Dominik Bury

i

Autor: Andrzej Lange

Narciarskie MŚ w Planicy. Ósemka na miarę stypendium

2023-02-27 10:41

Niedziela nie przyniosła kolejnych sukcesów polskim narciarzom w mistrzostwach świata w Planicy. Dwa zespoły wywalczyły jednak tzw. punktowane lokaty, co ma wpływ na ich codzienne dochody. Oznacza to bowiem prawo do otrzymywania stypendium sportowego (kadrowego), przyznawanego przez ministra sportu.

Polska drużyna mieszana zajęła ósme miejsce w skokach narciarskich. Tę samą lokatę wywalczył męski duet biegaczy w sprincie drużynowym stylem dowolnym.

Dla Piotra Żyły i Kamila Stocha uzyskane miejsce nie będzie miało znaczenia w odniesieniu do wysokości stypendium kadrowego. Już w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni zapewnili sobie wyższe świadczenie na kolejne 18 miesięcy (Żyła) i 12 miesięcy (Stoch). Jak pisaliśmy wcześniej – Żyła będzie mógł inkasować z budżetu resortu po 8280 zł brutto od marca.

26/02/2023   MŻ, PAP  Piotr Żyła dostanie od państwa nagrodę i stypendium. Oto te sumy

Natomiast Kinga Rajda (22 l.) i Nicole Konderla (21) do sierpnia tego roku korzystają ze stypendium 4370 zł dzięki szóstemu miejscu w konkursie mikstów w igrzyskach olimpijskich 2022. Ósma lokata w MŚ w Planicy, którą tak naprawdę wywalczyli Żyła i Stoch, daje im prawo do stypendium przez 12 miesięcy licząc od września br., w wysokości 2300 zł brutto.

Biegacze Maciej Staręga (33 l.) i Dominik Bury (26) nie byli przez ostatnie lat beneficjentami stypendium kadrowego z powodu niezadowalających wyników w mistrzostwach świata 2021 oraz w igrzyskach 2022. Dla nich stypendium 2300 zł miesięcznie od marca tego roku ma znaczenie szczególne.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze