Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj niedziela 12.03.2023 Uwaga na godzinę konkursu! Raw Air Oslo O której dzisiaj skoki w niedzielę 12 marca 2023

i

Autor: AP Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj niedziela 12.03.2023 Uwaga na godzinę konkursu! Raw Air Oslo O której dzisiaj skoki w niedzielę 12 marca 2023

SKOKI DZISIAJ

Skoki narciarskie dzisiaj 12.03.2023 O której godzinie skoki dzisiaj niedziela Uwaga na godzinę konkursu! Raw Air Oslo 12 marca 2023

2023-03-12 8:47

O której godzinie skoki dzisiaj niedziela 12.03.2023 Trwa Rywalizacja w Raw Air i robi się coraz ciekawiej, więc kibice zastanawiają się, o której skoki dzisiaj 12 marca 2023. Na niedzielę zaplanowano prolog i drugi konkurs PŚ w Oslo, w sumie aż trzy serie rywalizacji zaliczanej do cyklu Raw Air. Wczoraj Dawid Kubacki stracił niestety prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wygrał Anze Lanisek, który objął prowadzenie w Raw Air. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Karl Geiger. Kubacki był dziewiąty i przed dzisiejszym prologiem tracił do Laniska w Raw Air ponad 10 pkt. Sprawdź, o której dzisiaj skoki w niedzielę 12.03

Spis treści

Trwa rywalizacja w Raw Ait, a skoki narciarskie dzisiaj to prolog i drugi konkurs indywidualny w Oslo. Norweski cykl to dziesięciodniowa impreza z jednym zaledwie dniem przerwy. Sześć konkursów, sześć kwalifikacji, a finał na skoczni do lotów. Tak intensywnej rywalizacji nie ma nawet Turniej Czterech Skoczni. Po raz szósty odbywa się turniej skoków narciarskich Raw Air w Norwegii.

O której godzinie skoki dzisiaj niedziela 12.03.2023 Raw Air Oslo O której dzisiaj skoki w niedzielę

Sobotni konkurs w Oslo był bardzo loteryjny, a Polacy nie mieli szczęścia do warunków. - Uważam, że nie trafiłem źle, natomiast dzisiaj pojawiło się sporo błędów z mojej strony. Dużo niestabilności na rozbiegu i przez to bardzo zmienił się kierunek mojego odbicia - powiedział w rozmowie z Eurosportem Kamil Stoch. - Te skoki są dobre, ale to nie jest to, co było jeszcze tydzień temu w Planicy. Tutaj potrzeba jednak czegoś więcej - dodał. Szansę na poprawę będzie miał już w niedzielę, ale jedna decyzja organizatorów jest dla niego niezrozumiała - dodał Stoch.

Skoki narciarskie dzisiaj 12.03.2023 niedziela O której skoki dzisiaj Raw Air w niedzielę

Polacy nie mieli szczęścia w sobotnim konkursie w Oslo. Wiatr w pierwszej serii nie pomógł żadnemu z nich, a w finale tylko Dawid Kubacki odpalił petardę. Wicelider PŚ przeskoczył skocznię, ale to pozwoliło mu awansować jedynie z 16. na 9. miejsce. Dzięki temu był najlepszym z Biało-Czerwonych, bo Kamil Stoch spadł na 13. pozycję, a Piotr Żyła zanotował w drugiej serii potworną wpadkę i spadł na 29. lokatę. W wietrznej loterii najlepiej wypadł Anze Lanisek, który dwukrotnie trafił na znakomite warunki i wyprzedził Stefana Krafta oraz Karla Geigera.

O której skoki dzisiaj niedziela 12.03.2023 Raw Air Oslo

Sezon skoków narciarskich potrwa jeszcze cztery tygodnie. Czy Dawid Kubacki rzuci jeszcze wyzwanie Norwegowi Halvorowi Egnerowi Granerudowi w wyścigu o Kryształową Kulę? Strata Polaka są już spora, ale znów pokazał, że jego forma idzie do góry. Kubacki wygrał prolog w Oslo otwierający rywalizację w cyklu Raw Air. Tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji norweskiego cyklu. O jego intensywności i porównaniu z noworoczną imprezą w Niemczech i Austrii „Super Express” rozmawiał z Apoloniuszem Tajnerem. - Nie ma przesady w takiej intensywności - zapewnia były prezes PZN i były trener kadry narodowej. - Tym bardziej, że mniej „gęste” były niedawne mistrzostwa świata w Planicy, a po nich nastąpiło kilka dni przerwy. A poza tym skoczkowie lubią taki tryb w sezonie: kwalifikacja, konkurs i przejazd na inny obiekt. Tylko trzeba być dobrze przygotowanym motorycznie do sezonu, żeby wytrzymać do końca. Nasi skoczkowie są dobrze przygotowani i mają już za sobą słabszy okres, który trwał od TCS do mistrzostw świata - dodał Tajner.

PŚ Oslo Niedziela, 12.03.2023

 • 11:15 - Prolog (kwalifikacje)
 • 16:30 - Pierwsza seria konkursowa
Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!

O której dzisiaj skoki dzisiaj niedziela 12.03.2023 Oslo Raw Air

Dziesięć dni rywalizacji (10-19 marca), sześć serii kwalifikacyjnych i sześć konkursów zaliczanych jednocześnie do Pucharu Świata. Osiemnaście skoków, które stworzą ostateczną klasyfikację turnieju. Rozgrywka rozpocznie się w najbliższy piątek w Oslo na olimpijskim obiekcie Holmenkollbakken (K120). Konkursy w sobotę i niedzielę. Potem zawodnicy bez dnia przerwy podejmą rywalizację w Lillehammer (K123) - od poniedziałku do środy 15 marca. A ostateczny akt dokona się na największej skoczni świata, mamucie w Vikersund (K200) - od 17 do 19 marca.

Skoki narciarskie niedziela 12.03.2023 O której skoki dzisiaj w niedzielę 12 marca 2023

Dwaj skoczkowie wygrali turniej dwukrotnie w poprzednich pięciu edycjach: Austriak Stefan Kraft (2017 i 2022) i Kamil Stoch (2018 i 2020). Tego lauru nie ma jeszcze w kolekcji Dawid Kubacki. W trakcie Raw Air będzie obchodził 33. urodziny. Zwycięstwo byłoby świetnym prezentem. Kurz po mistrzostwach świata w Planicy nie zdążył opaść, a przed skoczkami już prolog w Oslo, który rozpocznie szóstą edycję Raw Air. Rywalizacja toczy się o duże pieniądze. Premia dla zwycięzcy Raw Air robi wrażenie.

O której skoki w niedzielę 12 marca 2023 Skoki narciarskie dzisiaj O której Raw Air niedziela

Cykl Raw Air liczy w sumie 18 punktowanych skoków do klasyfikacji Raw Air 2023. – To z pewnością najtrudniejszy moment sezonu dla nas wszystkich, wracamy do Norwegii i walczymy dalej. Na pewno będę lepszy podczas Raw Airpowiedział nam Halvor Egner Granerud, który z Planicy przywiózł dwa srebrne medale (w mikście i konkursie drużynowym). Norweski maraton rozpoczyna się w Oslo, w poniedziałek przeniesie się do Lillehammer, a zakończy się weekendem z lotami w Vikersund. – Z trudnych mistrzostw świata wróciliśmy z dwoma medalami, a problemów było sporo. Dawid Kubacki męczył się z plecami. Doszło przeziębienie Piotra Żyły. Jestem dumny z tych chłopakówdodał Thomas Thurnbichler, trener polskich skoczków wierzy, że jego podopieczni będą kontynuować tą dobrą formę również w Norwegii.

O której dzisiaj skoki niedziela 12.03 Raw Air Skoki narciarskie dzisiaj GODZINA

Na niedzielę 12 marca 2023 zaplanowano prolog (kwalifikacje) i drugi konkurs indywidualny w Oslo. Zatem trzy serie zaliczane do klasyfikacji generalnej Raw Air. Początek prologu o godzinie 11.15. Początek pierwszej serii konkursu PŚ o godzinie 16.30. Transmisja TV na TVN, Eurosporcie 1 i w Playerze.

Na żywo

Raw Air Oslo sobota 11.03

Witamy w relacji na żywo z sobotniego konkursu indywidualnego w Oslo zaliczanego do cyklu Raw Air! Dawid Kubacki po piątkowym prologu został pierwszym liderem prestiżowego norweskiego turnieju, a już o 14:40 powalczy o powiększenie przewagi nad rywalami. Na 13:40 zaplanowano serię próbną przed konkursem.

Seria próbna dobiegła już końca i ponownie stała pod znakiem walki Dawida Kubackiego z Halvorem Egnerem Granerudem. Dwaj najlepsi skoczkowie tego sezonu zdecydowanie odskoczyli rywalom! 

Bardzo dobrze w treningu przed konkursem wypadli też Aleksander Zniszczoł i Kamil Stoch, potwierdzając piątkową formę. Zdecydowanie lepiej niż wczoraj poradził sobie 18. Piotr Żyła.

Zaczynamy konkurs! Eetu Nousiainen rusza z 10. belki.

Fin uzyskał 114 m przy wyraźnym wietrze pod narty (-6,5 pkt).

Justin Lisso skoczył bliżej - 112 m, ale miał słabszy wiatr pod narty (-2,9 pkt). W związku z tym uzyskał identyczną notę jak Nousiainen!

Jakub Wolny wystartował jako pierwszy z Polaków, ale nie był to udany skok. Nie można przyczepić się do stylu, ale były mistrz świata juniorów uzyskał tylko 106,5 m i nie uratował go nawet dobry styl. Wolny wyraźnie przegrał z Finem i Niemcem.

Sondre Ringen pokazał, że można skoczyć daleko. Pierwszy z Norwegów doskoczył do punktu K w warunkach podobnych do Nousiainena (-6,8 pkt). Dzięki odległości 120 m wyraźnie wygrał z Finem i Niemcem o 13 pkt.

Maximilian Steiner również wykorzystał mocniejszy wiatr pod narty i skoczył 118,5 m. Przegrał z Ringenem o 4,7 pkt, ale wydaje się, że może myśleć o awansie do drugiej serii.

Killian Peier miał jeszcze lepsze warunki! Aż 13,3 pkt odjęte za wiatr pod narty, a Szwajcar skoczył 119,5 m. Przez to przegrał ze Steinerem i zajął 3. miejsce.

Rok Masle skoczył jeszcze dalej! W warunkach podobnych do Peiera poleciał 124 m i wyprzedził Ringena o 0,2 pkt.

Erik Belshaw znacznie bliżej od rywali. 114 m w dobrych warunkach i Amerykanin wyprzedził tylko Wolnego...

Wiatr wyraźnie zgasł przy próbie Caseya Larsona (-2,3 pkt), ale Amerykanin skoczył dalej od rodaka. Próba na 115 m pozwoliła mu wyprzedzić nawet Peiera! Larson jest obecnie czwarty.

Słaby skok Keiichiego Sato. Zaledwie 108,5 m w dobrych warunkach i w słabym stylu, przez co Japończyk przegrał nawet z Wolnym.

Junshiro Kobayashi niewiele lepiej od rodaka. Tylko 109 m doświadczonego Japończyka i minimalna wygrana z Sato. Dwaj reprezentanci Japonii zamykają stawkę.

Simon Ammann może mówić o sporym pechu. Jako pierwszy zmagał się z wiatrem w plecy (+2,5 pkt) i wylądował już na 110 m. Mała rekompensata pozwoliła mu jedynie na zajęcie 8. miejsca.

Fatalny skok Arttiego Aigro. Tylko 104 m Estończyka w niemal bezwietrznych warunkach (-0,6 pkt) i ostatnie, 13. miejsce.

Jeszcze krótszy skok Yukii Sato, ale on miał jeszcze gorsze warunki od Ammanna (+3,3 pkt). Próba na 103,5 m w tych warunkach pozwoliła mu wyprzedzić tylko Aigro i dwóch rodaków.

Mackenzie Boyd-Clowes w trudnych warunkach (-0,8 pkt) skoczył 112 m. Dzięki temu zajął 6. miejsce.

Alex Insam miał już nieco mocniejszy wiatr pod narty (-4,9 pkt), ale nie przełożyło się to na daleki skok. Włoch wylądował na 107 m i przegrał nawet z Yukiyą Sato, wyprzedając Junshiro Kobayashiego o 0,1 pkt.

Ren Nikaido uratował honor Japończyków! Przy odczuwalnym wietrze pod narty (-6,3 pkt) skoczył 120,5 m i został nowym liderem. Wyprzedził Masle o 0,2 pkt!

Niko Kytosaho nowym liderem! Fin skoczył 120,5 m jak Nikaido, ale miał nieco słabszy wiatr pod narty i uzyskał równie wysokie noty (52,5 pkt). Dzięki temu wygrał z Japończykiem o 1,5 pkt.

Antti Aalto nie wykorzystał w pełni dobrych warunków (-7,1 pkt). Skoczył 116,5 m i zajął 8. miejsce.

Aleksander Zniszczoł poradził sobie znacznie lepiej od Wolnego, ale kibice liczyli na więcej. Tym razem skoczył tylko 115 m i może mówić o pechu do warunków, za które odjęto mu zaledwie 2,2 pkt. To przełożyło się na 6. miejsce.

Świetny skok Kristoffera Eriksena Sundala! Norweg potwierdził dobrą formę i pofrunął 127,5 m w pięknym stylu! Miał już znacznie lepsze warunki od Zniszczoła (-6,1 pkt) i został pierwszym skoczkiem z awansem do 2. serii.

Paweł Wąsek miał jeszcze gorsze warunki od Zniszczoła i Wolnego... Otrzymał 2,2 pkt rekompensaty za wiatr w plecy, ale co z tego skoro skoczył tylko 105 m? Polak zajął dopiero 17. miejsce, przegrywając nawet z Wolnym.

Wiatr płata dzisiaj figle... Deschwanden skaczący tuż po Wąsku miał już wyraźny wiatr pod narty (-5,9 pkt) i skoczył 118 m, dzięki czemu zajął 6. miejsce.

Fatalny skok Giovanniego Bresadoli. Już po wyjściu z progu było widać, że to nie będzie dobra próba. Włoch wylądował na 100,5 m i zajął ostatnie miejsce.

Clemens Aigner uzyskał 119,5 m i otrzymał taką samą notę jak Ringen, dzięki czemu ci zawodnicy ex aequo awansowali do 2. serii.

Dobry skok Naokiego Nakamury! 121,5 m przy nie najmocniejszym wietrze pod narty i uśmiechnięty Japończyk zajął 2. miejsce tylko za Sundalem.

Philipp Raimund nie wykorzystał dobrego noszenia (-7,4 pkt) i skoczył 115,5 m. Wyraźnie przegrał nawet ze Zniszczołem i zajął dopiero 14. miejsce.

Stephan Leyhe poradził sobie znacznie lepiej od rodaka. W lepszym stylu i przy jeszcze mocniejszym wietrze pod narty skoczył 123,5 m i zajął 3. miejsce z pewnym awansem do drugiej serii.

Constantin Schmid wskoczył pomiędzy kolegów. Wyraźnie przegrał z Leyhe, ale równie wyraźnie wygrał z Raimundem po skoku na 118 m. Niemiec zajął 9. miejsce i jest obecnie ostatnim skoczkiem z pewnym awansem.

Lovro Kos zamknął pierwszą "30" listy startowej przeciętnym skokiem na 114 m. Miał fatalną prędkość na progu i przy słabszym wietrze pod narty (-3 pkt) zajął dopiero 16. miejsce.

Wyniki po 30 z 50 skoczków:

 • 1. Sundal 121,9 pkt
 • 2. Nakamura 111,8 pkt
 • 3. Leyhe 110,5 pkt
 • 4. Kytosaho 108,6 pkt
 • 5. Nikaido 107,1 pkt

---------------------------

 • 12. Zniszczoł 99,8 pkt
 • 23. Wolny 85 pkt
 • 24. Wąsek 83,7 pkt

Domen Prevc także nie zachwycił. Tylko 116 m, ale w jeszcze gorszych warunkach od Kosa i Słoweniec awansował do drugiej serii, wyprzedzając dziesiątego Deschwandena o 0,1 pkt.

Kapitalny skok Daniela-Andre Tandego! Ponownie wzmógł się wiatr pod narty (-6,8 pkt), a Norweg świetnie to wykorzystał! Poleciał 126,5 m i otrzymał 56 pkt od sędziów, jednak i tak przegrał z Sundalem o 1 pkt.

Jeszcze lepsza próba Johanna Andre Forfanga! Jeden z faworytów potwierdził wysoką formę i poleciał 128,5 m w znacznie gorszych warunkach (-2,8 pkt)! Wygrał z Sundalem o 6,1 pkt.

Marius Lindvik miał "lufę" pod narty, ale nie poleciał aż tak daleko. 123,5 m przy -15,3 pkt za wiatr nie robi aż takiego wrażenia i przekłada się na 11. miejsce. Mistrz olimpijski wystąpi w drugiej serii, jednak można było spodziewać się lepszego skoku.

Ziga Jelar przy mocnym wietrze pod narty, ale słabszym od Lindvika, skoczył 124 m. Dobrze wylądował tę próbę i zajął 4. miejsce za trzema Norwegami.

Fatalny skok Markusa Eisenbichlera! Zaledwie 114 m i to Maximilian Steiner cieszy się z awansu, Zniszczoł jest pierwszy w kolejce, a Niemiec zajął dopiero 22. miejsce,

Kamil Stoch również nie trafił na dobre warunki... Odjęto mu tylko 4,5 pkt za korzystny wiatr, ale trzykrotny mistrz olimpijski poradził sobie z przeciwnościami losu! W pięknym stylu poleciał 124,5 m i zajął 4. miejsce z niewielką stratą do drugiego Tandego. Znacznie większą stratę ma do Forfanga.

Jan Hoerl wystąpi w drugiej serii, ale skok na 117 m dał mu dopiero 14. miejsce ex aequo ze Schmidem.

Michael Hayboeck skoczył dalej od rodaka, ale nie włączy się do walki w czołówce. Miał trochę lepsze warunki od Stocha, a skoczył 120,5 m i zajął 8. miejsce.

Nagle wyraźnie wzmógł się wiatr pod narty i sędziowie musieli wycofać z belki Daniela Tschofeniga.

Drugie podejście było udane i Tschofenig otrzymał zielone światło. Austriak wykorzystał wiatr pod narty i poleciał 126 m. Odjęto mu jednak zdecydowanie więcej punktów niż Stochowi, przez co to Polak jest wyżej, a Tschofenig zajął 5. miejsce.

Tschofenig miał blisko 10 odjętych punktów za korzystny wiatr, a skaczący po nim Karl Geiger trafił na wyraźny wiatr w plecy... Mimo to, Niemiec doleciał do 119 m i dzięki rekompensacie 4,2 pkt za niekorzystne warunki wylądował tuż za Tschofenigiem na 6. miejscu.

Timi Zajc miał już znacznie lepsze warunki, ale nie odfrunął! Mistrz świata skoczył 124,5 m podobnie jak Stoch, ale to Polak wygrał z nim o 1,8 pkt, bo właśnie taką różnicę pokazały przeliczniki.

Manuel Fettner również wylądował na 124,5 m, ale otrzymał słabsze noty od Stocha i Zajca. Miał za to podobne warunki do Polaka, dzięki czemu wepchnął się przed Słoweńca, ale za biało-czerwonego skoczka.

Świetny skok Ryoyu Kobayashiego! Japończyk miał drobne problemy przy lądowaniu, ale i tak otrzymał od sędziów 54,5 pkt, a lądowanie na 127,5 m przy zaledwie -3,4 pkt za wiatr dało mu drugie miejsce z niewielką stratą do Forfanga!

Bardzo dobry skok Andreasa Wellingera! Niemiec nie skakał wczoraj w treningach, a w prologu i dzisiejszej serii próbnej wypadł blado, jednak w kluczowym momencie poleciał 127 m w świetnym stylu i przegrał tylko z Forfangiem oraz Kobayashim.

Piotr Żyła zdecydowanie poprawił się względem wczoraj. Mistrz świata ze skoczni normalnej uzyskał 122,5 m w warunkach podobnych do Wellingera i zajął 11. miejsce tuż za Geigerem. W drugiej serii z pewnością pokusi się o awans do pierwszej "10".

KAPITALNA PRÓBA STEFANA KRAFTA! Austriak lubi Raw Air i pokazuje to od pierwszych skoków w Oslo! 129,5 m i aż 57 pkt od sędziów, dzięki czemu Kraft wyprzedził Forfanga o 1,3 pkt!

Piękny skok Anze Laniska! Słoweniec wysoko wyszedł z progu i wykorzystał mocny wiatr pod narty (-11 pkt)! Najdłuższa próba na 133 m dała mu trzecie miejsce o 1,9 pkt za Kraftem.

Niestety, słabszy skok Dawida Kubackiego. Wicelider PŚ trafił na zdecydowanie gorsze warunki (-2,7 pkt), ale i tak skoczył tylko 120,5 m. To przyniosło mu dopiero 15. miejsce.

Halvor Egner Granerud wykorzystał okazję i odleciał Kubackiemu. Jeden z głównych faworytów skoczył 128,5 m przy -5,4 pkt za wiatr pod narty i zajął 4. miejsce.

Wyniki po 1. serii:

 • 1. Kraft
 • 2. Forfang
 • 3. Lanisek
 • 4. Granerud
 • 5. R. Kobayashi
 • 6. Wellinger
 • 7. Sundal
 • 8. Tande
 • 9. Stoch
 • 10. Fettner

------------------

 • 14. Żyła
 • 16. Kubacki

---------------------

 • 31. Zniszczoł
 • 43. Wolny
 • 44. Wąsek

Już po pierwszej serii doszło do sporych przetasowań w klasyfikacji Raw Air: 

O sprawiedliwości w pierwszej serii najlepiej świadczy fakt, że Anze Lanisek miał odjętych 11 pkt za wiatr pod narty, a skaczący po nim Dawid Kubacki zaledwie 2,7 pkt...

Zaczynamy drugą serię! Sędziowie ustawili rozbieg na 12. stopniu.

Maximilian Steiner pomimo wyższego rozbiegu skoczył krócej niż w 1. serii. Austriak uzyskał 112,5 m, a wiatr niesamowicie kręci. Gdy siadał na belce, wiał mocno pod narty, by ostatecznie odjęto mu zaledwie 0,6 pkt.

Gregor Deschwanden trafił znacznie lepiej i od razu wyraźnie przekroczył punkt K! Szwajcar skoczył 126,5 m przy -7,9 pkt za wiatr i może liczyć na spory awans.

Domen Prevc leciał niziutko nad zeskokiem, ale dociągnął ten skok do 119 m. Wyraźnie przegrał z Deschwandenem i spokojnie wyprzedził Steinera.

Constantin Schmid nie poradził sobie z trudnymi warunkami. Zrezygnowany Niemiec wylądował na 105 m i zajął ostatnie miejsce.

Jan Hoerl skoczył zdecydowanie lepiej. 123,5 m Austriaka i niewielka porażka z Deschwandenem o 3 pkt.

Bardzo dobry skok Mariusa Lindvika! W znacznie gorszych warunkach niż w pierwszej serii skoczył jeszcze dalej i nie krył radości! 125,5 m Norwega pozwoliło mu wyprzedzić Deschwandena o 6,7 pkt.

Duży pech Sondre Ringena. Norweg wywalczył pierwsze punkty w tym sezonie, ale w drugiej serii trafił na mocny wiatr w plecy (+5,6 pkt) i skoczył tylko 109 m. Obecnie jest piąty.

Warunki błyskawicznie się zmieniły i Clemens Aigner skoczył 122 m przy wyraźnym wietrze pod narty (-6,2 pkt). Dzięki temu zajął trzecie miejsce, tuż przed Hoerlem.

Solidny skok Roka Masle. Młody Słoweniec wylądował na punkcie K (120 m), miał mały minus za korzystny wiatr i zajął 4. miejsce ex aequo z Hoerlem.

Ren Nikaido nie poradził sobie tak dobrze jak w pierwszej serii. Japończyk skoczył tylko 113,5 m w warunkach podobnych do Masle i ledwo wygrał z Ringenem.

Sędziowie zrezygnowali z przerwy po 10 skokach drugiej serii. Niko Kytosaho błyskawicznie otrzymał zielone światło, ale również stracił względem pierwszej serii. Fin wylądował na 111 m i przegrał z Nikaido i Ringenem, a dziesiątego Steinera wyprzedził o zaledwie 0,1 pkt.

Piękny skok Michaela Hayboecka! Doświadczony Austriak trafił na świetne warunki (-7,7 pkt) i kapitalnie to wykorzystał! Złapał noszenie i pofrunął aż 132,5 m. Dzięki temu wyprzedził Lindvika o 12,2 pkt!

Sędziowie wyczekali dobre warunki dla Stephana Leyhe, ale Niemiec ich nie wykorzystał. Odjęto mu dużo punktów za wiatr pod narty, a podopieczny Horngachera skoczył tylko 114,5 m. Przez to zajął 9. miejsce ex aequo z Ringenem.

Naoki Nakamura skoczył znacznie lepiej od Leyhe, ale nie przekroczył punktu K. 119,5 m w dobrych warunkach pozwoliło mu na 5. miejsce. Czas na Kubackiego!

CO ZA SKOK DAWIDA KUBACKIEGO! Tym razem Polak trafił na świetne warunki i przeskoczył skocznię! 135 m! Wiceliderowi PŚ odjęto jednak aż 12,6 pkt i miał pewne problemy przy lądowaniu, jednak i tak otrzymał 55 pkt od sędziów. Kubacki objął oczywiście prowadzenie o 2,4 pkt przed Hayboeckiem.

Ziga Jelar również miał dobre warunki, ale skoczył "tylko" 123,5 m. Pozwoliło mu to zająć 4. miejsce z ogromną stratą do Kubackiego.

Kubacki miał szczęście, więc Piotr Żyła miał pecha... Już po wyjściu z progu mocno nim wachlowało i mistrz świata skoczył zaledwie 106,5 m. Odjęto mu tylko punkt za wiatr, jednak Żyła spadł na przedostatnie miejsce...

CO ZA PETARDA KARLA GEIGERA! Niemiec przeskoczył nawet Kubackiego! 137,5 m, a ostateczny werdykt przeliczników to "tylko" -7,9 pkt, chociaż najpierw pokazywano dwucyfrową liczbę. Dzięki temu Geiger wygrał z Polakiem aż o 11,9 pkt!

Sędziowie obniżyli rozbieg i Daniel Tschofenig skoczył tylko 120,5 m przy -5,8 pkt za wiatr. Austriak zajął 4. miejsce z ogromną stratą do czołowej trójki.

Dobry skok Timiego Zajca z niższej belki, ale bez błysku z Planicy. Mistrz świata ponownie uzyskał 124,5 m w warunkach identycznych do Tschofeniga i teraz to on jest czwarty. Z trzecim Hayboeckiem przegrał o 0,9 pkt.

Klasyfikacja po 20 z 30 skoczków:

 • 1. Geiger 253,5 pkt
 • 2. Kubacki 241,6 pkt
 • 3. Hayboeck 239,2 pkt
 • 4. Zajc 238,3 pkt
 • 5. Tschofenig 228,9 pkt

-----------------------------

 • 19. Żyła 196,3 pkt

Czas na czołową "10" pierwszej serii!

Na belce powinien pojawić się Manuel Fettner, ale ma problemy techniczne i to dziewiąty na półmetku Kamil Stoch otworzy ostatnią "10".

Stoch skoczył podobnie do Zajca - 124 m. Miał nieco więcej odjętych punktów (-7,1 pkt) i otrzymał 0,5 pkt mniej od sędziów. Przez to przegrał o 0,9 pkt ze Słoweńcem i zajął 5. miejsce.

Zdecydowanie lepszy skok Daniela-Andre Tandego! 126,5 m Norwega przy jeszcze większym minusie za wiatr (-9,4 pkt) i Tande zajął 2. miejsce o 0,3 pkt przed Kubackim.

Równie udany skok Kristoffera Eriksena Sundala! Norwegowie korzystają z atutu własnej skoczni. Sundal również wylądował na 126,5 m, a dzięki przewadze po pierwszej serii wyprzedził Tandego.

Andreas Wellinger jeszcze dalej od Norwegów! 127 m przy nieco słabszym wietrze (-7,4 pkt) i teraz to Niemiec jest drugi, jednak ze znaczną stratą do prowadzącego Geigera.

Nieco słabszy skok Ryoyu Kobayashiego. 124 m Japończyka przy -6,1 pkt za wiatr i Kobayashi minimalnie wyprzedził trzeciego Sundala.

Halvor Egner Granerud trafił wg przeliczników na świetny wiatr, jednak nie wykorzystał tego jakoś szczególnie. Lider PŚ skoczył 128,5 m, a przy utracie 11,4 pkt za wiatr wyraźnie przegrał z Geigerem i zajął drugie miejsce.

Fettner uporał się z wiązaniami i usiadł na belce, ale wiatr nagle zaczął wiać w plecy i Austriak długo czekał na zielone światło. Otrzymał je po 53 sekundach i nie poradził sobie najlepiej. Skoczył tylko 119 m i zajął 13. miejsce. Na górze zostało 3 skoczków!

SZALONA PRÓBA ANZE LANISKA! SŁOWENIEC TRAFIŁ NA POTĘŻNY WIATR POD NARTY I Z OGROMNEJ WYSOKOŚCI SPADŁ NA 139,5 M! Odbiło się to na jego notach, ale ta odległość robi wrażenie! Lanisek wyprzedził Geigera o 6,7 pkt!

Lanisek trafił na "huragan" pod narty, a Forfang musiał zejść z belki z powodu wiatru w plecy... To najlepiej obrazuje dzisiejszy konkurs w Oslo.

Johann Andre Forfang nie utrzyma pozycji na podium! Norweg skoczył tylko 121,5 m przy -6,4 pkt za wiatr i wyraźnie spadł w klasyfikacji. Przegrał nawet z ósmym Kubackim o 0,1 pkt!

Stefan Kraft czy Anze Lanisek?! Austriak w pięknym stylu poleciał 128,5 m, ale ma odjętych aż 10,4 pkt za korzystny wiatr! Chyba jednak Słoweniec wygra ten konkurs!

ANZE LANISEK ZWYCIĘZCĄ KONKURSU! Kraft drugi, przegrał z nim o 5,8 pkt, a podium uzupełnia Karl Geiger po awansie z 13. miejsca!

Końcowe wyniki konkursu:

 • 1. Lanisek
 • 2. Kraft
 • 3. Geiger
 • 4. Granerud
 • 5. Wellinger
 • 6. Kobayashi
 • 7. Sundal
 • 8. Tande
 • 9. Kubacki
 • 10. Forfang

---------------

 • 13. Stoch
 • 29. Żyła
 • 31. Zniszczoł
 • 43. Wolny
 • 44. Wąsek

Anze Lanisek objął też prowadzenie w cyklu Raw Air, ale polskich kibiców pociesza to, że Dawid Kubacki wrócił na podium! Przed skoczkami jeszcze 15 serii walki.

To już koniec naszej relacji na żywo. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze