Pjongczang o Zimowe Igrzyska Olimpijskie starał się już wcześniej. Dwie poprzednie próby zakończyły się niepowodzeniem. W 2010 roku koreańskie miasto przegrało z Vancouver, a cztery lata później z Soczi. Koreańczycy widocznie znają powiedzenie, że "do trzech razy" sztuka i nie złożyli broni. Okazało się to słusznym ruchem, bowiem w 2011 roku Pjongczang pokonał Monachium i francuskie Annecy.
Od czasów organizacji igrzysk w Lillehamer w 1994 roku, będzie to najmniejsze miasto olimpijskie. A w zasadzie Pjongcznag administracyjnie jest powiatem, podzielonym na jedno miasteczko, Pjongczang-eup oraz siedem gmin. Z punktu widzenia igrzysk olimpijskich najważnieszą z nich jest Daegwallyong, gdzie znajduje się ośrodek narciarski.
Pjongczang liczy zaledwie 45 tysięcy mieszkańców. Położony jest w północno-wschodniej części Korei Południowej. Od Seulu oddalony jest o około 180 km. Prowincja Gangwon, w której znajduje się Pjongczang, leży w sercu gór Taebaek, czyli Gór Wschodniokoreańskich. To właśnie to pasmo wykorzystane zostało do stworzenia dwóch ośrodków narciarskich, które ugoszczą sportowców: Yongpyong oraz Jeongseon Alpine Center.
Obie lokalizacje miały już zaszczyt gościć najlepszych alpejczyków na świecie. Zarówno w Yognpyong i Jeonseng został rozegrany puchar świata w narciarstwie alpejskim. Natomiast w 2009 roku w Pjongczangu odbyły się mistrzostwa świata w biathlonie. Należy również podkreślić, że dyscypliny "lodowe" rozgrywane będą w sąsiednim mieście, nadmorskim Gangneung.
Zobacz również: Apoloniusz Tajner o kolejnej aferze w PZN: O wyjeździe na igrzyska zadecyduje zarząd