Sara Tajner

i

Autor: Instagram/Sara Tajner Sara Tajner

Zobacz sam

Po zobaczeniu wnuczki Apoloniusza Tajnera kapcie spadły nam ze stóp. 18-latka poszła w ślady ojca. Ten założył nową rodzinę

2024-02-26 15:07

Apoloniusz Tajner to prawdziwa ikona skoków narciarskich w Polsce. Legendarny trener Adama Małysza ma już 69 lat, jednak rodzinne dziedzictwo Tajnerów sięga znacznie szerzej. Zagorzali kibice skoków na pewno pamiętają syna obecnego posła - Tomisława, który również był skoczkiem. Popularny "Tonio" ma nastoletnią córkę Sarę, która już niedługo skończy 18 lat. Wnuczka Apoloniusza Tajnera poszła rodzinną ścieżką, choć nie miała lekko. Jej ojciec założył nową rodzinę.

Wnuczka Apoloniusza Tajnera skończy w tym roku 18 lat. Poszła w rodzinne ślady

Apoloniusz Tajner był jednym z głównych bohaterów "Małyszomanii", więc nic dziwnego, że jego życie także było na świeczniku. Kibice interesowali się losami trenera, który później przez kilkanaście lat zarządzał Polskim Związkiem Narciarskim w roli prezesa. Popularność zdobyły także dzieci obecnego posła - córka Dominika i syn Tomisław. "Tonio" skakał w czasach Małysza i występował w Pucharze Świata, ale nie zrobił wielkiej kariery. Później był m.in. trenerem kombinacji norweskiej. W tym roku skończy 41 lat i zapewne trzyma kciuki za rozwój córki. Sara, wnuczka Apoloniusza Tajnera, poszła w ślady ojca Tomisława i skacze na nartach. W tym roku stanie się pełnoletnia, ale nadal jest czołową polską juniorką. Postawiła na skoki nawet pomimo różnych rodzinnych komplikacji.

Sara Tajner poszła w ślady ojca. Ten założył nową rodzinę

Sara Tajner przyszła na świat w sierpniu 2006 roku. Jest córką Tomisława Tajnera i jego byłej partnerki, Sandry. W tej rodzinie doszło jednak do rozłamu. Były skoczek w czerwcu 2022 r. wziął ślub z obecną partnerką - Małgorzatą Sanetrą-Tajner. Z nią ma drugie dziecko - syna Antonio. Popularny "Tonio" jeszcze przed obecną żoną miał inną znaną partnerkę - prezenterkę Klaudię Wiśniowską. Jego życie miłosne było dość zawiłe i mogło odbić się na Sarze, ale ta wciąż skacze na nartach.

Niespełna 18-latka jest jedną z polskich juniorek. W tym roku wzięła udział w mistrzostwach świata juniorów w Planicy, ale nie poszło jej najlepiej. Zajęła dopiero 44. miejsce. Sara Tajner skakała już jednak w Pucharze Świata. W 2022 r. otrzymała szansę w Wiśle, gdzie złapała doświadczenie, ale nie była w stanie przebrnąć kwalifikacji. To ma zaprocentować w kolejnych latach. Wnuczkę Apoloniusza Tajnera poznasz lepiej po przejrzeniu zdjęć w powyższej galerii.

Najnowsze