Skoiki narciarskie, Kamil Stoch, rehabilitacja, kostka, kontuzja

i

Autor: Instagram/kamilstochofficial

„Praca wre”. Tak ćwiczy Kamil Stoch przed powrotem na skocznię

2022-01-18 20:01

Pisaliśmy już dzisiaj, że coraz lepiej wyglądają szanse powrotu do pełnej sprawności Kamila Stocha. Wiele wyjaśnią badania obrazowe, które nasz skoczek wykona w środę 19 stycznia w Zakopanem. Na razie, czym sam Kamil pochwalił się na Instagramie, „praca wre”. Wrzucił do sieci zdjęcie z ćwiczeń na siłowni, gdzie pracuje nad doprowadzeniem uszkodzonej kostki do ładu.

Przypomnijmy, że Stoch już ponad tydzień czeka na możliwość ponownego wejścia na rozbieg. Skręcenie lewego stawu skokowego przydarzyło się nie na skoczni, ale podczas rozgrzewki w sali. Od tygodnia Kamil przechodzi codziennie po dwa-trzy zabiegi fizykoterapeutyczne i wykonuje ćwiczenia treningowe na górne partie ciała, tak aby nie obciążać kontuzjowanej nogi. Zdjął już ze stopy stabilizator. – Kamil nadal odczuwa ból – nie krył w rozmowie z „SE” opiekujący się kadrą skoczków dr Aleksander Winiarski. – Wykonany zostanie rezonans magnetyczny i dopiero wtedy można będzie powiedzieć coś więcej o rokowaniach. Najważniejsze, by rana wygoiła się w pełni. Wciąż otwarty pozostaje temat jego startu w Pucharze Świata w Willingen [28–30 stycznia – red.] – dodał lekarz kadry skoczków.

Olimpijski Pegasus! Totalna inwigilacja sportowców na igrzyskach w Pekinie?!

Stoch nie może uczestniczyć w treningach na Wielkiej Krokwi przewidzianych we wtorek i środę 18 i 19 stycznia, ale wejście na rozbieg w tym tygodniu wciąż jeszcze jest wyobrażalne. Podobno bardzo chciałby pojawić się na skoczni w piątek.

Pekin 2022. PZN ogłosił reprezentację na zimowe igrzyska olimpijskie: 22 narciarzy i 5 snowboardzistów

Sonda
Pekin 2022: Polscy skoczkowie zdobędą medal na Igrzyskach Olimpijskich?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze