SZOK! Piotr Żyła ZDYSKWALIFIKOWANY! Co się stało?

2021-01-15 19:19 mso
Piotr Żyła
Autor: Cyfra Sport

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem potoczyły się dla Polaków znakomicie. Podopieczni Michala Doleżala poradzili sobie dobrze z trudnymi warunkami. Cała siódemka znalazła się w czołowej 30-tce, pewnie awansując do konkursu indywidualnego. Kilkanaście minut po zakończeniu rywalizacji pojawiła się szokująca informacja. Jak poinformowali dziennikarze TVP Sport, Piotr Żyła został zdyskwalifikowany! Za co?

Polscy skoczkowie w Zakopanem bardzo dobrze rozpoczęli wyczerpujący weekend. Czołowa siódemka z naszego kraju pewnie poradziła sobie w kwalifikacjach. Wszyscy od Klemensa Murańki po Kamila Stocha znaleźli się w pięćdziesiątce. Biało-czerwoni będą faworytami do zwycięstwa w sobotnim konkursie drużynowym!

Małysz, Stoch, Kubacki - Tak Polacy wygrywali Turniej Czterech Skoczni

Złe wiadomości napłynęły dopiero po chwili. Piotr Żyła nie odleciał podczas kwalifikacji i zakończył zmagania na 23. miejscu. Niestety, Piotr Żyła nie wystąpi w niedzielnym konkursie indywidualnym.

Choć skok w kwalifikacjach dał mu miejsce premiowane awansem, to został zdyskwalifikowany. Sędziowie mieli wątpliwości dotyczące jego kombinezonu. Lakoniczny komunikat nie odpowiedział na pytanie, co dokładnie było nie tak ze strojem Polaka. Z powodu złamania przepisów został pozbawiony swojej pozycji.

Wątpliwości rozwiał Andrzej Zapotoczny z kadry. - Kontroler doczepił się jednego miejsca na kombinezonie, który sprawdzimy w hotelu. Musimy przymierzyć, sprawdzić, co jest źle. Są dopuszczone trzy centymetry więcej w obwodzie. Ciało się zmienia, może w złym miejscu był pomiar. Zdarza się. Nie ma tolerancji - tłumaczył na antenie TVP Sport. Problemem miała być kwestia bioder.

Wyniki piątkowych kwalifikacji PŚ Zakopane:

1. Yukiya Sato

2. Markus Eisenbichler

3. Andrzej Stękała

7. Dawid Kubacki

11. Klemens Murańka

19. Kamil Stoch

24. Paweł Wąsek

30. Jakub Wolny

Piotr Żyła - zdyskwalifikowany

Najnowsze