Skoki Zakopane 2020 KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE konkurs drużynowy? Skoki narciarskie Zakopane 25.01 DZISIAJ konkurs drużynowy O KTÓREJ? GODZINA, DATA PŚ Zakopane konkurs drużynowy

2020-01-24 19:34 PO, DCH, MSo
Wielka Krokiew w Zakopanem
Autor: MAREK ZIELINSKI / SE Wielka Krokiew w Zakopanem

PŚ w Zakopanem NA ŻYWO: KIEDY skoki Zakopane konkurs drużynowy dzisiaj w sobotę? O której godzinie skaczą w Zakopanem 25.01.20120? Gdzie TRANSMISJA TV? Skoki narciarskie w Zakopanem GODZINA konkursu. O której godzinie konkurs drużynowy PŚ w Zakopanem? Jak spiszą się Polacy podczas kolejnego konkursu drużynowego w tym sezonie Pucharu Świata? Forma Polaków jest sporym znakiem zapytania, ponieważ w kadrze brakuje czwartego zawodnika! Przed piątkowymi kwalifikacjami trudno było wskazać potencjalnego czwartego skoczka w kadrze! O której godzinie skoki w Zakopanem? Skoki w Zakopanem GODZINA.

SKOKI ZAKOPANE 2020: konkurs drużynowy KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE?

To tutaj Adam Małysz (obecnie 42 l.) wzbudzał swoimi skokami ekscytację polskich kibiców i kłaniał się im w pas za doping, który niósł go w powietrzu. Zwyciężył czterokrotnie, a dwa dni po jego ostatniej wygranej pałeczkę triumfatora przejmował Kamil Stoch (33 l.). On tez zaliczył cztery zwycięstwa indywidualne. Dwa lata temu triumfowała też nasza drużyna. A pucharowa historia rozpoczynała się 40 lat od polskiego dubletu Stanisława Bobaka i Piotra Fijasa. Magii narciarskiego święta w Zakopanem ulegają wszyscy skoczkowie. Nawet nielubiany kiedyś rywal Małysza Sven Hannawald zachwycał się atmosferą, gdy w roku 2003 wygrał tu dwa konkursy. Nie ma wątpliwości, że biało-czerwona euforia będzie niosła Polaków do sukcesów – w sobotę w konkursie drużynowym, a w niedzielę – indywidualnym. W ostatnich tygodniach kibiców rozkochał w sobie Dawid Kubacki, który od ośmiu konkursów nie schodzi z podium. Jeśli znów stanie na pudle, wyrówna rekord legendarnych skoczków Mattiego Nykaenena i Gregora Schlierenzauera, którzy jedno z pierwszych trzech miejsc zajmowali po dziewięć razy z rzędu. Kubacki odpowiada na to w swoim stylu. - Rekordy to nie jest część mojej pracy. Ważna jest dyspozycja dnia i samopoczucie, a także to, co się dzieje w domu. W moim przypadku praca była długotrwała i każdy etap kariery ma swoją wartość. Nie da się tego pominąć – powiedział Kubacki na konferencji prasowej. Na przebudzenie formy w Zakopanem liczy Kamil Stoch, który dokładnie 9 lat temu na Wielkiej Krokwi odniósł pierwsze w karierze pucharowe zwycięstwo. Na skoczni w Zakopanem Stoch czuje się jak w domu. - Na tej skoczni się wychowałem i zawsze wracam na nią jak do siebie. Znajomość skoczni ma duże znaczenie, ale jeszcze większe jest wsparcie dziesiątek tysięcy kibiców. Staram się czerpać jak najwięcej z tej pozytywnej energii – stwierdził Stoch w rozmowie z dziennikarzami.

Biało-czerwoni wygrali konkurs drużynowy w Zakopanem tylko raz! Polacy triumfowali na Wielkiej Krokwi w zeszłym roku - w składzie Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. W tym roku zapewne w składzie pojawi się co najmniej jedna lub dwie zmiany. Pod znakiem zapytania stoją występy Macieja Kota i Stefana Huli, którzy w ostatnich tygodniach zawodzili w Pucharze Świata. Z pewnością w składzie wytypowanym przez Michala Doleżala pojawi się Piotr Żyła. Kto będzie czwarty? To zapewne okaże się tuż po kwalifikacjach!

Konkurs drużynowy PŚ Zakopane - KIEDY i O KTÓREJ?

Konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się w sobotę 25. stycznia. Pierwsza seria konkursu drużynowego rozpocznie się o godzinie 16:15 na Wielkiej Krokwi. Transmisję z konkursu drużynowego PŚ Zakopane przeprowadzą stacje TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1! Relacja na żywo na Sport.se.pl. Zapraszamy!