Tego w polskiej kadrze skoczków nie było od dawna. Doleżal musiał podjąć trudną decyzję, niecodzienne posunięcie

2022-01-02 16:44
Michal Doleżal
Autor: Cyfra Sport Michal Doleżal

Nie widać końca problemów w polskiej kadrze skoczków narciarskich. Kolejny fatalny występ biało-czerwoni zanotowali w Garmisch-Partenkirchen. Powodów do optymizmu więc nie ma i ciężko spodziewać się, że w kolejnych dniach sytuacja zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. O tym, że atmosfera jest napięta może świadczyć decyzja sztabu szkoleniowego, która złamała niepisaną tradycję podczas Turnieju Czterech Skoczni.

Tak naprawdę tylko jeden konkurs obecnie trwającego sezonu Pucharu Świata można ocenić pozytywnie, jeśli chodzi o polskich zawodników. Mowa o konkursie w Klingenthal, kiedy to Kamil Stoch zajął trzecie miejsce. Był to jedyny moment, w którym kibice skoków mogli przypomnieć sobie, jak to jest przeżywać sukcesy biało-czerwonych.

Horngacher nie ma wstydu! Tę kompromitację widzieli wszyscy, ale nie on. Niemcy śmieją się innym w twarz

Niecodzienna decyzja w kadrze skoczków. Tradycja złamana

Pozostała część sezonu to przede wszystkim kiepskie występy podopiecznych Michala Doleżala. Taka sytuacja w polskiej kadrze zdarza się po raz pierwszy od wielu lat i atmosfera wokół zawodników, jak i samego sztabu, robi się coraz bardziej napięta. Nie brakowało ciężkich rozmów, czy mocnych słów. Niestety nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się diametralnie zmienić.

Kamil Stoch podjął trudną decyzję w sprawie startu w Innsbrucku

Choć Polacy pokazują przebłyski, jak choćby Piotr Żyła podczas kwalifikacji do konkursu w Garmisch-Partenkirchen, ogólna sytuacja jest bardzo zła. Pojawiły się nawet spekulacje, ze m.in. Kamil Stoch nie będzie uczestniczył w dalszej części Turnieju Czterech Skoczni, ale w niedzielne popołudnie podjęto decyzję, że mistrz pojedzie do Innsbrucku.

Sonda
Czy Michal Doleżal powinien dalej pracować z polskimi skoczkami?

Skoczkowie odcięci od mediów. Zapadła decyzja

2 stycznia to podczas Turnieju Czterech Skoczni jeden z niewielu dni, podczas którego zawodnicy mają nieco więcej czasu dla siebie. Niepisaną tradycją w polskiej kadrze było natomiast to, że w tym dniu zawodnicy byli dostępni dla dziennikarzy i m.in. udzielali wywiadów. Jak przekazali dziennikarze TVP Sport, tym razem będzie inaczej.

- Dzisiaj żadnych komentarzy od ekipy polskiej w Innsbrucku raczej nie uświadczymy. Sztab prosi o spokój i zrozumienie - napisał Filip Czyszanowski na Twitterze. Taka niecodzienna decyzja może wskazywać na wciąż napiętą atmosferę. Zawodnicy zapewne sami zdają sobie sprawę, że ich aktualna sytuacja jest nie do pozazdroszczenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze