Thomas Thurnbichler

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Thomas Thurnbichler

wszystko jasne

Thomas Thurnbichler nie mógł z tym dłużej zwlekać. Podjął istotną decyzję, odkrył wszystkie karty

2023-03-08 11:51

Polscy skoczkowie nie mają zbyt długiej przerwy przed kolejnymi zawodami Pucharu Świata. Tydzień po rywalizacji na mistrzostwach świata w Planicy Biało-Czerwoni udadzą się do Norwegii, gdzie rozegrany zostanie po raz kolejny wymagający turniej Raw Air. Będą to równocześnie konkursy wliczane do Pucharu Świata, więc walka będzie bardzo zacięta.

Przypomnijmy, że na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wciąż pozostaje Dawid Kubacki, który ma niespełna 300 punktów straty do liderującego Halvora Egnera Graneruda. Polak zapowiada walkę z Norwegiem o Kryształową Kulę, ale nie będzie to łatwe zadanie, bowiem rywal znajdował się do niedawna w świetnej formie i niepowodzenia na MŚ w Planicy nie muszą o niczym świadczyć. Pierwsze zawody w Pucharze Świata po przerwie na mistrzostwa odbędą się już w piątek i będzie to prolog do prestiżowego Raw Air. Thomas Thurnbichler właśnie zdradził, kogo zabierze do Norwegii.

Thomas Thurnbichler odkrył karty przed Raw Air

Wielkich zaskoczeń w kadrze na najbliższe zawody nie ma. Znajdzie się w niej czwórka najlepszych zawodników z mistrzostw świata – Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch (który przed MŚ odpoczywał od Pucharu Świata) i Aleksander Zniszczoł. Kadrę uzupełnia Paweł Wąsek (brał udział w zawodach na skoczni normalnej, później zastąpił go Zniszczoł) oraz Jakub Wolny, który wciąż nie potrafi nawiązać do obiecujących wyników z poprzedniego sezonu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze