Thomas Thurnbichler

i

Autor: Damian Klamka/East News

Zagrał w otwarte karty

Thomas Thurnbichler przyznał się do poważnego błędu! To przez niego Polacy skakali słabo w Bad Mitterndorf?

2023-01-29 19:59

Polscy skoczkowie nie uznają weekendu w Bad Mitterndorf do udanych. Jedynie Piotr Żyła skakał na takim poziomie, do jakiego przyzwyczaił nas w tym sezonie. Pozostali Polacy rozczarowali. Czy winę w tym miał także Thomas Thurnbichler? Trener naszej kadry... przyznał się do błędu na antenie Eurosportu. Czy dlatego Biało-czerwoni nie stanęli w Bad Mitterndorf na podium?

Czy Thomas Thurnbichler popełnił błąd i dlatego Polacy nie stanęli na podium w konkursach lotów narciarskich na skoczni w Bad Mitterndorf? Takich słów z jego ust żaden z kibiców się nie spodziewał! W rozmowie z Eurosportem austriacki szkoleniowiec szczerze wypowiedział się na temat założeń na zawody Pucharu Świata po raz pierwszy w tym sezonie na skoczni mamuciej.

26-letni skoczek kończy karierę. Sześć lat walczył w Pucharze Świata i powiedział pas

Thurnbichler przyznał się do błędu. Szczera wypowiedź trenera skoczków

Thurnbichler wyszedł do dziennikarzy po słabym weekendzie i utracie przez Dawida Kubackiego żółtego plastronu lidera Pucharu Świata. W rozmowie z Eurosportem nie gryzł się w język i otwarcie opowiedział o tym, co na Kulm poszło nie tak!

- Moje instrukcje nie były najlepsze. Brałem pod uwagę za dużo technicznych szczegółów. To nie jest potrzebne na mamutach, można było skakać dużo naturalniej. Byłem za bardzo krytyczny wobec chłopaków. Wyciągnę z tego lekcję - powiedział na antenie Eurosportu Thomas Thurnbichler.

Odkryliśmy wielką pasję Marceliny Ziętek! Dziewczyna Piotra Żyły tym się zajmuje, gdy nie dopinguje ukochanego

Austriacki szkoleniowiec nie owijał w bawełnę, co... spotkało się ze sporym zaskoczeniem ze strony kibiców. Ci przyzwyczajeni w ostatnich latach do zupełnie innego podejścia w wykonaniu byłych szkoleniowców zaskoczyli się na plus!

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?
Listen on Spreaker.
Najnowsze