Novak Djoković

Autor: PAP/EPA Novak Djoković

ABSURD w Australian Open! Grał Djoković, przerwali mecz i WYPROSILI kibiców

2021-02-12 13:53

Turniej Australian Open był dla kibiców z całego świata namiastką normalności. Prawdziwy doping czy żywe reakcje na bieżące wydarzenia to coś innego niż śpiewy podkładane komputerowo. Niestetyy, kilka kolejnych dni fanom przyjdzie się znów męczyć. Wszystko z powodu przepisów w Australii. W Melbourne i okolicy nałożono 5-dniowy lockdown. To spowodowało, że nagle w trakcie jednego z meczów trzeba było... wypraszać kibiców z obiektu.

Pandemia koronawirusa jest ogromnym problemem dla świata. Choć minął już ponad rok od wybuchu globalnej epidemii COVID-19, świat wciąż nie jest w stanie się z nią uporać. Niestety, obostrzenia torpedują przeróżne plany - także te kibiców. Podczas Australian Open na trybunach znalazły się tysiące kibiców spragnionych sportowej rywalizacji dostęnej na żywo. Niestety, przez kilka kolejnych dni obiekty znów będą świecić pustkami.

Iga Świątek w IV rundzie Australian Open! Znakomita passa trwa! [WYNIK]

Iga Świątek dopiero się rozpędza

Wszystko z powodu obostrzeń, które wprowadzono w australijskim stanie od północy czasu lokalnego. Wyjątkową, niespotykaną w dobie pandemii atmosferę mogli poczuć wszyscy tenisiści. Niestety, głucha cisza powróciła o 23:30 czasu lokalnego. W piątkowym meczu doping poniósł jeszcze przez cały mecz Igę Świątek!

Nieco więcej pecha miał Novak Djoković. Mecz Serba został przerwany tuż po tym, jak przegrał seta, by... wyprosić zgromadzoną publiczność. Równo o 23:30 wszyscy musieli opuścić arenę, by zdążyć przed lockdownem do domów. Odgórne zarządzenie zostało wprowadzone, wybijając obu panów z rytmu.

Sytuacja była na tyle absurdalna, że "Nole" chwilę wcześniej miał problemy ze zdrowiem i być może na korcie doszłoby do ogromnej sensacji. Końcówkę meczu kibice, którzy jeszcze na nią zdążyli, musieli oglądać w telewizji.