Autor: AP Aryna Sabalenka za burtą turnieju w Montrealu! Klęska wielkiej rywalki Igi Świątek!

Polka powiększy przewagę

2023-08-11 21:23

Aryna Sabalenka odpadła z turnieju WTA w Montrealu już w 3. rundzie! Białoruska wiceliderka rankingu przegrała 6:7, 6:4, 3:6 z Rosjanką Ludmiłą Samsonową. Z powodu opadów deszczu mecz Sabalenka - Samsonowa o awans do ćwierćfinału przełożono na dzisiaj i gwiazda z Mińska obeszła się smakiem. A to oznacza, że Iga Świątek powiększy przewagę w rankingu WTA.

Aryna Sabalenka w pierwszym secie miała inicjatywę, ale nie wykorzystywała szans na przełamanie. Ludmiła Samsonowa grała dobrze, a najlepsze zostawiła na tie-breaka. W drugim secie Białorusinka zagrała lepiej, ale w decydującej partii popełniała dużo błędów. Rosjanka Samsonowa wykorzystała niemoc faworytki, potwierdzając, że jest w wysokiej formie. Wygrała 7:6, 4:6, 6:3. Sabalenka tak jak rok temu, odpadła w Kanadzie już w 3. rundzie (rok temu panie grały w Toronto).

Aryna Sabalenka NAGO! Rywalka Igi Świątek lubi się rozbierać, zobacz ZDJĘCIA

Iga Świątek dziś zagra już w ćwierćfinale, a jej rywalką będzie Amerykanka Danielle Collins. Już teraz wiadomo, że Polka powiększy przewagę nad Aryną Sabalenką do co najmniej 824 pkt, a nasza gwiazda może jeszcze bardziej odjechać Białorusince. Do tego za tydzień tenisitka z Mińska będzie bronić dużo punktów za półfinał Cincinnati. Przed US Open sytuacja Igi Świątek może się zrobić bardzo komfortowa.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?