Michał Przysiężny

Autor: archiwum se.pl

ATP Walencja. Przysiężny nie sprostał Almagro

2013-10-25 10:20

Michał Przysiężny nie zdołał awansować do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 500 w Walencji. Polski tenisista nie ma jednak powodów do wstydu. Przegrał po wyrównanej walce z rozstawionym z numerem 3 Hiszpanem Nicolasem Almagro 4:6, 5:7.

"Ołówek" trafił na bardzo trudnego rywala, obecnie sklasyfikowanego na 13. miejscu w rankingu ATP, Nicolasa Almagro. Polak z Hiszpanem po raz ostatni grał... 9 lat temu podczas challengera w Kijowie. Teraz Hiszpan pokazał, że jest lepszy, ale Przysiężny zaprezentował się bardzo przyzwoicie, a w drugim secie nawet prowadził z przełamaniem.

Przeczytaj również: Trzecia porażka Agnieszki Radwańskiej. Kerber także zbyt mocna

Spotkanie trwało 81 minut, a Polak zanotował 11 asów, pięć podwójnych błędów, a do tego wykorzystał jedynego wypracowanego break pointa. Hiszpan z kolei miał osiem asów i jeden podwójny błąd, a serwis Polaka przełamał łącznie trzykrotnie (miał ku temu 10 okazji).

W ćwierćfinale turnieju w Walencji jest za to Jerzy Janowicz, który dzisiaj po godzinie 16 zagra z Davidem Ferrerem.