Autor: AP Photo Hurkacz - Fils relacja NA ŻYWO Wimbledon dzisiaj 4.07.2024 LIVE WYNIK meczu Huberta Hurkacza

Tragiczny koniec Wimbledonu

Dramat Huberta Hurkacza na Wimbledonie! Musiał poddać się w wyniku paskudnej kontuzji. Zapis relacji na żywo

2024-07-04 15:45

Wielki dramat Huberta Hurkacza w meczu 2. rundy Wimbledonu z Arthurem Filsem! Polak od początku był w ogromnych tarapatach, ale od stanu 0:2 był o krok od doprowadzenia do decydującego seta. Niestety, w tie-breaku czwartej partii doznał paskudnej kontuzji po jednej z wielu akcji, gdy rzucił się na kort. Hurkacz nie był nawet w stanie postawić kroku, ale po przerwie medycznej wrócił do gry, utykając. Rozegrał dwie akcje przy serwisie Francuza na prostych nogach i był blisko mini-breaka, jednak ostatecznie musiał skreczować przy stanie 6:7, 4:6, 6:2, 6:6 (8-9). Poniżej zapis naszej relacji na żywo z meczu Hurkacz - Fils:

Hubert Hurkacz - Arthur Fils: krecz Hurkacza przy 1:2 (6:7, 4:6, 6:2, 6:6 [8-9])

Hubert Hurkacz uchodzi za jednego z faworytów Wimbledonu, ale już w pierwszej rundzie musiał wyjść z opresji. W meczu z doświadczonym Radu Albotem przegrał pierwszego seta, a na początku drugiego musiał bronić break pointów. Polak przetrwał ten trudny okres, w czym pomogła mu też przerwa ze względu na opady deszczu. Po powrocie na kort Hurkacz potwierdził różnicę miejsc w rankingu ATP i pewnie wygrał 5:7, 6:4, 6:3, 6:4. W drugiej rundzie czeka go teoretycznie dużo trudniejsza przeprawa. Francuz Arthur Fils to 34. tenisista świata i w swoim pierwszym meczu dość gładko pokonał utalentowanego Szwajcara Dominika Strickera w czterech setach (6:3, 6:2, 3:6, 6:4). Hurkacz i Fils jeszcze nigdy ze sobą nie grali, ale za faworyta w starciu z 20-latkiem uchodzi wrocławianin.

Czy Hubert Hurkacz jest w stanie wygrać Wimbledon?