Iga Świątek

i

Autor: AP Iga Świątek

Iga Świątek miała z nią zagrać, ale rywalka dostała ataku paniki! Druga też odpadła, Polka ma otwartą drogę w drabince Roland Garros?

2022-05-27 0:07

Iga Świątek niczym bezlitosna maszyna demoluje kolejne rywalki. Rozpędzona Polka rozbiła 6:0, 6:2 Amerykankę Alison Riske, awansując do III rundy Roland Garros, a jej kolejną rywalką będzie w sobotę Danka Kovinić. Tenisistce z Czarnogóry też nie wróżymy powodzenia w starciu z Igą Świątek. Tenisistka z Raszyna pierwsze poważne problemy miała mieć w IV rundzie, gdzie mogła trafić na jedną z mocnych i niewygodnych rywalek - Simonę Halep lub Jelenę Ostapenko. Obie właśnie odpadły, a Rumunka Halep zdradziła, że przegrała, bo w czasie meczu miała... atak paniki! Panika przed meczem z Igą Świątek?

Iga Świątek zdemolowała 6:0, 6:2 Amerykankę Alison Riske, wygrywając już 30. mecz z rzędu! Polka pierwszego seta wygrała w... 20 min. Skoncentrowana Iga Świątek była w takim transie, że na początku drugiej partii doszło do zabawnej sytuacji. Po kolejnym gemie przy stanie 6:0, 1:0 liderka rankingu WTA usiadła sobie na krzesełku i zaczęła popijać z bidonu przekonana, że jest przerwa na odpoczynek. – Iga, wracaj na kort! – przywołał ją do porządku rozbawiony arbiter. – Przepraszam! – odparła zmieszana Świątek i dopiero wtedy zorientowała się, że zaskoczona Riske stoi i czeka, aż będzie mogła zacząć serwować. Chwilę potem Świątek dokonała dzieła zniszczenia. A po spotkaniu, zapytana, nad czym jeszcze może pracować przed kolejnym meczem, odparła: Będę pracować nad każdym elementem gry, bo jestem perfekcjonistką i zawsze jest coś, co mogę poprawić.

Iga Świątek została zapytana, czy ma chłopaka! Polka zaskoczyła odpowiedzią!

Kolejną rywalką Igi Świątek będzie Danka Kovinić (nr 95) z Czarnogóry, a następną gwiazdą, która wypadła za burtę French Open, jest Simona Halep. Rumunka mogła zagrać z Igą Świątek w IV rundzie, ale sensacyjnie przegrała (6:2, 2:6, 1:6) z Chinką Zhang. - W czasie meczu miałam atak paniki - zdradziła Halep. - Po raz pierwszy mi się to przytrafiło. Naprawdę nie wiem, dlaczego tak się stało, prowadziłam i grałam dobrze. A gdy się to zdarzyło, nie mogłam się skupić. Po meczu też było bardzo ciężko - zdradziła Halep. Z Roland Garros odpadła też inna mocna tenisistka, która mogła trafić na Igę Świątek w IV rundzie Roland Garros. Która? O tym przeczytasz pod galerią zdjęć Igi Świątek ze szkolnych lat.

Simona Halep zmniejszyła sobie BIUST, żeby lepiej grać! Mamy ZDJĘCIA, tak wyglądała przed operacją piersi!

Iga Świątek ma otwartą drogę? Mocne rywalki odpadają z Roland Garros

Iga Świątej w IV rundzie miała zagrać z Simoną Halep albo z Jeleną Ostapenko. Łotyszka to - tak jak Polka - była mistrzyni Roland Garros (w 2017 r.), a Polka przegrała wszystkie trzy mecze z potężnie zbudowaną tenisistką z Rygi. Iga Świątek wygrała 30 ostatnich spotkań, a ostatni pojedynek przegrała właśnie z Ostapenko, 6:4, 1:6, 6:7 w połowie lutego w Dubaju. Wydawało się, że to właśnie Łotyszka zagra z naszą gwiazdą w IV rundzie Roland Garros. Ale Ostapenko też odpadła! W czwartkowy wieczór przegrała 0:6, 6:1, 3:6 z Francuzką weteranką Alize Cornet. Wyczerpana rywalka pod koniec spotkania słaniała się na nogach, walcząc z kontuzją. Mimo to Ostapenko zdołała z nią przegrać, popełniając kuriozalne błędy. Ona też spanikowała przed potencjalnym meczem z Igą Świątek?

Matka Igi Świątek, Dorota dla SE: "Poprzedni trener jej szkodził"

Wyjątkowa wizyta w szkole Igi Świątek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze