Iga Świątek zagra z najlepszymi tenisistkami świata w… Polsce? To będzie możliwe już w lipcu, a wszystko dzięki jej… ojcu!

2021-03-01 12:39 PM
Iga Świątek
Autor: PAP/EPA Iga Świątek

Iga Świątek we wspaniałym stylu wygrała turniej WTA 500 w Adelajdzie. Teraz przed najlepszą obecnie polską tenisistką chwila odpoczynku i przygotowania do startu w kolejnym turnieju z cyklu WTA w Dubaju. Okazuje się jednak, że już niedługo na turnieje najwyższej rangi w kobiecym tenisie Świątek nie będzie musiała zawsze lecieć na drugi koniec świata, ale będzie mogła wystąpić także w Polsce!

Dzięki Idze Świątek tenis w Polsce znów zyskuje na popularności. Parę lat po zakończeniu kariery przez najlepszą polską tenisistkę, Agnieszkę Radwańską, fani mogą z zapartym tchem śledzić zawodniczkę, która ma szansę nie tylko powtórzyć, ale i przebić jej sukcesy. 19-letnia tenisistka właśnie wygrała w Adelajdzie swój pierwszy turniej z cyklu WTA. Przez wiele lat brakowało w Polsce turnieju, który mógłby przyciągnąć do naszego kraju największe gwiazdy kobiecego tenisa. Teraz ma się to zmienić.

To już pewne! Iga Świątek POGRĄŻA kolejne rywalki! Czy ona się kiedyś zatrzyma?!

Jak informują media już w lipcu zostanie rozegrany turniej WTA 250 w Gdyni. Impreza tej rangi po raz ostatni w Polsce odbyła się ponad 10 lat temu, co oznacza, że po długiej przerwie do Polski znów mogą zawitać gwiazdy światowego tenisa, w tym Iga Świątek. Pula Nagród w tegorocznym turnieju ma wynieść 235 tys. dolarów, czyli prawie 900 tys. złotych!

Warto zwrócić uwagę na to, że organizatorem imprezy będzie Tennis Consulting, czyli firma, której prezesem jest Tomasz Świątek, ojciec Igi. - Pragniemy stworzyć wydarzenie, które stanie się silną marką w świecie sportu i przyciągnie do Polski gwiazdy tenisa. Zważywszy na globalny zasięg dyscypliny, mam nadzieję, że turniej w Gdyni będzie też świetną promocją naszego kraju za granicą - mówi Tomasz Świątek.

Iga Świątek KIEDY gra następny turniej Iga Świątek PLANY STARTOWE

Turniej WTA w Gdyni odbędzie się na kortach Klubu Tenisowego Arka, które w przeszłości były areną zmagań polskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach Davis Cup i Fed Cup. Impreza ta będzie jedną z 30-tu tej rangi, które odbywają się na świecie w ciągu roku.

- Cieszymy się z powrotu cyklu WTA Tour do Polski i jestem przekonany, że WTA 250 w Gdyni będzie wydarzeniem na światowym poziomie. Polska ma bogate tenisowe tradycje i wspaniałe zawodniczki z cyklu WTA od Agnieszki Radwańskiej po wschodzącą gwiazdę Igę Świątek. Jesteśmy pewni, że turniej odniesie wielki sukces w połączeniu ze wsparciem wspaniałych, polskich kibiców - mówi Steve Simon, Przewodniczący i Dyrektor Generalny WTA, cytowany przez portal Sport.pl.

Iga Świątek składa OGROMNY SAMOCHÓD! To Land Rover, już prawie skończyła! [ZDJĘCIA]

W najbliższym czasie mają zostać podane informacje na temat oficjalnej nazwy turnieju oraz jego partnerów. Dyrektorem turnieju został Marcin Matkowski, świetny polski deblista, który w grze podwójnej docierał do finału wielkoszlemowego US Open, wygrywał turnieje rangi ATP, czy występował w turnieju Masters.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze