Jerzy Janowicz wypalił o relacjach Darii Abramowicz z Igą Świątek! Nie owijał w bawełnę

i

Autor: Paweł Jaskółka, Artur Hojny Jerzy Janowicz wypalił o relacjach Darii Abramowicz z Igą Świątek! Nie owijał w bawełnę

Przesadził?

Jerzy Janowicz wypalił o relacjach Darii Abramowicz z Igą Świątek! Nie owijał w bawełnę

2025-03-03 12:20

Iga Świątek rozpoczyna obronę tytułu mistrzyni Indian Wells, a w Kalifornii towarzyszy jej tradycyjnie Daria Abramowicz, której współpraca z naszą tenisistką od kilku miesięcy wywołuje duże emocje wśród kibiców. Zwłaszcza ostatnio po przegranych meczach, w czasie których mistrzyni Roland Garros wyglądała na zestresowaną i sfrustrowaną. O Darii Abramowicz i jej relacjach z Igą Świątek wypowiedział się również Jerzy Janowicz, półfinalista Wimbledonu 2013.

Jerzy Janowicz w ostatnich latach skupił się głównie na padlu i rodzinie, ale rozgrywki tenisowe łodzianin wciąż bardzo uważnie śledzi. Półfinalista Wimbledonu 2013 zawsze słynął z odważnych wypowiedzi i teraz też nie gryzł się w język w rozmowie ze sport.pl. Dlaczego jego zdaniem Iga Świątek już od dziewięciu miesięcy nie wygrała żadnego turnieju?

ZOBACZ: Daria Abramowicz wprost o trudnych chwilach. Psycholog Igi Świątek miała problemy. „Było mi cholernie przykro”

- Nie da się wygrywać cały czas. Teraz może być trudniej, bo inne zawodniczki nauczyły się grać z Igą - powiedział sport.pl Jerzy Janowicz, a na pytanie, dlaczego Iga Świątek ostatnio sprawia wrażenie bardziej nerwowej na korcie, stwierdził: - Powiedziałbym raczej, że była sfrustrowana, bo zatraciła łatwość wygrywania punktów. Do niedawna wystarczyło przyśpieszyć dwa razy forhendem i rywalki sobie nie radziły. Teraz już potrzeba czegoś więcej, bo przeciwniczki się jej nauczyły. Nawet tacy zawodnicy jak Rafael Nadal, gdy byli na topie, starali się wprowadzać nowe elementy do swojej gry, aby mieć większy wachlarz rozwiązań.

Jerzy Janowicz o relacjach Igi Świątek z Darią Abramowicz

Jerzy Janowicz skomentował również wywołującą duże emocje wśród kibiców współpracę Igi Świątek z Darią Abramowicz. I nie owijał w bawełnę.

- Wolałbym nazywać ją raczej przyjaciółką niż panią psycholog. Większość dobrych psychologów, którzy pracują z najlepszymi sportowcami na świecie, zazwyczaj trzyma się w cieniu. Często nawet nie wiemy o ich istnieniu - komentuje Jerzy Janowicz, tak odpowiedział na pytanie, czy można łączyć role przyjaciółki i psycholożki: - Wątpię. Psycholog powinien zachowywać dystans od sportowca, aby zbyt bliska relacja nie zaburzała pracy.

Iga Świątek rozpoczyna walkę w Indian Wells, gdzie bronić będzie tytułu. Losowanie drabinki zaplanowano na poniedziałek 3 marca. Początek ceremonii o godzinie 24 polskiego czasu w nocy z poniedziałku na wtorek. Początek turnieju 5 marca. Iga Światek występ w Indian Wells zacznie od 2. rundy.

ZOBACZ: Legenda spojrzała Idze Świątek w oczy i wydała wyrok! Mówi o ogromnym stresie, niepokojące słowa

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?
Pytanie 1 z 30
Na której nawierzchni najbardziej lubi grać Iga Świątek?
Iga Świątek nie podała ręki trenerowi. Ekspert tenisowy komentuje: Iga była sfrustrowana, ale było to nieładne

Nasi Partnerzy polecają

Najnowsze