Autor: AP Iga Świątek ograła Sloane Stephens po dwóch nerwowych setach! WTA Cincinnati Świątek - Stephens RELACJA NA ŻYWO WYNIK meczu

Polka gra w Cincinnati

Iga Świątek pokonała Sloane Stephens po dwóch nerwowych setach! WTA Cincinnati Świątek - Stephens RELACJA NA ŻYWO WYNIK meczu

2022-08-18 0:24

Iga Świątek WYNIK meczu. Iga Świątek pokonała 6:4, 7:5 Sloane Stephens i jest w III rundzie turnieju WTA w Cincinnati. Rozstawiona z numerem 1 polska tenisistka wygrała pierwszy mecz, ale grała nierówno, przeplatając świetne akcje prostymi błędami. Słabo też serwowała. Ważne, że udało się pokonać pierwszą przeszkodę. Ciemnoskóra Amerykanka Sloane Stephens (nr 57) to była mistrzyni US Open i choć najlepsze lata ma już za sobą, to potencjał ma wciąż duży, co pokazywała w tym meczu. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Stephens w Cincinnati.

Świątek - Stephens RELACJA NA ŻYWO WTA Cincinnati Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj 17.08

Iga Świątek walczy ze Sloane Stephens w II rundzie w turnieju WTA w Cincinnati. Amerykanka zajmuje 57. miejsce w rankingu WTA, a w I rundzie zaskakująco łatwo zdemolowała 6:1, 6:0 Francuzkę Alize Cornet, pogromczynię Igi Świątek w Wimbledonie. Stephens w 2017 r. sprawiła sensację, wygrywając US Open. Potem już nie odnosiła takich sukcesów, ale wciąż potrafi być bardzo niebezpieczna. Dla Igi Świątek turniej w Cincinnati to próba generalna przed nowojorskim US Open, który zacznie się już 29 sierpnia. Polka w tym sezonie wygrała już sześć turniejów, notując fenomenalną serię 37 zwycięstw. Rozpieściła swoich kibiców, którzy ostatnio mogą się nieco martwić, bo liderka rankingu tego lata przegrała już trzy mecze - kolejno w Wimbledonie, Warszawie i tydzień temu w Toronto. - Staram się podchodzić do mojej kariery jak do długiego procesu, myśląc również o przyszłym sezonie - powiedziała tajemniczo Iga Świątek w czasie konferencji prasowej w Cincinnati.

Świątek - Stephens NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Cincinnati Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek nie ma najlepszych wspomnień z Cincinnati. Rok temu odpadła z tego turnieju już po pierwszym meczu, przegrywając 3:6, 3:6 z Tunezyjką Ons Jabeur. Tenisistka z Raszyna w rankingu WTA wciąż prowadzi z ogromną przewagą. W zaktualizowanym w poniedziałek notowaniu ma ponad 4 tys. punktów przewagi nad Estonką Anett Kontaveit. W tej części sezonu Iga Świątek nie broni dużo punktów. W fotelu liderki już 20. tydzień z rzędu.

Iga Świątek RELACJA NA ŻYWO WTA Cincinnati Świątek - Stephens WYNIK LIVE ONLINE

Iga Świątek w Cincinnati powalczy po gorszym występie w Toronto, gdzie odpadła już w III rundzie. Polka przegrała 4:6, 6:3, 5:7 z Brazylijką Beatriz Haddad Maią (nr 24). Pogromczyni Igi Świątek doszła aż do finału (porażka w trzech setach z Simoną Halep). Nie zmienia to jednak faktu, że był już trzeci przegrany mecz naszej gwiazdy tego lata. – Nie chcę się tłumaczyć, że przegrałam przez warunki, ale były naprawdę szalone i ciężko mi było znaleźć rytm gry – powiedziała Iga Świątek. - Myślę, że gdyby tak nie wiało, tobym sobie poradziła. W trzecim secie, który był zacięty, popełniłam kluczowe błędy. Wiem jakie i nad czym muszę pracować, żeby się poprawić przed kolejnymi turniejami – dodała Polka.

WTA Cincinnati: Świątek - Stephens RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE ONLINE

Mecz Iga Świątek - Sloane Stephens w II rundzie turnieju WTA w Cincinnati zostanie rozegrany w środę 17 sierpnia 2022 r. Początek meczu Świątek - Stephens po godzinie 21 polskiego czasu (nie wcześniej, trzeci mecz od godz. 17 po meczach McNally - Jabeur i Shapovalov - Paul). Portal SPORT.SE.PL zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Stephens dzisiaj w Cincinnati.