piłka nozna

Autor: Bartosz Orliński / AI Radość po zdobyciu bramki

Ciężko wywalczone zwycięstwo Villarreal nad Valencią

2024-03-17 7:00

W pełnym napięcia meczu w ramach La Liga, Villarreal zmierzył się z Valencią na stadionie La Cerámica. Spotkanie odbyło się w malowniczej miejscowości Villarreal o godzinie 16:15 w dniu 17 marca 2024 roku. Po emocjonującej rywalizacji, drużyna gospodarzy wyszła zwycięsko, zdobywając jedynego gola i kończąc mecz wynikiem 1:0 na swoją korzyść.

Poprzednie mecze Villarreal - Valencia

W ostatnich trzech meczach między Villarrealem a Valencią padło łącznie 9 goli. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie La Cerámica w miejscowości Villarreal dnia 31 grudnia 2022 roku, a wynik brzmiał Villarreal : 2, Valencia : 1. Drugi mecz odbył się na stadionie Mestalla w miejscowości Valencia dnia 3 maja 2023 roku, a wynik to Valencia : 1, Villarreal : 1. Ostatni mecz również rozegrano na stadionie Mestalla w miejscowości Valencia dnia 2 stycznia 2024 roku, a wynik to Valencia : 3, Villarreal : 1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Valencia: 5, Villarreal: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Villarrealu z Valencią zakończyła się wynikiem 1:0 dla Villarrealu. W 12 minucie Kiko Femenia z drużyny Villarreal otrzymał żółtą kartkę za faul, a w 35 minucie Coquelin również z Villarrealu został ukarany żółtą kartką za brutalność. W 36 minucie Gaya z Valencii otrzymał żółtą kartkę za faul. W 39 minucie zawodnik o nazwisku Baena z drużyny Villarreal nie trafił rzutem karnym. W kolejnej minucie, czyli w 40. , doszło do zmiany w drużynie Valencii - Correia wszedł na boisko, zastępując Gayę.

W ostatniej minucie pierwszej połowy, czyli w 41. , Baena z Villarrealu został ukarany żółtą kartką za faul.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Villarrealu z Valencią, który odbył się w Villarrealu, obie drużyny nie zdołały zmienić wyniku. Ilość goli z pierwszej połowy (Villarreal: 1, Valencia: 0) utrzymała się do końca spotkania. Pierwszą zmianę w drużynie Valencii można było zaobserwować już w 46 minucie, gdy Gonzalez wszedł na boisko, zastępując Canosa. W tym samym czasie w drużynie Villarrealu Parejo pojawił się na boisku, zastępując Coquelina. W 52 minucie Cuenca otrzymał żółtą kartkę za holding.

Jednak to właśnie on strzelił gola dla Villarrealu w 54 minucie, podnosząc wynik na 2:0. W dalszej części drugiej połowy obserwowaliśmy kolejne zmiany personalne. W 68 minucie Moreno wszedł na boisko, zastępując Guedesa, a Romero zastąpił Cuenca. Mandi otrzymał żółtą kartkę za holding w 70 minucie. W odpowiedzi trener Valencii dokonał dwóch zmian - Perez wszedł na boisko za Yaremchuka, a Vazquez zastąpił Foulquiera w 71 minucie.

W dalszej części meczu trener Villarrealu dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Capoue za Traore w 76 minucie. W 82 minucie Almeida wszedł na boisko, zastępując Guerre, a w 84 minucie Morales zastąpił Baenę. Mimo wielu zmian personalnych i żółtych kartek, wynik meczu pozostał niezmieniony. Villarreal zwyciężył Valencię 1:0. Podsumowując drugą połowę meczu Villarreal - Valencia, obie drużyny nie zdołały zdobyć gola, a wynik spotkania pozostał niezmieniony - Villarreal: 1, Valencia: 0.

Gole oczekiwane 2.01 1.10

Podsumowując sytuację drużyn Villarreal i Valencia, przed meczem Valencia zajmowała 8. miejsce w tabeli, mając na koncie 11 wygranych meczów, 7 remisów i 9 porażek, co dawało im 40 punktów. Z kolei Villarreal znajdował się na 12. miejscu z bilansem 9 zwycięstw, 8 remisów i 11 porażek oraz sumą punktów wynoszącą 35. W spotkaniu między tymi drużynami zwyciężył Villarreal, zdobywając tym samym trzy punkty. Aktualnie tabela wygląda następująco: Valencia - 40 punktów, Villarreal - 38 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Villarrealem a Valencią, przyszedł czas na zaplanowanie kolejnych spotkań obydwóch drużyn. Mecz Villarrealu z Atleticiem Madryt odbędzie się 1 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie La Cerámica w Villarreal. Będzie to niezwykle emocjonujące starcie dwóch silnych zespołów, które z pewnością przyciągnie uwagę fanów piłki nożnej. Natomiast Valencia zmierzy się z Mallorką 30 marca 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Mestalla w Valencii. To będzie okazja dla drużyny Valencii, aby udowodnić swoją siłę i zdobyć kolejne cenne punkty. Spotkania obydwu drużyn zapowiadają się niezwykle interesująco i na pewno dostarczą wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom.