piłka nożna

Autor: pixabay.com

Mnóstwo goli w Madrycie - Real pokonuje Napoli 4:2

2023-11-29 7:00

W dniu 29 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 w miejscowości Madryt na stadionie Santiago Bernabéu odbył się mecz pomiędzy Realem Madryt a Napoli, który był częścią piątej rundy Ligi Mistrzów UEFA Grupy C. Wynik tego spotkania to: Real Madryt wygrał 4:2 z Napoli.

Poprzednie mecze Real Madryt - Napoli

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Realem Madryt a Napoli wygraliśmy dwa razy. Pierwszy mecz odbył się na naszym stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie, gdzie pokonaliśmy Napoli 3:1. Następnie, na ich terenie, na stadionie San Paolo w Neapolu, odnieśliśmy kolejne zwycięstwo, tym razem wynikiem 3:1 dla nas. Ostatni mecz rozegraliśmy na stadionie Diego Armando Maradona w Neapolu i mimo że było to bardzo zacięte spotkanie, udało nam się wygrać 3:2. W tych trzech meczach udowodniliśmy swoją przewagę nad Napoli i potwierdziliśmy naszą silną pozycję w rywalizacji między tymi drużynami. Stosunek bramek w rozegranych meczach Napoli: 4, Real Madryt: 9

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Realu Madryt z Napoli zakończyła się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. W 9 minucie bramkę dla Napoli zdobył Simeone po asyście Di Lorenzo. Jednak już w 11 minucie Real Madryt odpowiedział bramką, którą zdobył Rodrygo po asyście Diaza. W 22 minucie to właśnie Real Madryt powiększył swoją przewagę, gdy Bellingham strzelił gola po asyście Alaby.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Real Madryt zmierzył się z Napoli. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 na korzyść Realu Madryt.

Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, doszło do zmiany w drużynie Napoli - Osimhen wszedł na boisko, zastępując Simeone'a. Jednak już w 47 minucie Napoli zdobył bramkę dzięki Anguissie. W 49 minucie zawodnik Zielinski z drużyny Napoli otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W 57 minucie trener Realu Madryt dokonał zmiany - Joselu wszedł na boisko, zastępując Ceballosa. W 65 minucie obydwie drużyny dokonały zmian - Elmas wszedł na boisko, zastępując Zielinskiego w Napoli, a Paz wszedł na boisko, zastępując Diaza w Realu Madryt.

W 78 minucie to Real Madryt zdobył bramkę dzięki Pazowi po asyście Rudigera. W 87 minucie trener Napoli dokonał trzech zmian - Raspadori wszedł na boisko, zastępując Lobotkę; Zanoli wszedł na boisko, zastępując Juana Jesusa; Cajuste wszedł na boisko, zastępując Politano. W tej samej minucie trener Realu Madryt dokonał dwóch zmian - Fernandez wszedł na boisko, zastępując Mendy'ego; Lucas wszedł na boisko, zastępując Rodrygo. W 90 +4 minucie to Real Madryt zdobył kolejną bramkę dzięki Joselu po asyście Bellinghama. Na koniec meczu, w 90 minucie, zawodnik Cajuste z drużyny Napoli otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

Cały mecz zakończył się wynikiem: Real Madryt 4, Napoli 2.

Gole oczekiwane 2.66 1.35

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Real Madrid rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali wszystkie 4 mecze, nie zanotowali żadnego remisu ani porażki. Łącznie zdobyli 9 goli. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli łącznie 4 gole, przy najwyższym wyniku 3-0. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich 5 goli, przy najwyższym wyniku 2-3. Średnia ilość zdobywanych przez Real Madryt goli na mecz wynosiła 2.3. Zespół Napoli rozegrał również 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA.

Wygrali 2 z tych meczów, zremisowali jeden i przegrali jeden. Łącznie zdobyli 6 goli. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli na nich razem 3 gole, przy najwyższym wyniku meczu towarzyszącego na wyjeździe wynoszącym 1-2. Na wyjazdach rozegrali również dwa mecze i zdobyli na nich razem trzy gole. Średnia ilość zdobywanych przez Napoli goli na mecz wynosiła 1,5.

Tabela Grupa C:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Real Madryt 5 0 0 13 5 8 15
2 Napoli 2 1 2 8 9 -1 7
3 SC Braga 1 1 3 6 10 -4 4
4 Union Berlin 0 2 3 4 7 -3 2

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Realem Madryt a Napoli, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Real Madryt zmierzy się z Unionem Berlin 12 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Olympiastadion w Berlinie. Natomiast Napoli podejmie SC Bragę tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Diego Armando Maradona w Neapolu.