Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Kanonada bramek w meczu Barcelona - Villarreal, wynik 3:5

2024-01-27 7:00

W dniu 27-01-2024 o godzinie 18:30 na stadionie Olímpic Lluís Companys w miejscowości Barcelona odbył się mecz pomiędzy Barceloną a Villarrealem w ramach 22. kolejki La Liga. W tym spotkaniu Villarreal zdobył pięć goli, natomiast Barcelona trzy.

Poprzednie mecze Barcelona - Villarreal

W ostatnich trzech meczach między Barceloną a Villarrealem zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Spotify Camp Nou w Barcelonie 20 października 2022 roku. Barcelona pokonała Villarreal 3:0, zdobywając trzy gole. Drugie spotkanie miało miejsce na stadionie La Cerámica w Villarreal 12 lutego 2023 roku. Tym razem to Barcelona odniosła zwycięstwo, pokonując rywali 1:0. Ostatni mecz również rozegrano na stadionie La Cerámica w Villarreal, tym razem 27 sierpnia 2023 roku. Był to najbardziej emocjonujący z tych trzech pojedynków. Barcelona zdobyła cztery gole, a Villarreal trzy, co ostatecznie dało zwycięstwo drużynie Barcelony wynikiem 4:3. W sumie Barcelona wygrała dwa z trzech meczów, zdobywając osiem goli, podczas gdy Villarreal odniósł jedno zwycięstwo i strzelił trzy bramki. Stosunek bramek w rozegranych meczach Barcelona: 8, Villarreal: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Barcelona - Villarreal zakończyła się wynikiem 0:1 na korzyść drużyny Villarreal. W 16 minucie Baena z Villarreal otrzymał żółtą kartkę za brutalność. Dwa minuty później Marcelino z tej samej drużyny również został ukarany żółtą kartką. W 33 minucie Romeu z Barcelony otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W 41 minucie zawodnik o nazwisku Moreno strzelił gola dla drużyny Villarrealu.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Barcelona zmierzyła się z Villarrealem.

Po pierwszej połowie wynik był niekorzystny dla Barcelony, która przegrywała 0:1. Jednak w drugiej części gry sytuacja diametralnie się zmieniła. Na początku drugiej połowy trener Barcelony dokonał trzech zmian w składzie. Gracz Cancelo wszedł na boisko, zastępując Forta, Cubarsi zastąpił Christensena, a Pedri Romeu. Jednak to Villarreal jako pierwszy zdobył bramkę w 54 minucie dzięki strzałowi Akhomacha.

Barcelona nie zamierzała jednak się poddawać i odpowiedział szybko. W 60 minucie Gundogan strzelił gola dla swojej drużyny, a w 68 minucie Pedri podwyższył wynik na 3:2 dla Barcelony. Niestety, emocje na boisku nie ograniczały się tylko do strzelonych bramek. W 68 minucie zarówno Bailly z Villarrealu, jak i Lewandowski z Barcelony otrzymali żółte kartki za niesportowe zachowanie. Kilka minut później Xavi również został ukarany żółtą kartką.

W 71 minucie doszło do samobójczego gola Bailly'ego na korzyść Barcelony, co podniosło wynik na 4:2 dla gospodarzy. Villarreal próbował odpowiedzieć na stratę, dokonując dwóch zmian w składzie. Capoue wszedł za Baenę, a Mandi zastąpił Moreno. W 77 minucie trener Barcelony postanowił dokonać kolejnej zmiany, wprowadzając Vitora Roque za Lewandowskiego. W odpowiedzi Villarreal również dokonał zmiany, a Morales wszedł na boisko zastępując Moreno.

Mimo starań obu drużyn, to Villarreal był bardziej skuteczny w końcówce meczu. Guedes strzelił bramkę dla gości w 84 minucie, a Sorloth i Morales podwyższyli wynik odpowiednio w 90+9 i 90+12 minucie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Barcelona: 3, Villarreal: 5.