Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wynikowa bramka decyduje o zwycięstwie Valencii nad Athletic Bilbao

2024-01-20 7:00

W dniu 20-01-2024 o godzinie 18:30 na stadionie Mestalla w miejscowości Valencia odbył się mecz La Liga 21 kolejki pomiędzy Valencią a Athleticiem Bilbao. W tym spotkaniu Valencia zdobyła 1 gola, a Athletic Bilbao nie zdobył żadnego.

Poprzednie mecze Valencia - Athletic Bilbao

W ostatnich trzech meczach między Valencią a Athleticiem Bilbao zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Mestalla w miejscowości Valencia 26 stycznia 2023 roku. Valencia zdobyła jednego gola, jednak przeciwnik okazał się skuteczniejszy i wygrał 3:1. Kolejne starcie miało miejsce również na stadionie Mestalla w dniu 11 lutego 2023 roku. Tym razem Valencia ponownie zdobyła tylko jednego gola, ale Athletic Bilbao okazał się lepszy i wygrał 2:1. Ostatni mecz odbył się na stadionie San Mamés Barria w miejscowości Bilbao 29 października 2023 roku. Tym razem oba zespoły były równorzędne, zdobywając po dwa gole. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W sumie, w tych trzech meczach Valencia zdobyła trzy gole, podczas gdy Athletic Bilbao siedem razy pokonało bramkarza rywali. Stosunek bramek w rozegranych meczach Athletic Bilbao: 7, Valencia: 4

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Valencii z Athleticiem Bilbao, który odbył się w Valencii, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. W 14 minucie doszło do zmiany w drużynie Valencii - Yaremchuk wszedł na boisko, zastępując Canosa. Mimo starań obu drużyn, wynik pozostał bezbramkowy.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Valencii z Athleticiem Bilbao, który odbył się w Valencii, gospodarze zdołali zdobyć jedynego gola, zmieniając tym samym wynik spotkania. W 56 minucie żółtą kartkę za faul został ukarany Williams z drużyny Athletic Bilbao. Pięć minut później, w 61 minucie, gracz o nazwisku Duro strzelił bramkę dla Valencii.

W 69 minucie trener Athletica Bilbao dokonał trzech zmian: Gomez wszedł na boisko zastępując Prados Diaza, Ruiz de Galarreta zastąpił Herrere, a Villalibre Guruzetę. W odpowiedzi trener Valencii w 70 minucie wprowadził Correię na boisko w miejsce Pereza. W 79 minucie kolejne dwie zmiany w drużynie gości: Ares wszedł za Williamsa, a Garcia zastąpił Sanceta. W 82 minucie trener Valencii dokonał dwóch zmian: Guerra wszedł za Yaremchuka, a Vazquez zastąpił Lopeza na boisku. W doliczonym czasie gry (90+2 minuta) żółtą kartkę za faul otrzymał Ares z drużyny Athletic Bilbao, natomiast w ostatniej minucie Vivian również został ukarany żółtą kartką za faul.

Cały mecz zakończył się wynikiem: Valencia 1, Athletic Bilbao 0.

Gole oczekiwane 0.89 0.44

Przed meczem drużyna Athletic Bilbao zajmowała 3. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 12 wygranych, 5 remisów i 3 porażki. Suma ich punktów wynosiła 41. Natomiast Valencia zajmowała 9. miejsce, mając na swoim koncie 8 wygranych, 5 remisów i 7 porażek. Suma ich punktów wynosiła 29. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężyła Valencia, zdobywając tym samym dodatkowe 3 punkty. Aktualnie Valencia ma na swoim koncie 32 punkty, natomiast Athletic Bilbao utrzymuje się na pozycji lidera z sumą punktów wynoszącą nadal 41.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Valencią a Athleticiem Bilbao, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Atletico Madryt a Valencią odbędzie się 28 stycznia 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie Cívitas Metropolitano w Madrycie. Natomiast Cadiz zmierzy się z Athleticiem Bilbao tego samego dnia, lecz o godzinie 21:00 na stadionie Nuevo Mirandilla w Cádiz.