Reprezentacja Czech, siatkówka

Autor: fivb.org Reprezentacja Czech, siatkówka

Eurovolley 2017: Czechy pokonały Słowację za trzy punkty

2017-08-25 21:57

W piątek w Szczecinie przy okazji turnieju finałowego mistrzostw Europy w siatkówce Eurovolley 2017 doszło do pojedynku naszych południowych sąsiadów. W ramach rozgrywek grupy B Czesi zmierzyli się ze Słowakami. Po czterech setach lepsza okazała się pierwsza z tych ekip i odniosła ona ważne zwycięstwo za trzy punkty. Słowacja pierwszych punktów będzie musiała szukać w trudnym pojedynku z Włochami.

Mistrzostwa Europy w siatkówce 2017 to wielkie święto sportu nad Wisłą. Rozpoczęło się ono już w czwartek. Tego dnia na PGE Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski zmierzyła się z Serbią. Niestety, pojedynek ten dla biało-czerwonych zakończył się katastrofą - nasi siatkarze przegrali gładko 0:3. W piątek swoje zmagania zaczęli z kolei zawodnicy z grup B i D. Pierwsza z nich spotkania rozgrywa w Szczecinie, a w pierwszej serii gier o godzinie 17:30 na parkiet wybiegli Czesi i Słowacy.

Pierwszy set wskazywał na to, że do turnieju lepiej przygotowani są czescy siatkarze. Wygrali oni dość łatwo 25:19. Druga odsłona była już znacznie bardziej zacięta. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na kilka punktów i gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie po zwycięstwie 30:28 do remisu doprowadzili Słowacy. Wyczerpujący set kosztował ich jednak najwyraźniej zbyt dużo sił, bo w następnych nie potrafili już nawiązać walki. Czesi wygrali 25:16 i 25:17, zgarniając komplet trzech punktów. W następnej kolejce Czechy zagrają z Niemcami, a Słowacja poszuka pierwszych punktów w konfrontacji z Włochami.

Czechy - Słowacja 3:1 (25:19, 28:30, 25:16, 25:17)