SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Mistrzowskie powitanie Piotra Żyły w Wiśle [ZDJĘCIA]

Mistrzowskie powitanie Piotra Żyły w Wiśle [ZDJĘCIA]

06.03.2017, godz. 15:00
Powitanie Piotra Żyły w Wiśle
Powitanie Piotra Żyły w Wiśle foto: UM Wisła

Piotr Żyła wrócił już do Wisły z Lahti, gdzie na mistrzostwach świata wywalczył brązowy medal indywidualnie i złoty drużynowo. Burmistrz Tomasz Bujok cieszył się z sukcesów "Wiewióra", nawet wtedy, gdy przypomniał sobie o pewnym zakładzie. "Nie lubię przegrywać, ale tym razem miło było przegrać zakład z Piotrem" - mówił uradowany burmistrz.

W Wiśle Piotr Żyła został przywitany, jak na mistrza świata przystało. Spotkał się z władzami miasta, radnymi i przedstawicielami lokalnej społeczności w sali sesyjnej. Kameralne spotkanie zorganizował dla naszego skoczka burmistrz - Tomasz Bujok. "Wiewiórowi", który pojawił się z żoną, dziećmi i rodzicami, odśpiewano góralskie "sto lat". Był także toast i poczęstunek, a później pozowanie do zdjęć.

Na jednym z nich Żyła uśmiecha się z burmistrzem Wisły. Miał dużo powodów do radości. Oprócz zdobytych medali mógł się cieszyć z wygranego zakładu. O co panowie się założyli? 6 maja w Wiśle ma się odbyć dzień z Piotrem Żyłą. Na tę okazję zaplanowano dla kibiców liczne atrakcje i występy w amfiteatrze. Nie wybrano za to zespołu muzycznego.

Ten zaszczyt miał przypaść zwycięzcy zakładu. Burmistrz Wisły twierdził, że Żyła nie przywiezie z Lahti ani jednego medalu. Dlaczego tak obstawił? Nie chodzi o to, że nie lubi dowcipnego skoczka, czy też nie wierzy w jego umiejętności. "Zrobiłem to, żeby zmobilizować Piotra Żyłę do walki" - mówił Bujok. Słowa burmistrza zmotywowały Żyłę, który z Lahti przywiózł nie jeden, a dwa medale mistrzostw świata!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: