Kolejny remis Cracovii. Podział punktów w Niecieczy

2016-02-20 21:21

Spotkanie Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia to małe derby Małopolski. Pod Tarnów zespół Jacka Zielińskiego przyjechał w roli zdecydowanego faworyta. "Pasy" wciąż biją się o miejsce na podium po rundzie zasadniczej Ekstraklasy. Ambitne "Słoniki" zdołały jednak urwać punkty wyżej notowanemu przeciwnikowi.

Cracovia rundę wiosenną rozpoczęła bardzo dobrze. Zespół prowadzony przez Jacka Zielińskiego wygrał z Górnikiem Zabrze 3:0 i to pozwoliło mu utrzymać się na podium tabeli Ekstraklasy. Termalica rozgrywki po przerwie zimowej zaczęła w dużo gorszym stylu. Ekipa z Niecieczy przegrała w Poznaniu z mistrzem Polski Lechem aż 2:5.

Remis Cracovii w Niecieczy

Pierwsza połowa spotkania w podtarnowskiej miejscowości nie obfitowała w emocjonujące fragmenty. Był to typowy mecz walki. Żadna z drużyn nie chciała oddać rywalom choćby metra swobody, tym samym kibice w Niecieczy nie obejrzeli wielu sytuacji podbramkowych i do szatni piłkarze zeszli bezbramkowo remisując.

Widowisko rozkręciło się po przerwie. W 56. minucie prowadzenie gospodarzom dał Dariusz Jarecki. "Słoniki" dzielnie broniły minimalnej zaliczki, ale na niespełna kwadrans przed zakończeniem spotkania ich defensywa została przełamana. Do remisu doprowadził Erik Jendrisek. "Pasy" próbowały jeszcze zgarnąć komplet punktów, ale zabrakło im czasu i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1 (0:0)
Bramki: Jarecki 56 - Jendrisek 76

Termalica: Pilarz - Pleva, Putiwcew, Sołdecki, Jarecki - Babiarz, Kupczak - Juhar (85. Smuczyński), Misak (61. Koval), Biskup (87. Plizga) - Kędziora

Cracovia: Sandomierski - Deleu (71. Dialiba), Wołąkiewicz (46. Bejan), Polczak, Jaroszyński - Budziński (67. Zejdler), Dąbrowski - Wójcicki, Cetnarski, Kapustka - Jendrisek

Żółte kartki: Pleva, Kupczak - Wołąkiewicz, Polczak, Bejan