SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ranking "Super Expressu": TOP 10 najdroższych piłkarzy Ekstraklasy

Ranking "Super Expressu": TOP 10 najdroższych piłkarzy Ekstraklasy

01.06.2017, godz. 08:15
Super Express wycenił polskich ligowców
Vadis Odjidja Ofoe foto: Super Express

Ekstraklasa jest już na finiszu, więc coraz goręcej robi się wokół jej najlepszych piłkarzy. „Super Express” wycenił dziesięciu najcenniejszych naszym zdaniem graczy polskich klubów. Nie ma żadnych wątpliwości co do pozycji numer jeden – Vadis Odjidja-Ofoe (28 l.) z Legii zdecydowanie odjechał konkurencji i jest dużo więcej wart od pozostałych.

Najliczniej w tym gronie reprezentowana jest Legia (5 zawodników), a na drugim miejscu Lech, który ma trzech graczy i… wielką nadzieję, że za kilka tygodni ich wartość jeszcze wzrośnie. Kownacki, Kędziora i Bednarek wezmą udział w młodzieżowych Mistrzostwach Europy, a ta impreza jest świetnym oknem wystawowym. W zestawieniu pojawia się też Jagiellonia, której piłkarze dzięki świetnemu sezonowi również sporo zyskali na wartości.

TOP 10 najdroższych piłkarzy Ekstraklasy:

10) Jacek Góralski (25 lat, Jagiellonia Białystok) - 1 mln euro
Jeszcze niedawno nie był znany szerszej publiczności, ale jak już „odpalił”, to szybko stał się jedną z czołowych postaci Ekstraklasy, co docenił Adam Nawałka, powołując go do kadry. Jako jeden z nielicznych w naszej lidze potrafił zupełnie „wyłączyć” z gry największą gwiazdę rozgrywek – Vadisa.

9) Cilian Sheridan (28 lat Jagiellonia Białystok) – 1,1 mln euro
Jeden z najlepszych transferów Jagiellonii w ostatnich latach. Przyszedł z cypryjskiej Omonii Nikozja i bardzo szybko się zaaklimatyzował. Strzelił wiosną 8 goli dla „Jagi”, z reguły były to trafienia dające klubowi z Białegostoku trzy punkty. Być może dzięki dobrej grze w Ekstraklasie wróci do irlandzkiej kadry.

8) Jarosław Niezgoda (22 lata, Legia/Ruch) – 1,2 mln euro
Bogusław Leśnodorski, były prezes Legii, powiedział kiedyś, że to będzie pierwszy piłkarz Legii, który odejdzie za duże pieniądze z klubu nie rozgrywając w nim ani jednego meczu. Rundę wiosenną spędził w Chorzowie, strzelił dla Ruchu 10 goli. Po tym sezonie kończy mu się wypożyczenie do „Niebieskich”.

7) Tomasz Kędziora (23 l., Lech Poznań) – 1,5 mln euro
Kapitan kadry U21 i być może właśnie od wyniku reprezentacji Polski w czerwcowych finałach zależy jego przyszłość. Ma zielone światło z Lecha na transfer, pojawiły się nawet plotki, że zainteresowane nim jest AS Monaco.

6) Dominik Nagy (22 lata, Legia) – 1,5 mln euro
Węgier rozkręcał się powoli, ale jeśli Legia zdobędzie mistrzostwo Polski, to jego cegiełka będzie całkiem spora, bo w ostatnich meczach był bardzo pomocny. Uznawany za jeden z największych talentów węgierskiej piłki, ma już za sobą udział w MŚ U20 (2015) i ME U 19 (2014).

5) Jan Bednarek (21 lat, Lech Poznań) – 1,8 mln euro
Nie wszystkich przekonuje, ale wiek i pewna pozycja w silnym Lechu sprawiają, że jego wartość może iść jeszcze w górę. Tak będzie, jeśli Bednarek zaliczy udane EURO do lat 21. Nominowany do nagrody odkrycia sezonu Ekstraklasy.

4) Guilherme (26 lat, Legia Warszawa) – 2 mln euro
Brazylijczyk ma to „coś”, jeden z czołowych graczy Legii. Jego zaletą jest wszechstronność, może grać na kilku pozycjach. Ma za sobą grę w Portugalii i niewykluczone, że dobra forma znów poprowadzi go w tamte strony.

3) Michał Pazdan (30 lat, Legia Warszawa) – 2,5 mln euro
Najlepszy czas na sprzedaż Pazdana był zaraz po EURO 2016, ale obrońca Legii został wtedy w Polsce. Teoretycznie jego wartość mogłaby być wyższa, ale sporo jest głosów, że wiek (30 lat) i brak doświadczenia z silnej ligi mocno ograniczają jednak możliwości negocjacyjne mistrza Polski.

2) Dawid Kownacki (20 lat, Lech Poznań) – 3,5 mln euro
„Kownaś” świetnie zaczął rundę wiosenną, ale potem mocno wyhamował. Zimą Fiorentina oferowała Lechowi 3 mln euro za piłkarza, ale walczący o mistrzostwo Polski „Kolejorz” ofertę odrzucił. Wielką szansą dla piłkarza będą ME U 21, które odbędą się w czerwcu w Polsce.

1) Vadis Odjidja-Ofoe (28 lat, Legia Warszawa) – 5 mln euro
Najlepszy piłkarz ligi, który może pobić rekord transferowy Ekstraklasy, należący do Adriana Mierzejewskiego (5,25 mln euro). Vadis byłby wart jeszcze więcej, ale już za rok kończy mu się kontrakt z Legią, a zimą obiecano mu, że latem klub nie będzie robił przeszkód w odejściu jeśli pojawi się dobra oferta.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Marcin Szczepański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: