Robert Lewandowski

Autor: AP Robert Lewandowski

Bayern Monachium ROZGROMIŁ Arsenal Londyn. Robert Lewandowski strzelił gola Petrowi Cechowi

2015-11-05 10:41

Bayern Monachium udowodnił, że jest jedną z najlepszych drużyn na Starym Kontynencie. W środę Bawarczycy na Allianz Arena zdeklasowali wręcz Arsenal, wygrywając 5:1. Mistrzowie Niemiec byli zespołem zdecydowanie lepszym i skuteczniejszym. Swoją cegiełkę do sukcesu dorzucił także Robert Lewandowski, który zdobył pierwszą bramkę dla zwycięskiej ekipy.

Już od samego początku spotkania przewagę osiągnął Bayern Monachium. Gospodarze robili wszystko, żeby szybko trafić Arsenal i spokojnie kontorolować mecz. Udało się to już w 10. minucie, kiedy piłkę do siatki skierował Robert Lewandowski. Polak wykorzystał wspaniałe dośrodkowanie Thiago Alcantary. Już chwilę później mogło być 1:1. Do bramki Manuela Neuera trafił bowiem Mesut Oezil. Po chwili zamieszania arbiter zdecydował się nie uznawać gola i była to decyzja słuszna, ponieważ pomocnik "Kanonierów" przy strzale pomógł sobie ręką. Bayern nie zadowolił się jedną bramką przewagi i do przerwy dorzucił dwa kolejne trafienia autorstwa Thomasa Muellera i Davida Alaby. Szczególnie gol Austriaka wzbudził aplauz na Allianz Arena. Obrońca popisał się wspaniałym strzałem i trafił prosto w okienko bramki Petra Cecha.

Liga Mistrzów: Bayern Monachium rozjechał Arsenal

Druga połowa była już znacznie spokojniejsza. W 54. minucie na boisku pojawił się Arjen Robben i to właśnie Holender ostatecznie pogrzebał nadzieje gości. Minutę po wejściu na plac gry podwyższył na 4:0. Arsenal chciał jednak wyjść z twarzą i udało mu się to za sprawą gola Olivera Giroud. Francuz w 69. minucie udowodnił, że jest świetnym napastnikiem, zdobywając przepiękną bramkę. Gdyby jeszcze Santi Cazorla był w odrobinie lepszej formie, to "Kanonierzy" nie musieli na Allianz Arena przegrać tak wysoko. W lepszej dyspozycji po drugiej stronie był Thomas Mueller, który w ostatniej minucie jeszcze zwiększył rozmiary zwycięstwa gospodarzy.

Po czterech kolejkach w grupie F przewodzi Bayern Monachium. Zespół Pepa Guardioli zgromadził na swoim punkcie dziewięć punktów. Za plecami Roberta Lewandowskiego i spółki znajduje się dość niespodziewanie Olympiakos Pireus, który ma tyle samo punktów co mistrzowie Niemiec. Prowadząca dwójka ma nad Arsenalem i Dinamem Zagrzeb sześć punktów przewagi.

Bayern Monachium - Arsenal 5:1 (3:0)
Bramki: Lewandowski 10, Mueller 29, 89, Alaba 44, Robben 55 - Giroud 69

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (68. Benatia), Martinez, Alaba - Alonso - Coman (54. Robben), Mueller, Alcantara, Costa - Lewandowski (71. Vidal)

Arsenal: Cech - Debuchy, Mertesacker, Gabriel, Monreal - Coquelin, Cazorla (87. Chambers) - Campbell (59. Gibbs), Oezil, Sanchez - Giroud (85. Iwobi)

Żółte kartki: Oezil, Campbell