SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna mundial 2018 El. MŚ 2018. Adam Nawałka: Ciężką pracą zasłużyliśmy na pozycję lidera grupy

El. MŚ 2018. Adam Nawałka: Ciężką pracą zasłużyliśmy na pozycję lidera grupy

11.11.2016, godz. 23:58
Adam Nawałka
Adam Nawałka foto: Super Express

Reprezentacja Polski zasłużenie pokonała Rumunię 3:0 w 4. kolejce eliminacji mistrzostw świata i zimę spędzi w fotelu lidera grupy E. Po meczu w Bukareszcie Adam Nawałka podkreślił, że ciężką pracą na murawie zasłużyli na to, aby spoglądać na resztę rywali z góry. Dodał również, aby nie popadać w huraoptymizm, ponieważ jeszcze długa droga do tego, aby wywalczyć awans na mundial w Rosji.

W ostatnich tygodniach atmosfera wokół reprezentacji Polski nie była dobra, a wszystko za sprawą publikacji "Przeglądu Sportowego" odnośnie imprezy, do której miało dojść podczas zgrupowania przed meczami z Danią i Armenią. Jednak wszystko zostało już wyjaśnione we własnym gronie, a w piątkowy wieczór biało-czerwoni zdobyli Bukareszt wygrywając z Rumunią 3:0 w el. MŚ 2018. - Wszyscy zareagowali właściwie po ostatnich wydarzeniach. Wróciliśmy na właściwe tory pod względem przygotowania mentalnego. Apeluję jednak o spokój, o brak euforii. Rumuni byli bardzo groźni. Niektórym może wydawać się, że skoro wygraliśmy 3:0, to było łatwo. Nie, rywal był mądrze ułożony, miał pomysł. Przy naszym prowadzeniu 1:0 próbował nas zaskoczyć. Odpowiedzieliśmy jednak jak powinniśmy – golami na 2:0 i 3:0 - powiedział Adam Nawałka po spotkaniu w rozmowie z dziennikarzem Polsatu Sport.

Wygrana w Bukareszcie sprawia, że Robert Lewandowski i spółka zajmują pierwsze miejsce w grupie E i tak zostanie przynajmniej do następnego meczu, który odbędzie się pod koniec marca. Wówczas zmierzymy się na wyjeździe z Czarnogórą, która w piątek przegrała z Armenią 2:3. - Potencjał jest w nas bardzo duży. Chcemy kontynuować dobrą ścieżkę. Liderowanie? Zasłużyliśmy na nie ciężką pracą na boisku. To co robimy jest słuszne i godne szacunku - dodał selekcjoner.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: