Dania - Armenia 1:0

El. MŚ 2018. Dania zlitowała się nad Armenią, ale wygrała [WIDEO]

2016-09-04 23:41

Duński Dynamit odpalił, ale na razie bez wielkiego huku. Mistrzowie Europy z 1992 roku pokonali u siebie skromnie Armenię 1:0 i przynajmniej na moment zostali liderem "polskiej" grupy eliminacji mistrzostw świata. Mecz z Danią 8 października.

Dania absolutnie zdominowała Ormian. W pierwszej połowie miała ponad 70 procent posiadania piłki i oddała 11 celnych strzałów, przy tylko jednym rywali. Bramkę zdobyła tylko jedną, gdy z półdystansu przymierzył gwiazdor Tottenhamu, Christian Eriksen. W drugiej połowie powinien podwyższyć wynik, ale nie wykorzystał rzutów karnych. Dania zagrała naprawdę dobre spotkanie i 8 października będzie bardzo trudnym rywalem dla Polski. Danii na ostatnich mistrzostwach świata w Brazylii nie było, podobnie jak na Euro 2016. Zwolniono wydawało się "wiecznego" trenera Mortena Olsena. Age Hareide na nowo odpali dynamit?

Dania - Armenia 1:0 (1:0)
1:0 - Christian Eriksen 17'
Dania: Frederik Ronnow - Simon Kjaer, Andreas Christensen, Jannik Vestergaard - Peter Ankersen, William Kvist, Christian Eriksen, Pierre Hojbjerg (81' Thomas Delaney), Riza Durmisi - Viktor Fischer, Nicolai Jorgensen (66' Yussuf Poulsen)
Armenia: Arsen Beglaryan - Verazdat Haroyan, Hrayr Mkoyan, Gael Andonian - Hovhannes Hambartsumyan, Artak Edigaryan, Gor Malakyan (77' Davit Manoyan), Gevorg Hovhannisyan - Aras Ozbiliz (41' Gevorg Ghazaryan), David Arshakian (70' Marcos Pizzelli), German Kadimyan