Luis Suarez i Edinson Cavani, reprezentacja Urugwaju, Urugwaj

Autor: East News Luis Suarez, Edinson Cavani

El. MŚ 2018: Luis Suarez ugryzł Brazylię. Hit na remis, hamburgera nie będzie?

2016-03-26 13:13

Brazylia zremisowała w Recife z Urugwajem 2:2 w meczu 5. kolejki eliminacji mistrzostwa świata 2018 w strefie CONMEBOL. Spotkanie stało pod znakiem powrotu do reprezentacji Luisa Suareza po szesnastu miesiącach przerwy. Ten odpłacił się za zaufanie i strzelił bramkę, która dała jeden punkt podopiecznym Oscara Tabareza.

Początek należał do gospodarzy, którzy już w 40 sekundzie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Williana wynik spotkania otworzył gracz Bayernu Monachium, Douglas Cousta. Brazylijczycy nie przestawali atakować i poszli za ciosem. Po wrzutce Neymara w pole karne najlepiej zachował się renato Augusto, który zwiódł bezradnego Fernando Muslerę i posłał piłkę do siatki.

To jednak nie był koniec emocji w Recife, ponieważ do odrabiania strat ruszyli goście. Carlos Sanchez zgrał piłkę glową do Edinsona Cavaniego, a napastnik Paris Saint-Germain huknął niczym z petardy i golkiper gospodarzy był bez szans. Zaledwie trzy minuty po rozpoczeciu drugiej części gry przypomniał o sobie ten, który został zawieszony po mundialu w Brazylii w 2014 za ugryzienie Giorgio Chielliniego. Luis Suarez wrócił po odbyciu kary zawieszenia na 9 spotkań Urugwaju o stawkę i zapewnił jeden punkt strzelając z ostrego kąta pokonał Alissona.

Zobacz: Brazylia - Urugwaj: Neymar i Luis Suarez założyli się o... hamburgera

Przed rozpoczęciem spotkania Suarez założył się z Neymarem, że ten, kto przegra będzie musiał kupić wygranemu hamburgera. Sądząc po wyniku obydwaj musieli obejść się smakiem chyba, że na pocieszenie każdy zafundował sobie fast-fooda sam.

Brazylia - Urugwaj 2:2 (2:1)

1:0 - Costa 1'
2:0 - Augusto 26'
2:1 - Cavani 31'
2:2 - Suarez 48'

Brazylia: Alisson - Alves, Miranda, Luiz, Filipe Luis - Gustavo - Willian (85' Lima), Fernandinho (67' Coutinho), Augusto, Costa (78' Oliveira) - Neymar.

Urugwaj: Muslera - Fucile, Victorino, Coates, Pereira - Sanchez (81' Stuani), Vecino, Arevalo, Rodriguez (46' Gonzalez) - Suarez, Cavani.