Autor: AP PHOTO Romelu Lukaku

Euro 2024

Belgowie zdobywają pierwsze punkty na Euro 2024! Ogromny pech Romelu Lukaku

2024-06-22 22:53

Od początku spotkania emocje były wielkie, a wszystko za sprawą błyskawicznego otwarcia wyniku po trafieniu Youriego Tielemansa. Belgowie byli drużyną lepszą, ale Rumunia miała swoje momenty i ogrom niewykorzystanych sytuacji. Największym pechowcem został Romelu Lukaku, który trzeci raz trafił na tym turnieju i trzeci raz jego bramka była anulowana. Kropkę nad i w tym spotkaniu postawił Kevin De Bruyne, który wykorzystał błąd w obronie Rumunii.

Belgia - Rumunia 2:0 (1:0)

Bramki: Tielemans (2'), De Bruyne (80')

Żółte kartki: Lukebakio, Bancu, De Bruyne, Marius Marin

Czerwone kartki:

Belgia: Casteels - Castagne, Faes, Vertonghen - Doku (Carrasco 72'), Tielemans (Mangala 72'), Onana, Theate (Debast 77') - De Bruyne, Lukaku, Lukebakio (Trossard 56')

Rumunia: Nita - Ratiu (Sorescu 90'), Dragusin, Burca, Bancu - Marin - Man, Marin (Olaru 68'), Stanciu, Mihaila (Hagi 68') - Dragus (Alibec 81')

Belgia - Rumunia

Witamy w relacji na żywo z kolejnego spotkania w grupie E. Belgia zmierzy się z Rumunią. Początek spotkania zaplanowany na godzinę 21:00.

Minuty dzielą nas od kolejnych emocji w ramach Euro 2024!

Oto skład Belgii!

Natomiast ich rywale rozpoczną w takim zestawieniu!

Przed nami hymny obu państw!

Sędzią spotkania jest Szymon Marciniak!

1'

Zaczynamy!

1'

Belgia od razu ruszyła ofensywnie na połowę Rumunii.

2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

2'

Tielmans kropnął zza linii pola karnego! Co za początek!

3'

Wszystko wskazywało na taki początek tego spotkania. Agresywnie ruszyli Belgowie.

5'

Rzut rożny dla Rumunii, była szansa! Jednak w ostatniej chwili ratuje Belgów ich bramkarz!

5'

Co za zaangażowanie Lukaku! Niesamowicie zaangażowani Belgowie.

9'

Belgowie teraz mogą spokojniej rozgrywać piłkę, jednak po chwili ruszyli na bramkę Rumunii, których defensywa zatrzymała ten atak.

12'

Olbrzymie problemy Rumunii, żeby uwolnić się z natarcia Belgów.

14'

Co za szansa LUKAKU! Nie zdołał trafić na bramkę rywali.

18'

Kolejny atak Belgów. Tielemans wrzuca piłkę w pole karne, ale ostatecznie bramkarz Rumunii wyłapuje futbolówkę.

20'

Szansa dla Rumunii. Tielemans faulował niedaleko pola karnego Belgów.

21'

Dośrodkowanie zostało powstrzymane przez defensywę Belgów. Po chwili rzut rożny zakończył się fiaskiem.

Tak bramkarza Rumunii pokonał Tielemans:

25'

Zamieszanie pod polem karnym Belgów. Dwóch graczy obu drużyn padło na murawę.

28'

Następne natarcie w wykonaniu Belgów, jednak po chwili piłka opuszcza murawę i rozpoczyna Rumunia od autu.

31'

Doku rozpoczął szarżę na bramkę rywali, ale w ostatniej chwili została wybita piłka przez obrońcę Rumunii.

34'

Lukebakio oddaje strzał, który po rykoszecie ląduje na rzucie rożnym.

38'

Wiele dzieje się w tym spotkaniu. Większość czasu przy piłce Belgowie, jednak Rumunia też ma swoje szanse.

42'

Niespełna trzy minuty do końca regulaminowego czasu gry.

43'

SZANSA DE BRUYNE! Było bardzo blisko!

45'

Rzut rożny dla Rumunii. Jedna z ostatnich szans w tej połowie.

45+1'

Burca uderzył głową, ale wysoko nad bramką.

45+1'

Koniec pierwszej części spotkania!

Wracamy na stadion w Kolonii!

46'

Szymon Marciniak spojrzał na zegarek i startujemy!

46'

Rumunia rozpoczęła od ataku. Strzał z dystansu i spokojna interwencja Casteelsa.

48'

Prosta strata Lukebakio. Rumunia od pierwszych sekund wygląda dobrze.

48'

Mihaila! Po jego strzale poleciała daleko w trybuny...

52'

Belgowie się powoli budzą i za chwilę mogą postraszyć rywali.

52'

DE BRUYNE! Minimalnie obok bramki!

53'

Chwila przerwy, Doku potrzebował pomocy medycznej.

55'

Kolejny strzał DE BRUYNE! Broni Nita!

58'

Rumunia musi zwalczać znowu natarcie Belgów.

64'

LUKAKU GOOOOOOOOOOOOOOOL!

64'

Idealne podanie od De Bruyne, a napastnik Romy wykonuje ten strzał z niezwykłą precyzją!

65'

Gol anulowany! Okazało się, że był na spalonym Lukaku! TO SIĘ NIE DZIEJE! Co za pech tego piłkarza!

68'

CASTEELS RATUJE BELGIĘ!

69'

Jesteśmy świadkami szalonego widowiska w Kolonii!

71'

Rumunia ma swoje kluczowe momenty, jednak brakuje skuteczności...

75'

Belgowie zamknięci na własnej połowie. Rumunia atakuje, jednak strzał z dystansu Marina nie stworzył zagrożenia...

79'

Szansa dla Rumunii, jednak po chwili Marciniak odgwizduje spalonego.

80'

MOMENT NIEUWAGI! Wykorzystuje to Kevin De Bruyne!

80'

GOL DLA BELGI!

87'

Ostatnie minuty tego spotkania!

90+1'

Szymon Marcinika doliczył cztery minuty do drugiej połowy.

90+4'

W tym meczu się już nic nie wydarzy! Szymon Marciniak kończy to spotkanie! Niesamowite emocje na stadionie w Kolonii!

To już wszystko na dziś z naszej strony. Zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl!

Belgia - Rumunia RELACJA NA ŻYWO. EURO 2024 mecz grupy E NA ŻYWO W INTERNECIE

W grupie E wydarzyło się niespodziewana sytuacja. Mowa oczywiście o tym, że faworyzowani Belgowie przegrali w pierwszym spotkaniu ze Słowacją. W drugim spotkaniu "Czerwone Diabły" zmierzą się z Rumunią, która bez najmniejszego problemu pokonała Ukrainę 3:0. Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami miał miejsce 2012 roku, wówczas lepsza okazała się Rumunia pokonując rywali 2:1. W tamtym meczu towarzyskim na listę strzelców wpisali się Christian Benteke, Alexandru Maxim oraz Gabriel Torje.