Niemcy nie mogą przeżyć braku karnego w meczu z Hiszpanią. Ciekawa opinia, zawinił… Anglik

Autor: Tom Weller/dpa via AP

Skrzywdził Niemców?

2024-07-08 11:18

W Niemczech nie ustają echa kontrowersji w meczu z Hiszpanią. Angielski arbiter Anthony Taylor stał się tam wrogiem publicznym nr 1, a głos zabrali również niemieccy sędziowie piłkarscy.

Temat ożywionej dyskusji dotyczy sytuacji z dogrywki tego meczu. Przy wyniku meczu 1:1 po strzale Jamala Musialy piłka trafiła w rękę obrońcy Marca Cucurelli, co ewidentnie pokazały kamery telewizyjne. Sędzia Taylor nie przerwał gry i nie podyktował rzutu karnego przeciwko Hiszpanom. Ciekawą teorię wygłosił były znany sędzia niemiecki, Manuel Graefe, który przez ponad 10 lat był arbitrem FIFA. Graefe za sytuację z meczu Niemcy – Hiszpania w głównej mierze obwinił UEFA i sędziego VAR, Anglika Stuarta Attwella.

Te słowa nie pozostawiają wątpliwości: „To koniec”. Niemiecka legenda podziękowała za 17 lat piłkarskiej kariery

Dlaczego? Attwell był również sędzią VAR w meczu 1/8 finału pomiędzy Niemcami i Danią. Tamten mecz również obfitował w kontrowersyjne sytuacje, a dwukrotnie po decyzjach tego arbitra pracującego na Varze, sędzia główny rozstrzygnął je na korzyść Niemców, co miało ogromne znaczenia dla końcowego wyniku mecz, 2:1 dla naszych zachodnich sąsiadów. Sędzia Graefe sugeruje, że Stuart Attwell mógł mieć w pamięci tamte sytuacje i gdyby zasygnalizował rękę Cucurelli, to byłby posądzony o wspieranie gospodarzy turnieju. Dlatego powierzenie funkcji sędziego VAR Anglikowi było błędem UEFA.

- To było niepotrzebne ryzyko, że UEFA wywierała na Attwellu taką presję. Tak, VAR na tym poziomie musi być w stanie wyeliminować tego typu błędy! Ale sędziowie wideo często nie są najlepszymi arbitrami. Tak więc ten jeden błąd niestety doprowadził do kolejnego – napisał znany niemiecki arbiter na portalu X.

Kolejny wielki talent trafi do Realu? Porozumienie coraz bliżej, miliony euro na stole