Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Euro 2024

Polska - Francja WYNIK meczu. Zapis relacji na żywo

2024-06-25 19:58

Można było się obawiać, że reprezentacja Polski zakończy mistrzostwa Europy bez choćby jednego punktu. Tak się jednak nie stało, bo biało-czerwoni zdołali wyszarpać remis z wicemistrzami świata, Francuzami. O wyniku meczu przesądziły dwa karne. Najpierw strzelił Kylian Mbappe, a następnie Robert Lewandowski i mecz zakończył się podziałem punktów.

Polska - Francja 1:1 (0:0)

Bramki: Lewandowski 79' (k.) - Mbappe 56' (k.)

Żółte kartki: Zalewski, Dawidowicz, Świderski - Rabiot

Polska: Skorupski - Bednarek, Dawidowicz, Kiwior - Frankowski, S. Szymański (67. Skóraś), Zieliński, Moder, Zalewski (68. Świderski) - Urbański - Lewandowski

Francja: Maignan - Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez - Tchouameni, Kante (61. Camavinga), Rabiot (61. Giroud) - Dembele (86. Kolo Muani), Mbappe, Barcola (61. Griezmann)

Polska - Francja

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Francja. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu mistrzostw Europy. Polacy w meczu o honor zmierzą się z Francją!

Dziś reprezentacja Polski żegna się z Euro 2024. Dla podopiecznych Michała Probierza była to dość krótka przygoda, bo zakończy się ona na trzech spotkaniach. Choć było to do przewidzenia przed mistrzostwami Europy, starcie z Holandią dał nadzieję na inny rezultat. Nadzieje te były jednak płonne.

Biało-czerwoni mają na swoim koncie dwie porażki i są jedyną ekipą na Euro 2024, która nie zdobyła jeszcze choćby punktu. Dziś mogą ustanowić niechlubny rekord, bo nie zdarzyło się jeszcze na wielkich turniejach, żeby Polacy wrócili z zerowym dorobkiem punktowym.

A Francja ma dziś o co grać i na pewno nie potraktuje rywalizacji z Polską "sparingowo". Trójkolorowi nie zdobyli bramki, bo zwycięstwo z Austrią przyszło po samobójczym trafieniu przeciwników. Francuzi na konferencji prasowej zapowiadali, że dziś chcą rozwiązać worek z bramkami.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Za moment usłyszymy hymny narodowe.

Zaczynamy!

3'

Strata Urbańskiego pod własnym polem karnym. Polacy zdołali się cofnąć i uniknęli niebezpieczeństwa.

5'

Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przeszyła całe pole karne Polaków. I żaden z zawodników nie dotknął futbolówki.

6'

Strzał Zielińskiego z siedemnastego metra! Pierwsza interwencja Maignana, który chwycił futbolówkę.

8'

Dembele próbował przedrzeć się prawą stroną. Został zatrzymany przez Kiwiora.

10'

Dembele wstrzelił piłkę z prawej strony pola karnego. Skorupski z pierwszą, skuteczną interwencją.

11'

Kapitalna interwencja Skorupskiego! Hernandez uderzył z dziesięciu metrów, a polski bramkarz odbił piłkę nogą.

13'

Dawidowicz wrzucony przez Mbappe na karuzelę. Okropna dziura w środku pola po nieudanej interwencji obrońcy, ale na nasze szczęście Kante pośpieszył się ze strzałem.

15'

Strzał Urbańskiego. Nie najlepiej trafił w piłkę i dlatego Maignan miał ułatwione zadanie.

17'

Uderzenie Modera z około 25 metrów. Bardzo niecelne.

19'

Raz jeszcze kapitalnie Skorupski! Fatalna strata Polaków w środku pola i kontra rywali. Kante zagrał do Dembele, a ten z najbliższej odległości trafił w Skorupskiego.

23'

Na razie sporo szarpanej gry i mniej płynności. Rzecz jasna Francuzi częściej przy piłce, ale nie jest to totalna dominacja z ich strony.

24'

Dwa dośrodkowania z rzędu. Najpierw Zalewski za wysoko, a następnie Szymański kopnął mocniej i Upamecano wybił na rzut rożny.

24'

Żółta kartka dla Zalewskiego. Ściągał Mbappe za koszulkę.

27'

Dużo niedokładności po stronie Francuzów. Z trudem przychodzi im zawiązanie akcji.

28'

W Dortmundzie jest tak gorąco, że sędzia zarządził przerwę na picie.

31'

Prostopadłe zagranie do Lewandowskiego przeszyło dwie linie Francuzów. Piłka leciała jednak zbyt mocno, aby kapitan Polaków dobiegł do niej.

34'

Lewandowskiiiii! Świetne dośrodkowanie Zielińskiego i napastnik oddał strzał głową. Piłka tuż obok słupka!

37'

Tchouameni uderzył z siedemnastego metra. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

38'

Strzał Saliby z około dwunastego metra. Obrońca nie miał łatwej pozycji i posłał piłkę nad poprzeczką.

42'

Mbappeeeee! I znów Skorupski ratuje nam skórę! Moment przyspieszenia Francuzów i ich kapitan oddał strzał z ostrego kąta. Skorupski dobrze ustawiony.

43'

Żółta kartka dla Rabiota po faulu na Szymańskim.

44'

Hernandez posłał płaskie podanie na trzeci metr od polskiej bramki. W ostatniej chwili interweniował Zalewski. Za jego plecami czyhał już Dembele.

45'

Skorupski! Kolejna fantastyczna interwencja! To już bodaj piąta. Znów obronił strzał Mbappe.

Koniec pierwszej połowy!

Francja miała więcej sytuacji i mogła prowadzić, ale Łukasz Skorupski udowadnia, że o obsadę bramki po ewentualnym odejściu Szczęsnego nie musimy się obawiać.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

47'

Strzał Mbappe z dystansu. Piłka pofrunęła wysoko nad bramką, ale i tak wcześniej była pozycja spalona jednego z Francuzów.

48'

Kante też strzelał z dystansu. Dawidowicz stanął na drodze piłki. Rzut rożny dla Francuzów nie przyniósł żadnego zagrożenia.

49'

Skorupski z robinsonadą po strzale Mbappe. Trójkolorowi mocniej zaczęli tę połowę.

53'

Hernandez z impetem wpadł w Bednarka. Na szczęście dla Francuza obyło się bez żółtej kartki.

55'

Rzut karny dla Francji! Kiwior faulował Dembele.

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kylian Mbappe!

Duży błąd Kiwiora, który ewidentnie sfaulował Dembele, a Skorupski nie miał nić do powiedzenia w pojedynku z Mbappe.

59'

Barcola bez problemów poradził sobie z Frankowskim. Oddał strzał z ostrego kąta i Skorupski dobrze ustawiony przy bliższym słupku.

62'

Ostro potraktowany przez Dawidowicza Giroud, który przed chwilą pojawił się na boisku. Ale faulu na Francuzie sędzia się nie dopatrzył.

64'

Dembele pomknął prawym skrzydłem. Zszedł do środka i oddał strzał. Bardzo niecelny.

66'

Griezmann zdecydował się na strzał z dystansu. Nie trafił w piłkę zbyt dobrze, ale ta otarła się jeszcze o nogi polskich obrońców.

67'

Świderski i Skóraś na boisku, a zeszli z niego Zalewski i Szymański.

70'

Hernandez z łatwością ograł Urbańskiego i posłał płaskie podanie na piąty metr przed polską bramkę. Na szczęście dla biało-czerwonych, żadnego z Francuzów tam nie było.

72'

Lewandowski zabrał Francuzom piłkę i oddał strzał z dwudziestu metrów. Minimalnie niecelnie.

75'

Świderski runął na murawę i może będzie karny... Sędzia sprawdza...

76'

Rzut karny dla Polski! Lewandowski bierze piłkę...

78'

Nie ma gola! Maignian broni, ale... Za szybko wyszedł z bramki!

79'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Robert Lewandowski!

Poprawił się Lewandowski, powtórzyła się sytuacja z mundialu w Katarze, gdzie Lewy również powtarzał karnego.

82'

Mocniej ruszyli po bramce Polacy. Z animuszem i odwagą.

82'

Lewandowski! Uderzył z dwunastego metra, ale bardzo niecelnie.

84'

Dośrodkowanie Polaków z rzutu rożnego. Wybijają obrońcy Francji.

86'

Giroud miał mnóstwo miejsca, żeby uderzyć. Bednarek rzucił mu się pod nogi i wyblokował strzał.

87'

Skorupski znów ratuje Polaków! Wybił piłkę spod nóg Griezmanna.

89'

Żółta kartka dla Dawidowicza.

90'

Pięć minut dłużej pogramy w drugiej połowie.

90+2

Uderzenie Mbappe z linii pola karnego. Piłka odbiła się od Modera i Skorupski spokojnie złapał.

90+3

Żółta kartka dla Świderskiego za faul na Hernandezie.

KONIEC MECZU!

Polacy wyszarpali punkt z Francją i podtrzymali serię dużych turniejów bez trzech porażek w grupie. Dobre i tyle.

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl. Do zobaczenia!