Polska - Ukraina Relacja NA ŻYWO. WYNIK meczu towarzyskiego 7.06.2024

Autor: Cyfrasport Polska - Ukraina Relacja NA ŻYWO. WYNIK meczu towarzyskiego 7.06.2024

Przygotowania do Euro

Polska wygrała z Ukrainą! Wszystko rozstrzygnęło się w 1. połowie. Udany sparing przed Euro 2024

2024-06-07 22:40

Polska świetnie poradziła sobie w pierwszym z dwóch sparingów przed Euro 2024. W piątek na PGE Narodowym już po 30 minutach Biało-Czerwoni prowadzili 3:0 po golach Sebastiana Walukiewicza, Piotra Zielińskiego i Tarasa Romanczuka. W 41. minucie Artem Dovbyk zmienił wynik na 3:1, ale było to jedynie honorowe trafienie naszych rywali. Niestety, zwycięstwo w meczu towarzyskim zostało okupione sporym nakładem zdrowotnym. Już w 2. minucie okropnej kontuzji doznał Arkadiusz Milik, który nie pojedzie na Euro 2024. Z problemami mecz kończyli też Romanczuk i Nicola Zalewski. Poniżej zapis naszej relacji na żywo:

Polska - Ukraina 3:1 (3:1)

Bramki: Walukiewicz (11'), Zieliński (16'), Romanczuk (30') - Dovbyk (41')

Kartki: Tymchyk, Malinovskyi, Talovierov

Polska: Łukasz Skorupski - Sebastian Walukiewicz (61', Bartosz Bereszyński), Bartosz Salamon, Jakub Kiwior - Michał Skóraś, Sebastian Szymański, Taras Romanczuk (60', Jakub Moder), Piotr Zieliński (61', Robert Lewandowski), Nicola Zalewski (72', Tymoteusz Puchacz) - Adam Buksa, Arkadiusz Milik (5', Kacper Urbański, 61', Jakub Kałuziński)

Ukraina: Bushchan - Tymchyk, Talovierov, Bondar, Mykolenko (46', Zinchenko) - Malinovskyi (70', Mykhaylichenko), Sydorchuk, Sudakov (81', Shaparenko) - Yarmolenko (69', Tsygankov), Dovbyk (77', Vanat), Zubkov (70', Mudryk)

Na żywo

Polska - Ukraina

Witamy w relacji na żywo z meczu towarzyskiego Polska - Ukraina! Początek spotkania o godzinie 20:45.

Zgodnie z przewidywaniami Michał Probierz dał dziś szansę kilku nieoczywistym zawodnikom:

Skład Ukrainy robi wrażenie, w nim m.in. król strzelców La Liga - Dowbyk:

Michał Probierz wysłał aż 8 piłkarzy na trybuny - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Przemysław Frankowski, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski, Krzysztof Piątek i Karol Świderski.

10 minut do początku meczu. Już za chwilę piłkarze wyjdą na murawę!

Robert Lewandowski przyłapany z żoną w namiętnym uniesieniu. Czułe chwile zakochanej pary. Miał dla niej specjalny podarunek

Robert Lewandowski zacznie dzisiejszy mecz na ławce, ale kilka godzin przed meczem został przyłapany z żoną przez paparazzi:

Piłkarze obu drużyn wyszli z tunelu. Wszyscy Ukraińcy są otuleni swoją flagą.

Czas na ukraiński hymn!

A teraz "Mazurek Dąbrowskiego"!

Ostatni fragment refrenu po drugiej zwrotce został odśpiewany a cappella! Magiczna atmosfera na Narodowym!

Zgodnie z zapowiedziami - minuta ciszy dla żołnierza zmarłego na polsko-białoruskiej granicy.

Piotr Zieliński jest dzisiaj naszym kapitanem.

1'

Zaczynamy!

2'

Nieciekawie... Arkadiusz Milik już ucierpiał, a jego partnerka aż skryła twarz w dłoniach.

3'

Milik złapał się za kolano i ledwo stoi na nogach... Ogromny pech naszego napastnika.

4'

Milik odprowadzony na jednej nodze przez sztab medyczny zszedł już z boiska.

5'

Za Milika wszedł debiutant - Kacper Urbański.

9'

Kapitan Robert Lewandowski odprowadził załamanego Milika do szatni...

11'

GOOOOOOL! Walukiewicz wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym!

13'

Strzał z dystansu Romanczuka zablokowany, a kilka sekund później poprawka Zielińskiego, ale nad bramką.

15'

Kapitalna okazja Buksy po świetnym prostopadłym podaniu od Zalewskiego! Nasz napastnik przegrał jednak z bramkarzem w sytuacji sam na sam.

16'

GOOOOOOOOOL! Piotr Zieliński zaskoczył bramkarza dokręconym dośrodkowaniem, którego nikt nie przeciął, co całkowicie zmyliło Bushchana.

18'

Pierwsza groźna akcja Ukrainy po fatalnej stracie Polaków na linii środkowej boiska, ale Skorupski odbił piłkę na rzut rożny.

21'

Ważna interwencja Salamona w polu karnym! Dowbyk starał się go ograć, ale sędziowie odgwizdali faul ukraińskiego napastnika.

26'

Kibice szybko i ze sporym dystansem zareagowali na dobry początek reprezentacji Polski:

30'

GOOOOOL! TARAS ROMANCZUK!

31'

Co za interwencja Skorupskiego! Kiwior totalnie nie poradził sobie z długim zagraniem za plecy i pozwolił Dovbykowi przejąć piłkę, którą wystawił tak naprawdę sam na sam Tymchykovi, ale polski bramkarz był na posterunku!

34'

Dla Romanczuka dzisiejszy gol smakuje wyjątkowo. Zdobył go przeciwko reprezentacji kraju, w którym się urodził.

40'

Dobra interwencja Walukiewicza głową po wrzutce Ukraińca z lewej strony. Po chwili strzał z dystansu, ale wysoko nad bramką Skorupskiego.

41'

GOOOOL. Ukraińcy łatwo zgubili polską obronę, a Dowbyk zakręcił Salamonem i pokonał wysoko interweniującego Skorupskiego.

45'

Po naszym rzucie rożnym Ukraina wyprowadziła groźną kontrę, ale nasz obrońca zdołał wybić piłkę głową na rzut rożny.

45+1'

Koniec pierwszej połowy! Kiwior zaliczył jeszcze ważną interwencję.

Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny i Marcin Bułka mogli z uśmiechem oglądać swoich kolegów w 1. połowie. Na ławce było sporo śmiechu:

Ukraińcy wrócili już na murawę i przeprowadzili zmianę - Zinchenko za Mykolenkę.

Polacy również są już na boisku.

46'

Początek drugiej połowy!

47'

I od razu dobra akcja Polaków zakończona wolejem Skórasia z pola karnego, ale nad bramką!

47'

Ukraińcy największe zagrożenie tworzą długimi piłkami, z którymi nasza obrona ma spore problemy. Tym razem ładnie wyprowadzili Malinowskiego na strzał z dystansu, ale ten został zablokowany.

49'

Żółta kartka dla Tymchyka za faul na Zalewskim.

49'

Strzał Zielińskiego z wolnego z ostrego kąta był niecelny.

52'

Skorupski pewnie złapał piłkę po dograniu Tymchyka z prawej strony. Ale kolejny raz Ukraina za łatwo tworzy sytuacje długimi zagraniami za plecy.

53'

Skóraś oddał strzał zza pola karnego, a Romanczuk mocno ucierpiał chwilę wcześniej bez kontaktu...

54'

Noga mocno uciekła Romanczukowi, który zszedł za linię, ale wygląda na to, że będzie chciał rozbiegać uraz.

55'

Romanczuk wrócił do gry, ale ciągle kuleje...

56'

Żółta kartka dla Malinowskiego za chamski faul na Urbańskim przy bocznej linii...

57'

Dovbyk łatwo stworzył sobie miejsce do strzału, ale Kiwior znalazł się na linii i odbił piłkę na rzut rożny.

59'

Romanczuk jednak nie da rady grać dalej. Usiadł na murawie i będzie musiał zejść.

61'

Aż cztery zmiany w reprezentacji Polski - Moder za Romanczuka, Kałuziński za Zalewskiego, Lewandowski za Zielińskiego i Bereszyński za Walukiewicza.

63'

Drobne zamieszanie ze zmianami - Kałuziński wszedł jednak za Urbańskiego.

64'

Lewandowski po pierwszym kontakcie z piłką wyprowadził kontrę, po której Kałuziński oddał niecelny strzał z dystansu. Warto zaznaczyć, że "Lewy" przejął od Zielińskiego opaskę kapitana.

66'

Świetna akcja Zalewskiego, ale Lewandowski nie zdołał zamknąć jego wrzutki na dalszy słupek!

69'

Trzy zmiany w reprezentacji Ukrainy - Tsygankov za Yarmolenkę, Mudryk za Zubkova i Mykhaylichenko za Malinovskyiego.

72'

Zalewski poczuł ból po dynamicznej akcji... Trener zareagował i wpuścił za niego Puchacza.

73'

Skóraś także złapał skurcz po starciu z rywalem.

74'

Buksa oddał strzał głową po wrzutce Szymańskiego z rzutu wolnego, ale Bushchan tym razem dobrze interweniował!

75'

Tymchyk kolejny raz miał okazję dograć piłkę z prawej strony, ale Kiwior zdołał go zablokować.

77'

Jeszcze jedna zmiana Ukrainy - Vanat za Dovbyka.

78'

Delikatnie zakotłowało się w polskim polu karnym, ale nasi obrońcy czujnie wybili piłkę.

79'

Świetna interwencja Skorupskiego! A po chwili Ukraińcy ponowili akcję i Mudryk oddał niecelny strzał z pola karnego.

81'

Jeszcze jedna zmiana - Shaparenko za Sudakova.

83'

Mudryk kolejny raz odnalazł się w polu karnym, ale Skorupski pewnie złapał piłkę po jego dograniu w środek.

84'

Ukraińcy ładnie rozegrali piłkę górą i oddali strzał głową, ale bardzo niecelnie.

85'

Tsygankov oddał strzał z dystansu, ale trafił w Salamona.

86'

Żółta kartka dla Talovierova za faul od tyłu na Buksie.

87'

Ładna akcja Polaków - Buksa zgrał piętą na ścianę do Lewandowskiego, a ten oddał strzał, ale Bushchan interweniował.

88'

Puchacz ładnie uderzył z dystansu po rzucie rożnym, ale Bushchan ponownie stanął na wysokości zadania!

89'

Skorupski poczuł zbyt dużo luzu i w niegroźnej sytuacji pozwolił piłce wyjść na rzut rożny spod własnej nogi...

90+1'

Sędziowie doliczyli 4 minuty.

90+2'

Sporo szczęścia w naszym polu karnym. Dwóch Ukraińców nie dogadało się co do strzału po zawahaniu Salamona.

90+4'

Ostatnia minuta!

90+4'

Świetna interwencja Skorupskiego! Uprzedził Ukraińca wychodzącego sam na sam!

90+5'

KONIEC MECZU! Polska wygrywa pierwszy sparing przed Euro!

To koniec naszej relacji na żywo! Dziękujemy wszystkim i zapraszamy na kolejne wydarzenia na sport.se.pl!

Polscy piłkarze od niedzieli rozpoczęli już misję "Euro 2024". Przed wyjazdem do Niemiec głównym testem będą dla nich dwa mecze towarzyskie, które zagrają w Warszawie. Pierwszy z nich odbędzie się już dzisiaj, a rywalem Biało-Czerwonych będzie Ukraina. Dla Michała Probierza to jedna z dwóch ostatnich okazji, aby sprawdzić niektórych piłkarzy. Do szerokiej kadry powołał 29 zawodników, a na zgrupowanie dojechał jeszcze Jakub Kałuziński. Możliwości personalnych jest więc dużo i niewykluczone, że sparing z Ukrainą posłuży selekcjonerowi za poligon doświadczalny. Podobnie do meczu kontrolnego mogą też podejść Ukraińcy, ale to nie oznacza, że na PGE Narodowym zabraknie emocji.

Polska - Ukraina WYNIK NA ŻYWO Relacja live z meczu 7.06.2024

Do rozpoczęcia Euro 2024 został równo tydzień, a do pierwszego meczu Polaków na tej imprezie 9 dni. Z każdym kolejnym emocje będą rosły, a sparing z Ukrainą może powiedzieć naprawdę sporo. Będzie to pierwszy mecz tych drużyn od blisko czterech lat, w trakcie których relacje między tymi krajami znacząco przybrały na znaczeniu. Na boisku liczy się jednak piłka i to ona będzie najważniejsza od 20:45.

Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro 2024?