Michał Kwiatkowski

Autor: AP Michał Kwiatkowski

Ale wynik naszej gwiazdy!

Polak trzeci w Tour de France! Piękna jazda Michała Kwiatkowskiego, mógł nawet wygrać

2024-07-18 18:43

To był kapitalny występ polskiego kolarza! Michał Kwiatkowski zajął trzecie miejsce na 18. etapie kolarskiego wyścigu Tour de France, którego trasa liczyła 179,5 km i prowadziła z Gap do Barcelonnette. Wygrał Belg Victor Campenaerts przed Francuzem Matteo Vercherem. To siódme podium TdP „Kwiatka” w karierze.

Campenaerts triumfował czasem 4:10.20. Tuż za nim do mety dotarli Vercher i Kwiatkowski reprezentujący grupę Ineos Grenadiers. Polak siódmy raz w karierze ukończył etap TdF na podium. Ma na koncie dwa zwycięstwa. Dzięki temu awansował z 48. na 46. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kwiatkowski mógł wygrać etap

Przez pewien czas wydawało się, że Kwiatkowski odniesie trzecie etapowe zwycięstwo w Tour de France. Poprzednim razem triumfował w 2020 i 2023 roku. Po zaciętym finiszu Polak został wyprzedzony przez dwóch zawodników. Grupa goniąca, w skład której wchodziło pięciu kolarzy, w tym Australijczyk Jai Hindley, przekroczyła linię mety ze stratą 22 sekund.

Rosjanie zabili reprezentanta kraju. Tragiczne informacje dobiegły do Polski, sportowiec miał tylko 35 lat

Tajemnicza śmierć znanego kolarza Jana Magiery

Peleton z liderem Tadejem Pogacarem i czołowymi zawodnikami klasyfikacji generalnej miał 13 minut i 40 sekund straty do czołowej trójki. Jechali ostrożnie i oszczędzali energię przed kolejnymi dwoma górskimi etapami. Pogacar zachował żółtą koszulkę i wyprzedza uńczyka Jonasa Vingegaarda o trzy minuty i 11 sekund.

Nie żyje 25-letni kolarz. Rywalizował m.in. z Rafałem Majką, zginął na trasie wyścigu

W piątek kolarzy czeka liczący 144,6 km odcinek z Embrun do ośrodka narciarskiego Isola 2000. Trasę 19. etapu wytyczono przez wymagające góry. Zawodników czeka wjazd na dach wyścigu – przełęcz Bonette położoną 2802 m n.p.m. Wyścig zakończy niedzielna jazda na czas (33,7 km).

Jak nazywa się ten sportowiec? My pokazujemy zdjęcie, a Ty zgadujesz kto to jest!