Bundesliga. Pierwszy gol Roberta Lewandowskiego - WIDEO

2010-09-20 15:26

Borussia Dortmund pokonał na wyjeździe odwiecznego rywala Schalke Gelsenkirchen 3:1. Pierwszego gola w Bundeslidze zdobył Robert Lewandowski (22 l.). Asystę przy bramce Japończyka Shinji Kagawy (21 l.) zaliczył Kuba Błaszczykowski (25 l.).

Polacy (Błaszczykowski, Piszczek i Lewandowski) rozpoczęli prestiżowe derby Zagłębia Ruhry na ławce rezerwowych.

Przeczytaj koniecznie: Błachowicz podbije USA?

Wynik otworzył  w 20. minucie Kagawa, który otrzymał piłkę od Mario Goetzego i pewnym strzałem pokonał Neuera.

W drugiej połowie na boisku zaczęli pojawiać się Polacy - w 46. min wszedł Błaszczykowski, który 12 minut później zaliczył asystę.

Na 16. minut przed końcem meczu do gry wszedł Lewandowski, który w 86. minucie zaliczył swoje premierowe trafienie w Bundeslidze. Honorowe trafienie dla Schalke zaliczył Holnder Huntelaar.