Cracovia - Legia, wynik 1:3. Legia wygrała w Krakowie - zapis relacji na żywo

2011-08-07 20:58

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań drugiej kolejki T-Mobile Ekstraklasy Cracovia przegrała z Legią Warszawa 1:3. Drużyna Macieja Skorży prowadziła już 3:0, a bramka dla "Pasów" padła w samej końcówce. Gole strzelali dziś Manu (dwa) i Radović dla Legii oraz Ntibazonkiza dla Cracovii. Zapraszamy do przeczytania zapisu naszej relacji na żywo.

18:55

KONIEC MECZU. CRACOVIA - LEGIA 1:3

18:54

90. min. sędzia dolicza dwie minuty

18:54

(przy biernej już postawie defensywnych pomocników i obrońców Legii Saidi Ntibazonkiza oddał strzał z blisko 30 metrów; Skaba był właściwie bez szans)

18:53

90. min. GOOOOOL DLA CRACOVII, PIĘKNY STRZAŁ NTIBAZONKIZY, 1:3!

18:52

90. min. długie podanie do Hubnika, ale znacznie bliżej do piłki miał Kaczmarek

18:51

89. min. Cracovia dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie jest w stanie zagrozić bramce Skaby...

18:50

88. min. kontra Cracovii przerwana przez gwizdek sędziego - Ntibazonkiza faulował Jędrzejczyka

18:49

87. min. akcja Legii, którą chciał zakończyć Moshe Ohayon; jego strzał broni jednak Kaczmarek

18:47

84. min. ładna akcja Hubnika, który znalazł się w polu karnym, ale został zablokowany

18:46

83. min. dwa kolejne ataki Cracovii zakończone prostymi stratami; gospodarze mają już chyba dosyć tego meczu

18:45

81. min. zmiana w Legii: Michal Hubnik za Danijela Ljuboję

18:41

78. min. rzut wolny dla Cracovii blisko pola karnego Legii; uderzał Kosanović, ale prosto w mur

18:41

18:40

77. min. zmiana w Legii: na boisku debiutant w polskiej lidze Moshe Ohayon z Izraela; zastąpił Janusza Gola

18:39

76. min. Krzysztof Nykiel fauluje Manu; żółta kartka dla Nykiela, rzut wolny dla Legii

18:38

(Legia ponownie strzela Cracovii w meczu wyjazdowym trzy bramki; wiosną w poprzednim sezonie te bramki wystarczyły jednak Legii tylko do remisu 3:3; tym razem zanosi się na dużo lepszy wynik)

18:34

71. min. do wybitej przez Michała Żewłakowa piłki dopadł Mateusz Bartczak, ale uderzył bardzo niedokładnie

18:33

70. min. żółta kartka dla Radovicia

18:31

(sekwencja błędów defensywy Cracovii, którą z zimną krwią wykorzystuje Serb; Cracovia chyba już się nie podniesie)

18:30

68. min. GOOOOOL DLA LEGII, STRZELA MIROSLAV RADOVIĆ. WYNIK 0:3!

18:29

65. min. trener Maciej Skorża na razie dokonał tylko jednej zmiany, Jurij Szatałow wykorzystał komplet

18:26

64. min. kolejna zmiana w Cracovii: schodzi Bartczak, wchodzi Vladimir Boliević

18:25

63. min. zmiana w Cracovii: van der Biezen na ławkę, Rok Straus na boisko

18:25

62. min. ładna zespołowa akcja Legii, Vrdoljak strzela bardzo daleko od bramki

18:24

62. min. Ntibazonkiza fauluje Jędrzejczyka

18:23

60. min. akcja ofensywna gospodarzy, Wawrzyniak zatrzymuje jednak van der Biezena

18:21

59. min. uraz Kosanovicia, ale po interwencji sztabu medycznego Cracovii, Serb wraca na boisko

18:20

57. min. pierwszy celny strzał Legii po przerwie; Radović uderzał po podaniu Vrdoljaka, ale Kaczmarek nie miał problemów z interwencją

18:19

56. min. gra po przerwie mniej ciekawa, ale Legii w niczym to nie przeszkadza; goście usatysfakcjonowani są przecież takim rezultatem

18:16

54. min. dwójkowa akcja Serbów Radović - Ljuboja; ten drugi nie zdołał jednak oddać strzału

18:15

52. min. w pojedynku iście sprinterskim Manu szybszy od Ntibazonkizy

18:13

51. min. próbował indywidualnego rajdu Radović, ale zatrzymali go obrońcy "Pasów"

18:12

49. min. akcja Cracovii, ale Andrzej Niedzielan na spalonym

18:11

46. min. początek drugiej połowy; zmiana w Legii, schodzi Żyro, wchodzi Radović

17:50

TRWA PRZERWA...

17:49

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. WYNIK: CRACOVIA - LEGIA 0:2

17:49

45. min. piękne uderzenie Ljoboji z rzutu wolnego i Kaczmarek z trudem wybija na rzut rożny

17:48

45. min. Vrdoljak wyprowadził kontrę, był faulowany przez Radomskiego i jest jeszcze rzut wolny dla Legii

17:48

45. min. akcja Cracovii, Suworow zatrzymany przez Vrdoljaka

17:46

45. min. strzał Ntibazonkizy, broni Skaba; spokojniejszą grę Legii stara się wykorzystać Cracovia, by zdobyć bramkę kontaktową jeszcze przed przerwą

17:45

44. min. ładna akcja w trójkącie Suworow - Ntibazonkiza - Bartczak; strzał tego ostatniego jednak niecelny

17:44

43. min. piłkarze Legii w ostatnich akcjach nie forsują tempa, chyba czekają już na przerwę

17:42

41. min. strzela Nykiel, ale Skaba nie miał żadnych problemów

17:42

40. min. groźny strzał Żyro, broni Kaczmarek wykazując się dobrym refleksem

17:41

39. min. ładne uderzenie z dystansu Vrdoljaka, ale obok bramki Cracovii

17:38

37. min. niemrawe ataki Cracovii, Legia kontroluje ten mecz, ale jeden gol dla gospodarzy może jeszcze wszystko odmienić...

17:36

35. min. uraz Kosanovicia, krótka przerwa w grze...

17:35

33. min. z dystansy próbuje Jędrzejczyk, nie ma trzeciego gola dla Legii, ale w tej chwili Cracovia wygląda na mocno bezradną

17:33

31. min. tym razem zdobywca dwóch goli Manu miał ochotę na asystę; Portugalczyk dobrze dośrodkował do Żyro, ale ten strzelił prosto w Kaczmarka

17:32

PÓŁ GODZINY GRY ZA NAMI. WYNIK: CRACOVIA - LEGIA 0:2

17:31

30. min. Legia prostymi środkami: Skaba wybija, Vrdoljak przedłuża i Ljuboja był w dogodnej pozycji do oddania strzału

17:30

29. min. znów podaje Ntibazonkiza do van der Biezena, ale Holender zmaronował piękne podanie Burundyjczyka

17:29

27. min. zawodnicy Cracovii w lekkim szoku, próbuje poderwać ich Ntibazonkiza, ale van der Biezen, do którego adresowana była piłika znajdował się na spalonym

17:27

25. min. dośrodkowywał Ntibazonkiza, ale Skaba do spółki z Golem wyjaśniają sytuację

17:27

25. min. rzut rożny dla Cracovii

17:26

(kiedy rosła przewaga Cracovii goście odzyskali piłkę w środku pola, Ljuboja podał do Manu i Portugalczyk zdobył drugą bramkę w tym meczu)

17:25

23. min. GOOOOOL DLA LEGII. ZNÓW TRAFIA MANU, WYNIK 0:2!

17:24

23. min. i znów atrakuje Cracovia, ale na spalonym Andrzej Niedzielan; od momentu straty bramki Cracovia zaczyna przejmować inicjatywę

17:22

21. min. kontra Cracovii, przerywa ją wślizgiem Komorowski

17:21

20. min. składna akcja Cracovii, ale przerywa ją Janusz Gol

17:21

19. min. dośrodkowanie Radomskiego, ale dobrze ustawiony Jędrzejczyk

17:18

17. min. rzut rożny dla Legii; piłkę dośrodkowuje Żyro, ale wybija ją Nykiel

17:18

(dla Michała Żewłakowa to pierwszy mecz w polskiej Ekstraklasie od 10 lat; do kraju "Żewłak" wrócił przed tym sezonem, a mecz sprzed tygodnia z Zagłębiem został przecież odwołany)

17:17

15. min. prosty błąd Michała Żewłakowa; w dobrej sytuacji znalazł się Ntibazonkiza, ale skutecznie broni Skaba

17:15

(po dośrodkowaniu Ljuboji uderzał Vrdoljak, bardzo niepewnie interweniował Kaczmarek i to jego błąd wykorzystał Manu dobijając piłkę do bramki)

17:14

12. min. GOOOOOOL DLA LEGII WARSZAWA. TRAFIA MANU, WYNIK 0:1

17:14

12. min. po dwóch bardzo groźnych atakach z obu stron teraz gra toczy sięgłównie w środku pola

17:11

9. min. w odpowiedzi Legia: Żyro do Manu i kapitalna interwencja Kaczmarka

17:10

9. min. dośrodkowanie Kosanovicia, strzał van der Biezena i POPRZECZKA ratuje Skabę!

17:10

8. min. znów atakuje Cracovia, faulowany Niedzielan przez Wawrzyniaka, będzie rzut wolny

17:08

7. min. groźne dośrodkowanie Nykiela, w ostatniej chwili Legię ratuje z opresji Wawrzyniak

17:07

6. min. Cracovia stara się bardzo spokojnie budować atak pozycyjny

17:07

5. min. zmiana w Cracovii: Nykiel za Suarta

17:06

3. min. Suart wraca na boisko, ale mocno utyka, zmiany raczej trener Szatałow nie uniknie

17:05

2. min. tymczasem urazu nabawił się Hesdey Suart; i jest to uraz na tyle poważny, że chyba potrzebna będzie zmiana!

17:03

1. min. ruszył Danijel Ljuboja, ale zatrzymał go Arkadiusz Radomski

17:03

1. min. zaczynamy mecz Cracovia - Legia

17:00

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu Cracovii

16:59

Już za kilka chwil początek meczu Cracovia - Legia. Oto składy:

Legia Warszawa:
84. Wojciech Skaba - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak - 9. Manu, 16. Ariel Borysiuk, 21. Ivica Vrdoljak, 5. Janusz Gol, 33. Michał Żyro - 28. Danijel Ljuboja

ławka rezerwowych: 1. Marijan Antolović, 7. Michal Hubnik, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Inaki Astiz, 32. Miroslav Radović, 31. Maciej Rybus, 34. Moshe Ohayon

Cracovia: 83. Wojciech Kaczmarek - 3. Milos Kosanović, 5. Mateusz Żytko, 6. Arkadiusz Radomski, 25. Andraz Struna - 10. Saidi Ntibazonkiza, 18. Mateusz Bartczak, 8. Hesdey Suart - 23. Andrzej Niedzielan, 11. Koen Van Der Biezen

ławka rezerwowych: 12. Szymon Gąsiński, Bartłomiej Dudzic, 4. Vladimir Boliević, 32. Łukasz Nawotczyński, 40. Rok Straus, 2. Krzysztof Nykiel, 21. Sławomir Szeliga