Rafał Janicki

i

Autor: Cyfrasport Rafał Janicki

Stoper na finiszu rekonwalescencji

Doświadczony obrońca Górnika o kolejny krok bliżej powrotu na boisko. „Jest szczęśliwy”

2023-02-09 17:01

Po niecodziennym spotkaniu z Lechią, w którym pierwszy gwizdek arbitra od ostatniego dzieliło 150 minut, piłkarze zabrzańscy po raz kolejny zagrają na własnym stadionie. Tym razem ich rywalem będzie Radomiak. „Górnicy” będą musieli radzić sobie bez pauzującego za osiem żółtych kartek Erika Janży, kapitana drużyny. Coraz bliżej powrotu do gry jest natomiast inny bezcenny dla zespołu zawodnik.

Rafała Janickiego kibice po raz ostatni oglądali na murawie 10 września ub. roku. Choć w meczu z Piastem dotrwał do końca, późniejsze badania wykazały uszkodzenie więzadła i konieczność jego operacji. Wyłączyło to doświadczonego stopera z treningów i występów na długie miesiące. Co prawda w styczniu poleciał już z zespołem zabrzańskim na zgrupowanie do Turcji, ale tam trenował przede wszystkim indywidualnie, skupiając się na rekonwalescencji i utrzymaniu formy fizycznej.

Teraz 30-latek zdaje się być coraz bliżej powrotu na boiska ligowe. - Już trenuje z drużyną, kopie piłkę, i jest z tego powodu szczęśliwy – przyznaje trener Górnika, Bartosch Gaul. Dołączenie Janickiego do grupy, z której szkoleniowiec może wybierać meczowy skład, byłoby bezcenne w sytuacji, w której inny środkowy obrońca, Aleksander Paluszek, ma za sobą ciężką infekcję grypową.

Trudno jednak oczekiwać, że po tak poważnej kontuzji i kilkumiesięcznej nieobecności, Janicki już w tej kolejce pojawi się na murawie. - Nie będziemy ryzykowali za szybko – zapowiada Bartosch Gaul. - O momecie jego powrotu zdecydujemy oczywiście wspólnie. Wracając na boisko, Rafał musi mieć pewność siebie i dobre samopoczucie – dodał szkoleniowiec Górnika.

Nie wiadomo też, czy do niedzieli podpisany zostanie kontrakt Daisuke Yokoty, występującego przez ostatnie dwa lata w zespole z Valmiery (mistrz Łotwy). - Młody, ciekawy zawodnik, mogący ciekawie uzupełnić kadrę – charakteryzuje 22-letniego ofensywnego pomocnika japońskiego trener Gaul, licząc na jak najszybsze sfinalizowanie transakcji.

Początek meczu Górnik – Radomiak w niedzielę o godzinie 15.00. Transmisja na antenie Canal+ Sport.

PKO Ekstraklasa Raport 6.02
Najnowsze