Kamil Grosicki

Autor: Cyfra Sport Kamil Grosicki

Grosicki z kolejnym golem dla wicelidera. Ale Górnik wyszarpał punkt z Pogonią [WIDEO]

2021-12-12 19:37

Wprawdzie Górnik dwa razy przegrywał, ale za każdym razem potrafił się podnieść i w efekcie zremisował 2:2 z Pogonią w meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla zabrzan to czwarte spotkanie bez porażki. Pogoń może być zawiedziona, bo liczyła, że po wizycie na Górnym Śląsku zrówna się punktami z prowadzącym Lechem Poznań. Portowcy tracą do lidera dwa punkty. Znów trafił Kamil Grosicki. To jego trzeci gol w rozgrywkach.

Górnik Zabrze wygrał ostatnio trzy mecze z rzędu i w każdym z nich gole strzelał Łukasz Podolski. Trener Jan Urban liczył, że w starciu z Pogonią jego podopieczni podtrzymają zwycięską serię. Jednak zaczęło się pechowo, bo sędzia podyktował rzut karny dla wicelidera. Na pole karne wpadł Jean Carlos i został sfaulowany przez bramkarza Grzegorza Sandomierskiego. Sytuacja była analizowała przez system VAR i podtrzymano decyzję arbitra. Z jedenastki nie pomylił się Sebastian Kowalczyk. Górnik próbował odrobić straty i w końcówce pierwszej połowy wyrównał. Na bramkę strzelił Robert Dadok, a po jego uderzeniu piłka jeszcze odbiła się do Luisa maty i wpadła do bramki Dante Stipicy.

Poważne problemy Piotra Zielińskiego! Polak opuścił boisko w 22. minucie meczu, problemy z oddychaniem!

Na początku drugiej połowy w wymarzonej sytuacji znalazł się Podolski. Jednak nie strzelał, ale rozglądał się komu podać. Zagrał to Nowaka, a ten z pola karnego huknął obok bramki. Po stronie Pogoni groźnie uderzał Michał Kucharczyk, ale zabrakło precyzji. Nadrobił to Kamil Grosicki, który strzałem po ziemi zapewnił Pogoni wygraną. W tej sytuacji asystował Luka Zahović, który wykorzystał błąd Rafała Janickiego. Jednak zabrzanie nie zamierzali się poddać. Do końca walczyli o punkt i w końcówce dopięli swego. za sprawą Adriana Gryszkiewicza. Inna sprawa, że świetnym podaniem popisał się Jesus Jimenez. W doliczonym czasie Hiszpan wpadł na pole karne i upadł. Sugerował, że był faulowany, ale nic takiego nie miało miejsca. Emocji nie brakowało, ale oba zespoły oddały po dwa celne strzały.

Nieoficjalnie: Marek Gołębiewski nie będzie już trenerem Legii! Mowa o rezygnacji

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:2

0:1 Sebastian Kowalczyk 6. min (karny), 1:1 Luís Mata 45. min (sam), 1:2 Kamil Grosicki 70. min, 2:2 Adrian Gryszkiewicz 87.