Ryoya Morishita

i

Autor: Cyfrasport, Cyfrasport Ryoya Morishita

Gorąco na boisku

Gwiazdor Legii wściekł się na sędziego! Nagrały się jego słowa. Wiemy, co mu wykrzyczał [WIDEO]

2025-04-14 8:44

Legia Warszawa przegrała bardzo ważny mecz PKO BP Ekstraklasy. W niedzielny wieczór przy Łazienkowskiej lepsza była Jagiellonia Białystok, która wygrała 1:0. W Canal+ Sport wyemitowano kulisy meczu Legia – Jagiellonia. Doszło do niespodziewanej sytuacji. Japończyk Ryoyu Morishita wściekł się na sędziego i zaczął krzyczeć zaskakujące rzeczy! Jego słowa zostały nagrane przez karmery.

Legia – Jagiellonia: Morishita nazwał sędziego rasistą

Ryoyu Morishita może mieć poważne problemy. Japoński piłkarz Legii Warszawa wściekł się po meczu z Jagiellonią Białystok. Stołeczny zespół potrzebował zwycięstwa, by być w grze o ligowe podium. Tak się jednak nie stało. Podopieczni Adriana Siemieńca wygrali 1:0, a jedyną bramkę zdobył Darko Czurlinow z Macedonii Północnej.

Po zakończeniu spotkania doszło do gorących scen z udziałem jednego z piłkarzy Goncalo Feio i sędzią. Cała sytuacja została uchwycona przez kamery Canal+ Sport już po zakończeniu meczu. Wtedy też japoński piłkarz Legii Ryoyu Morishita zaatakował słownie sędziego spotkania.

- Nie masz szacunku. Nie szanujesz Japończyków. Jesteś rasistą. On jest rasistą – krzyczał wściekły Ryoyu Morishita.

Niewykluczone, że za całe zajście Morishitę czekają poważne problemy. Z pewnością sprawie przyjrzy się Komisja Ligi, która przeanalizuje całą sytuację. Niestety, nie wiadomo, za co dokładnie Japończyk wściekł się na sędziego. Z pewnością będzie musiał się z tego mocno wytłumaczyć.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)

Bramki: 41' Darko Churlinov

Żółta kartka - Legia Warszawa: Radovan Pankov. Jagiellonia Białystok: Tomas Silva, Norbert Wojtuszek, Dusan Stojinovic. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Dusan Stojinovic

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov (64' Patryk Kun), Jan Ziółkowski, Steve Kapuadi, Ruben Vinagre - Juergen Elitim (64' Claude Goncalves), Maxi Oyedele, Ryoya Morishita - Kacper Chodyna (76' Wahan Biczachczjan), Ilja Szkurin, Luquinhas (76' Wojciech Urbański).

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Norbert Wojtuszek (81' Dusan Stojinovic), Mateusz Skrzypczak, Enzo Ebosse, Joao Moutinho - Leon Flach (68' Jarosław Kubicki, 5' Tomas Silva), Taras Romanczuk, Jesus Imaz (81' Lamine Diaby-Fadiga) - Kristoffer Hansen, Afimico Pululu, Darko Churlinov (81' Miki Villar).

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum
Pytanie 1 z 20
Zaczniemy podobnie jak w piłce. Bramkarz na zdjęciu to...
Wojciech Szczęsny

Najnowsze