Jagiellonia Białystok, Przemysław Frankowski

Autor: CYFRA SPORT Przemysław Frankowski

Jagiellonia dogoniła Arkę! Fenomenalny finisz Jagi w doliczonym czasie

2018-03-17 22:11

Jagiellonia Białystok wciąż liderem Lotto Ekstraklasy! Piłkarze Ireneusza Mamrota w fenomenalnym stylu, strzelając dwa gole w doliczonym czasie gry, pokonali Arkę Gdynia 3:2 i pozostali liderem Lotto Ekstraklasy. Gracze Arki mogą mówić o sporym pechu, bo do 90. minuty Pavels Steinbors zatrzymywał kolejne próby graczy z Podlasia.

Jagiellonia wiosną spisywała się do ostatniego weekendu znakomicie. Wygrywała, nie traciła goli i zmierzała w kierunku mistrzostwa Polski. Wszystko zepsuło się w Poznaniu, gdzie Lech rozbił piłkarzy z Podlasia aż 1:5. To był nokaut. Wydawało się, że zespół Ireneusza Mamrota złapał zadyszkę i będzie mu trudno utrzymać tempo Lechitów oraz Legii Warszawa.

W sobotnim spotkaniu gracze z Podlasia byli jednak wyjątkowo aktywni. Ruszyli od pierwszych minut. Gracze Arki długimi minutami nie opuszczali swojej połowy. Świetnie spisywał się jednak Pavels Steinbors, a na dodatek gościom dopisało szczęście. Sfaulowany w polu karnym został bowiem Luka Zarandia, a gola dla gdynian zdobył Mateusz Szwoch.

Jaga walczyła o wyrównanie. Seryjnie sytuacje marnował jednak Przemysław Frankowski, w innych znakomitymi interwencjami popisywał się Steinbors (co za parada przy strzale przewrotką Bezjaka!) i dopiero Roman Bezjak, przypadkowym strzałem przy długim słupku doprowadził do wyrównania.

Jaga szturmowała, Arka strzelała też po przerwie. Błąd Tarasa Romanczuka wykorzystał drugi raz Szwoch i do 91. minuty wydawało się, że piłkarze z Podlasia odniosą drugą z rzędu porażkę. Wydawało się, bo wtedy zobaczyliśmy szaloną końcówkę w wykonaniu zawodników Jagi. Najpierw z powietrza piłkę do siatki Steinborsa wpakował Burliga, a potem duet rezerwowych - Cilian Sheridan i Jakub Wójcicki - zapewnili białostoczczanom trzy punkty.

Jagiellonia dzięki trzem punktom wróciła na fotel lidera Lotto Ekstraklasy. Piłkarze z Białegostoku mają 54 oczka na koncie. Arka natomiast jest coraz dalej od czołowej ósemki Lotto Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 3:2 (1:1)
Bezjak 40, Burliga 90, Wójcicki 90 - Szwoch 19, 64

Jagiellonia: Marian Kelemen 3 - Łukasz Burliga 3, Ivan Runje 3, Nemanja Mitrović 3, Guilherme 2 - Arvydas Novikovas 4 (75' Karol Świderski), Piotr Wlazło 3 (79' Cillian Sheridan), Taras Romanczuk 2, Martin Pospisil 3, Przemysław Frankowski 4 - Roman Bezjak 4 (86' Jakub Wójcicki)

Arka: Pavels Steinbors 5 - Damian Zbozień 2, Michał Marcjanik 3, Frederik Helstrup 3, Marcin Warcholak 2 - Luka Zarandia 3 (61' Patryk Kun), Andrij Bohdanow 2, Dawid Sołdecki 2, Michał Nalepa 2 (90' Grzegorz Piesio), Mateusz Szwoch 5 - Maciej Jankowski 2 (46' Ruben Jurado 3)