Gergo Lovrencsics

Autor: archiwum se.pl

Lech - Wisła, wynik 2:0. Kolejorz wygrywa na wietrze i śniegu

2013-12-07 10:34

Gole Luisa Henriqueza i Gergo Lovrencsicsa dały Lechowi Poznań niezwykle cenne zwycięstwo z Wisłą Kraków 2:0. Mecz w Poznaniu rozgrywany był w ekstremalnych warunkach. Przeszkadzał nie tylko śnieg ale i orkan Ksawery.

Dla obu drużyn był to niezwykle ważny mecz. Wisła nie chciała stracić kontaktu z czołową dwójką, a Lech chciał... dogonić Wisłę. Zespół Mariusza Rumaka wygrał i dzięki temu traci do zajmującej trzecie miejsce w tabeli "Białej Gwiazdy" już tylko punkt.

Przeczytaj koniecznie: Mundial 2014. Grupy - Hiszpania zagra z Holandią, Niemcy z Portugalią

Gospodarze byli bardziej zdeterminowani i od początku przeważali. W pierwszej połowie kibice nie doczekali się jednak bramek. Po przerwie poprawiła się nieco pogoda i miało to swoje przełożenie na grę. W 56. minucie Luis Henriquez pokonał Michała Miśkiewicza wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

Zwycięstwo Lecha przypieczętował Lovrencsics, a swoją drugą asystę w meczu zaliczył Kasper Hamalainen.

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:0 (0:0)