Lechia Gdańsk-Widzew Łódź, wynik meczu 3:1. Porażka debiutu trenera Michniewicza

2010-11-20 19:41

Ten mecz nowy szkoleniowiec Widzewa Łódź na pewno nie uzna za udany. Jego zespół poniósł druzgocącą porażkę z Lechią Gdańsk podczas spotkania 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Widzewiacy polegli aż 1:3. W ciągu sześciu minut padły aż trzy bramki. Gole dla Lechii strzelali Ivans Lukjanovs i Paweł Buzała, a przed nim Piotr Kuklis z Widzewa. W doliczonym czasie gry bramkarza gości dobił Piotr Wiśniewski.

Podpieczni Tomasza Kafarskiego objęli prowadzenie dopiero w drugiej połowie. W 67. minucie Ivans Lukjanovs trafił celnie do bramki Macieja Mielcarza. Trzy minuty później Sebastiana Małkowskiego z Lechii ograł Piotr Kuklis. To jednak była jedyna bramka, na jaką było stać zespół Czesława Michniewicza.

Potem gole zdobywali już tylko lechiści. Znowu trzy minuty po bramce Kuklisa Mielcarza pokonał Paweł Buzała. Gospodarze wybili gościom z głowy zwycięstwo już w doliczonym czasie gry. W 93. minucie Piotr Wiśniewski ostatecznie przypieczętował sukces biało-zielonych.

Przeczytaj koniecznie:
Wielki powrót Czesława Michniewicza, trenera Widzewa Łódź. Mecz z Lechią Gdańsk

Lechia przegrała trzy z ostatnich czterech meczów i być może w końcu przełamała złą passę. Po 14. kolejce z dorobkiem 23. punktów jest zaraz za podium Ekstraklasy. Widzewiacy zajmują drugie miejsce od końca z 15. punktami.