Josue

Autor: Cyfra Sport Josue

1/8 finału Pucharu Polski

Legia w ćwierćfinale Pucharu Polski! Co za emocje w Gdańsku! Potrzebna była seria rzutów karnych!

2022-11-08 23:11

Legia Warszawa awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski! Po wyjątkowo emocjonującym meczu drużyna "Wojskowych" przeszła do kolejnej rundy po serii rzutów karnych! Byliśmy świadkami naprawdę wielkich, sportowych emocji i czterech bramek. To było naprawdę wyrównane widowisko, możliwe że jedno z najlepszych, które widzieliśmy w tym sezonie rozgrywek pucharu krajowego!

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:2 (k. 2:4)

bramki: Durmus 42', Zwoliński 94'- Josue 52' - Rose 117'

kartki: Mladenović 44' Josue 107' - Zwoliński 109'

Lechia Gdańsk:  Kuciak; Stec (Koperski 77'), Maloca, Abu Hanna (Tobers 12' - Castegren 91'), Nalepa, Pietrzak, Kubicki, Gajos, Durmus, Kałuziński (Conrado 77'), Flavio (Zwoliński 62')

Legia Warszawa: : Miszta; Wszołek (Baku 30'), Augustyniak, Nawrocki, Johansson (Rose 103'), Mladenović, Slisz, Kapustka (Celhaka 91'), Josue, Muci (Pich 91'), Rosołek (Kramer 73')

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

2:4

JOSUE! LEGIA W ĆWIERĆFINALE!

2:3

Zwoliński wykorzystuje rzut karny pewnie!

1:2

Durmus strzela, chociaż wyczuł go Miszta!

0:2

Pich bardzo pewnie!

0:1

GAJOS NIECELNIE! BRONI MISZTA!

0:1

Mladenović - pewnie. 1:0.

120'

RZUTY KARNE! Wracamy za chwilę!

120'

Sędzia doliczył minutę.

117'

GOOOL!!!! TYM RAZEM LEGIA WARSZAWA! CO ZA BRAMKA ZE STRONY ROSE'A KTÓRY POKONUJE ZASKOCZONEGO KUCIAKA!

115'

Legia próbowała akcji, ale Kuciak z piłką w rękach.

109'

Nerwowe zachowanie zarówno piłkarzy Legii, jak i Lechii. Tym razem kartką ukarany Zwoliński po tym, jak faulował Mladenovicia.

107'

Brzydki faul Josue! Sędzia wyciąga żółtą kartkę!

106'

Zaczynamy drugą część dogrywki.

105'

Zmiana stron. Druga połowa dogrywki przed nami.

105'

Dośrodkowanie Josue, ale Kuciak łapie w ręce.

103'

Zmiana w Legii. Rose za Johanssona.

98'

Kramer bliski bramki dla Legii po dograniu Josue! Kuciak jednak uprzedził strzał Słoweńca, jest rożny!

94'

GOOOLL!!!! ZWOLIŃSKI!!!! LECHIA PROWADZI!

91'

Wracamy! 1:1, a więc dogrywka w Gdańsku, mamy pierwszy gwizdek.

Koniec drugiej połowy

A WIĘC DOGRYWKA! Mimo dobrej koncówki, ani Lechia ani Legia nie wywalczyły sobie kolejnej rundy, wracamy za chwilę!

90+6'

SLISZ! Ale jego strzał blokuje Maloca!

94'

Zarówno Lechia jak i Legia szukają sytuacji bramkowej! Tu jeszcze wiele się może zdarzyć!

90'

Mecz będzie trwał dodatkowo aż 7 minut!

89'

KOLEJNA ŚWIETNA AKCJA LECHII! DURMUS WYCHODZIŁ DO ŚWIETNEGO PODANIA, ALE AUGUSTYNIAK WYBIJA PIŁKĘ W OSTATNIEJ CHWILI!

88'

CO TU SIĘ STAŁO!!! NAWROCKI STRZELIŁ BRAMKĘ SAMOBÓJCZĄ, ALE NA CAŁE SZCZĘŚCIE LEGII, PIETRZAK WYPROWADZAJĄCY KONTRĘ BYŁ NA SPALONYM! CO ZA NIEFART LECHII!

86'

Mladenović w pole karne i wywalczył kolejny rzut rożny!

83'

Muci! Ale jego strzał jest blokowany!

80'

Atak Kramera zatrzymany przez Malocę. Legia pod polem karnym Lechii...

78'

Zmiana w Lechii Gdańsk. Conrado wchodzi za Kałuzińskiego.

76'

Będzie karny dla Lechii? Zwoliński zwija się z bólu po interwencji Nawrockiego. Sędzia przerywa mecz.

75'

Baku przed sytuacją bramkową, ale dość słabe uderzenie.

73'

Piękne uderzenie Josue i świetna interwencja Kuciaka! Tu mogła być bramka!

71'

Johansson nad poprzeczką! Szwed był bardzo bliski gola!

69'

Karnego nie będzie, sędzia kontynuuje grę.

68'

Pietrzak mógł dotknąć ręką w polu karnym? Sędzia będzie miał o czym myśleć, to może być kolejny rzut karny dla Legii!

67'

Josue przewraca się wpolu karnym przy próbie strzału. Ostatni piłkę dotknął Durmus i będzie rzut rożny dla Legii.

62'

Zmiana w Lechii Gdańsk. Zwolniński wchodzi za Paixao.

59'

Kapustka próbował strzału, ale jego uderzenie było dość nieudane.

59'

Baku do Rosołka, ale Nalepa wybija na kolejny już dla Legii rzut rożny.

58'

Rosołek dostaje dobre dogranie, ale nie opanowuje piłki. Kuciak od bramki.

52'

JOSUE! PEWNE WYKONANIE RZUTU KARNEGO!

51'

RZUT KARNY! Sędzia zauważył, że Maloca przekroczył przepisy!

48'

Będzie rzut karny? Sędzia dopatrzył się faulu na Rosołku!

47'

Świetny początek Legii! Kuciak łapie dobre uderzenia Rosołka i Baku i utrzymuje prowadzenie dla drużyny Lechii!

46'

Zaczynamy drugą połowę. Przypomnijmy, że Lechia prowadzi!

Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi jak na razie 1:0. Wracamy za 15 minut.

45+3'

ALEŻ SYTUACJA! FLAVIO WYBIJA PIŁKĘ PO GROŹNYM UDERZENIU ROSOŁKA! LEGIA PRZYŚPIESZYŁA W KOŃCÓWCE PIERWSZEJ POŁOWY!

45+2'

CO ZA OBRONA KUCIAKA! TU POWINNO BYĆ 1:1!

45+2'

GROŹNIE! LEGIA MIAŁA OBIECUJĄCY RZUT ROŻNY, ALE ZOSTAŁ WYBITY!

45'

Sędzia doliczył 3 minuty do czasu podstawowego gry.

45'

NALEPA! TO POWINNO BYĆ 2:0!

45'

ALEŻ GROŹNA SYTUACJA! LECHIA WYKONYWAŁA RZUT WOLNY I ZAKOTŁOWAŁO SIĘ POD POLEM KARNYM LEGII! MOCNY STRZAŁ ODDAŁ KUBICKI, ALE MISZTA BRONI!

42'

GOOOLLLL!!!!! PIĘKNA BRAMKA DURMUSA!!!! POMOCNIK LECHII ODDAJE STRZAŁ Z ODLEGŁOŚCI I KLUB Z GDAŃSKA PROWADZI!

41'

Groźne dośrodkowanie Legii! Niezłe dogranie na Johanssona, który był bliski szczęścia!

39'

Dobra sytuacja Lechii! Durmus oddał groźne dośrodkowanie i Paixao tylko ledwo co minął się z piłką!

38'

Dobra sytuacja Lechii! Jednak Miszta na posterunku!

33'

Baku próbuje strzału, ale ostatecznie skrzydłowy Legii wywalczył rzut rożny.

29'

Zmiana w Legii. Wszołek kończy zawody, zmieni go Baku.

26'

Co za sytuacja Lechii! Dobre dośrodkowanie na Paixao, ale ten przewraca się przy próbie strzału!

23'

Kałuziński uderza z daleka, ale Miszta nie ma żadnych problemów, żeby obronić.

20'

Groźne dogranie Mladenovicia, jednak kolejny rzut rożny! Lechia w opałach!

16'

Lechia szukała swojej sytuacji, ale Miszta nie ma problemów ze złapaniem piłki.

15'

Dogranie Kałuzińskiego do Paixao, ale Legia wybija. Jest wznowienie z autu dla gospodarzy.

13'

Kolejny rzut rożny! Dominacja Legii jest bardzo odczuwalna, ale jak na razie bez bramki!

12'

Zmiana w Lechii. Abu Hanna schodzi, zmieni go Tobers

11'

Bardzo groźna sytuacja ze strony Josue! Legia wywalczyła kolejny rzut rożny!

9'

Ależ dobre dogranie Wszołka! Legia jak na razie dominuje! Piłkarze gości wywalczyli rzut rożny i będą mieli dobrą okazję na bramkę.

5'

Dośrodkowanie Josue niecelne.

4'

Dośrodkowanie zablokowane przez Durmusa. Będzie kolejny rzut rożny.

4'

Dobry strzał Augustyniaka po przejęciu piłki! Obrońca Legii wywalczył rzut rożny.

3'

Legia rozgrywa akcję, jednak Dusan Kuciak wychodzi odważnie z bramki i wybija piłkę.

2'

Zamieszanie pod polem karnym Lechii. Legia szukała sytuacji, ale tym razem obrońcy przerywają akcję.

1'

Zaczynamy! Pierwsza minuta meczu!

Witamy w relacji na żywo. Piłkarze już wychodzą na boisko, a sędzia powinien zaraz rozpocząć spotkanie.

Witamy w relacji live z meczu pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa w 1/8 finału Pucharu Polski. Na piłkarskie emocje zapraszamy od godziny 20:30.