Legia w potężnym kryzysie finansowym? Wielomilionowe straty, szokujące dane ujrzały światło dzienne

2022-01-18 10:03
Dariusz Mioduski
Autor: Cyfra Sport Dariusz Mioduski

Legia Warszawa już za kilka tygodni rozpocznie walkę o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Mistrzowie Polski przerwę zimową spędzają w strefie spadkowej, co jest najlepszym odzwierciedleniem postawy drużyny w meczach rundy jesiennej w lidze. Jakby problemów sportowych było mało, to okazuje się, że Legia ma również problemy finansowe. Klub zanotował gigantyczne straty.

Legia Warszawa od wielu lat dominuje w polskiej lidze. Mistrzostwa PKO Ekstraklasy nie zdobywa sporadycznie. Problem jednak w tym, że nie przekładało się to na osiągnięcia w europejskich pucharach. Po wieloletniej przerwie Legia dopiero w tym sezonie zdołała się zakwalifikować do fazy grupowej Ligi Europy, gdzie początkowo radziła sobie bardzo dobrze.

Legia Warszawa pogrążona w żałobie. Nie żyje Wiktor Bołba, był związany z klubem ponad 50 lat

Potężne straty Legii Warszawa. Kwota poraża

Poprawne występy na międzynarodowej arenie nie przełożyły się jednak na postawę w Ekstraklasie. Choć na starcie sezonu nic nie wskazywało na wielkie problemy, te nadeszły bardzo szybko. Legia w osiemnastu spotkaniach wygrała tylko pięć razy i aż trzynastokrotnie schodziła z placu gry pokonana. Tym samym przerwę zimową spędza w strefie spadkowej.

Kolejne doniesienia o gwieździe Legii. To w tym klubie zagra Mahir Emreli?

Takiej sytuacji w polskiej lidze nie było od lat i wielu kibiców z zaciekawieniem będzie obserwowało, czy mistrzom Polski uda się uratować przed spadkiem, czy jednak klub poniesie największą klęskę w najnowszej historii. Gdyby i takich problemów było mało, portal Meczyki.pl dotarł do sprawozdania finansowego warszawskiego klubu.

Sonda
Czy Legia spadnie z Ekstraklasy?

Legia na ogromnym minusie. Szokujące dane ujrzały światło dzienne

Dziennikarze ujawnili szczegóły dokumentów złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego. Okazuje się, że pod względem finansowym sytuacja Legii również jest fatalna. Za okres 1 lipca 2020 roku do 30 czerwca 2021 roku Legia jako cała grupa kapitałowa zanotował stratę netto w wysokości 34,7 mln złotych. Kwota może robić duże wrażenie.

Zadłużenie warszawskiego klubu na 30 czerwca ubiegłego roku wynosiło ok. 192 mln zł. To o 20 mln więcej niż rok wcześniej. Niekorzystnie wyglądają również przychody klubu. Te zmalały z 102,3 mln do 96,9 mln zł. Widać więc jak na dłoni, że w dość krótkim odstępie czasu sytuacja finansowa Legii bardzo mocno się pogorszyła.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze