Wiktor Bołba nie żyje

i

Autor: Tomasz Radzik / SUPER EXPRESS Wiktor Bołba nie żyje

Legia Warszawa pogrążona w żałobie. Nie żyje Wiktor Bołba, był związany z klubem ponad 50 lat

2022-01-18 6:59

W nocy z poniedziałku na wtorek (17/18 stycznia) rodzina Legii Warszawa pogrążyła się w głębokiej żałobie. Około godziny trzeciej klub poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych o śmierci ważnej osoby w historii klubu. Zmarł Wiktor Bołba, który był kustoszem muzeum i wielkim kibicem ekipy z Łazienkowskiej.

Legia Warszawa przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych smutne informacje o śmierci jednego z największych pasjonatów zespołu. Zmarł Wiktor Bołba, kustosz muzeum mistrza Polski. Jego odejście opłakują kibice, dziennikarze, piłkarze i pracownicy drużyny. Był związany z drużyną z Łazienkowskiej ponad pół wieku. Sam wspominał, że na meczu po raz pierwszy był w kwietniu 1970 roku! Pojawił się wówczas na spotkaniu Legii Warszawa z Feyenoordem Rotterdam.

NIE PRZEGAP! Tak brzmiały słowa Roberta Lewandowskiego po odebraniu nagrody FIFA! Powiedział o Muellerze

Nie żyje Wiktor Bołba. Legia żegna kustosza muzeum

- Z ogromnym żalem informujemy, że 17 stycznia zmarł Wiktor Bołba, Pomysłodawca i Kustosz Muzeum Legii Warszawa oraz wielki pasjonat historii naszego klubu. Legia Warszawa składa kondolencje rodzinie i bliskim. Wiktor, Twoje miejsca zawsze będzie przy Łazienkowskiej - poinformowała warszawska Legia w mediach społecznościowych.

Wiktor Bołba o powstaniu muzeum Legii Warszawa

Wiktor Bołba o powstaniu muzeum warszawskiej Legii opowiadał w rozmowie z oficjalnym portalem klubu. - Muzeum rodziło się w bólach. Mój pomysł na powstanie placówki narodził się pod koniec lat 80. Powodem tego zamieszania były narzekania mojej żony, że z każdej szafki w domu wypadają legijne pamiątki. Kazała mi coś z tym zrobić (śmiech). Muzeum powstało na podwalinach mojej osobistej kolekcji. W latach 80. regularnie spotykałem się z władzami klubu i namawiałem do utworzenia placówki. Wszyscy byli chętni, lecz w tamtych czasach brakowało miejsca na przygotowanie muzeum - wspominał.

W końcu muzeum jednak powstało - w roku 90-lecia istnienia Legii Warszawa. - Pamiątki Kazimierza Deyny zdobywałem w naprawdę dziwny sposób. Gdy żona Kazika, Mariola, zrezygnowała z mieszkania przy ulicy Świętokrzyskiej, przekazała część rzeczy klubowi. Klub niestety je wyrzucił. Dowiedziałem się o tym, wszedłem do kontenera i je wyciągałem. Były tam dyplomy, listy od kibiców, proporczyki… Naprawdę, prawdziwe skarby - opowiadał na Legia.com.

NIE PRZEGAP! Znamy dokładne wyniki głosowania w plebiscycie FIFA! Lewandowski pogrążony przez kibiców, nie możemy uwierzyć, gdy na to patrzymy

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?
Legia Training Center: Rząd wydał 23 miliony złotych! Futbologia Przemka Ofiary
Najnowsze