Legia Warszawa pogrążona w żałobie. Nie żyje Wiktor Bołba, był związany z klubem ponad 50 lat

2022-01-18 6:59
Wiktor Bołba nie żyje
Autor: Tomasz Radzik / SUPER EXPRESS Wiktor Bołba nie żyje

W nocy z poniedziałku na wtorek (17/18 stycznia) rodzina Legii Warszawa pogrążyła się w głębokiej żałobie. Około godziny trzeciej klub poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych o śmierci ważnej osoby w historii klubu. Zmarł Wiktor Bołba, który był kustoszem muzeum i wielkim kibicem ekipy z Łazienkowskiej.

Legia Warszawa przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych smutne informacje o śmierci jednego z największych pasjonatów zespołu. Zmarł Wiktor Bołba, kustosz muzeum mistrza Polski. Jego odejście opłakują kibice, dziennikarze, piłkarze i pracownicy drużyny. Był związany z drużyną z Łazienkowskiej ponad pół wieku. Sam wspominał, że na meczu po raz pierwszy był w kwietniu 1970 roku! Pojawił się wówczas na spotkaniu Legii Warszawa z Feyenoordem Rotterdam.

NIE PRZEGAP! Tak brzmiały słowa Roberta Lewandowskiego po odebraniu nagrody FIFA! Powiedział o Muellerze

Nie żyje Wiktor Bołba. Legia żegna kustosza muzeum

- Z ogromnym żalem informujemy, że 17 stycznia zmarł Wiktor Bołba, Pomysłodawca i Kustosz Muzeum Legii Warszawa oraz wielki pasjonat historii naszego klubu. Legia Warszawa składa kondolencje rodzinie i bliskim. Wiktor, Twoje miejsca zawsze będzie przy Łazienkowskiej - poinformowała warszawska Legia w mediach społecznościowych.

Wiktor Bołba o powstaniu muzeum Legii Warszawa

Wiktor Bołba o powstaniu muzeum warszawskiej Legii opowiadał w rozmowie z oficjalnym portalem klubu. - Muzeum rodziło się w bólach. Mój pomysł na powstanie placówki narodził się pod koniec lat 80. Powodem tego zamieszania były narzekania mojej żony, że z każdej szafki w domu wypadają legijne pamiątki. Kazała mi coś z tym zrobić (śmiech). Muzeum powstało na podwalinach mojej osobistej kolekcji. W latach 80. regularnie spotykałem się z władzami klubu i namawiałem do utworzenia placówki. Wszyscy byli chętni, lecz w tamtych czasach brakowało miejsca na przygotowanie muzeum - wspominał.

W końcu muzeum jednak powstało - w roku 90-lecia istnienia Legii Warszawa. - Pamiątki Kazimierza Deyny zdobywałem w naprawdę dziwny sposób. Gdy żona Kazika, Mariola, zrezygnowała z mieszkania przy ulicy Świętokrzyskiej, przekazała część rzeczy klubowi. Klub niestety je wyrzucił. Dowiedziałem się o tym, wszedłem do kontenera i je wyciągałem. Były tam dyplomy, listy od kibiców, proporczyki… Naprawdę, prawdziwe skarby - opowiadał na Legia.com.

NIE PRZEGAP! Znamy dokładne wyniki głosowania w plebiscycie FIFA! Lewandowski pogrążony przez kibiców, nie możemy uwierzyć, gdy na to patrzymy

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?
Legia Training Center: Rząd wydał 23 miliony złotych! Futbologia Przemka Ofiary
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze